[S-Max] "customizowany" - Kocur - nowa przygoda...

orzel_man, 03.02.2016, 12:25 « poprzedni - następny »

orzel_man

No Dobrze się śmiga... czuć że są szersze, autko fajnie sę klei...
dobrze wygląda...
cyknąłem jeszcze fotke z boku...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



....
no i jeszcze dwie fotki moda świateł bo podoba mi się. ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




custom


orzel_man

Była sobota i piękna pogoda,
chwila tylko dla nas...
myjka, wosk, szybki, kółka... środeczek... mniam...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


szkoda tylko ze popołudniu tego samego dnia spadł deszcz... ale cóż... i tak było warto... woda fajnie schodzi z lakierku,....;)

ethernal

Ulalala... miodzio! Świeci się jak... funkiel nówka nie śmigana :D
Zadowolony z Nexen`ów?

orzel_man

Jak NA RAZIE bardzo.
Oponki dają radę. Dobrze kleją. I są w miarę ciche.

Chociaż przy tych gabarytach auta i wydechu to głośność opon nie ma takiego znaczenia wg mnie.
Ogólnie jestem zadowolony.

MAG

Eeeeech - kiedy moj lakier bedzie chociaz w odrobine podobny sposob wygladal...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

orzel_man

25.04.2016, 09:12 #66 Ostatnia edycja: 25.04.2016, 13:40 by orzel_man
dobra przysiadam na poważnie do tematu wygłuszenia bagażnika i przestrzeni pasażerów.
Prośba o radę
widzę to tak:
Obecnie posiadam 2m2 maty AB-25 – 2,5mm grubości.
Chciałbym dokupić w GMS
Mata:
GMS 07 XL LUXURY – ma grubość 2.2mm - jest 0,3mm różnicy - i teraz pytanie czy to będzie problem.
jak część będzie na Autobutylu 2,5mm a część na GMS 2,3mm ?
Czy lepiej domówić AB25 i na to piankę ?

Pianka:
GMS 02 R 6 mm – interesuje mnie 5m2
czy może
K6s Pianka wygłuszająca akustyczna kauczukowa 6mm izolacyjna

Przydałby się do tego jeszcze wałek do klejenia.

Zasadnicze pytanie:
który zestaw kupić
posiadam 2m2 tego
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.bitmat.pl/pl/p/AB-25-Mata-wygluszajaca-butylowa-BITMAT-2%2C5-mm-25x50-cm-/293
dokupić to samo czy iść w gms
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gms.pl/pl/_sp/195/
Cenowo bardzo podobnie

Na to pianka :
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.bitmat.pl/Pianki-wygluszajace/K6s-Pianka-wygluszajaca-akustyczna-kauczukowa-6mm-izolacyjna
czy taka
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gms.pl/pl/_sp/29/

Cenowo wielkich różnic nie będzie...
prośba Wasze opinie...
w połowie maja chcę działać przy tym temacie.
dzięki




« Dodane: 25.04.2016, 13:40 »

Ok.
podjąłem decyzję po konsultacjach ze sprzedawcami

Mata AB-25 - 2,5 mm - alubutyl
Pianka k9s - 9 mm - mam nadzieję że dociągnę taką grubość.
zamówiłem tam bo dobrze się gadało i jest gratisik ;)

orzel_man

W weekend jadę po szwagra ... trzeba było położyć co nieco i zczyścić robale po trasie...

w przyszłym tygodniu lecimy z wygłuszeniem...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


orzel_man

16.05.2016, 09:26 #68 Ostatnia edycja: 16.05.2016, 09:29 by orzel_man
No i udało się...
Pracy sporo, dłonie w fatalnym stanie... ale było warto...
To lecimy...
Dla osób którym nie chce się czytać... wyciszenie robi robotę, potrzeba na tył 5m2 - spadech poziomu hałasu oceniam na min 50%
Najpierw wyjąłem 5 siedzeń... jest kręcenia w niewygodnych pozycjach... ale poszło spokojnie...
W czasie jak chowałem siedzenia pod dach dzieciaki zrobiły sobie plac zabaw z przestrzeni auta... a że teren w środku lasu dość piaszczysty to auto wyglądało tak...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Podjąłem decyzję, że nie będę wyciszał przestrzeni gdzie są schowki pod nogami pasażerów 2go rzędu. Czysto ze względów ograniczenia czasu i strachu przed deszczem... bo pogoda była średnio pewna.
Po zdjęciu wykładziny i boczków, ukazał mi się taki widok...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Chwila zastanowienia... co robić z elektryką, podjąłem decyzję, że musi być na wierzchu... nie będę później zrywał wszystkiego....
No to lecimy
Alubytyl ....

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


I na to pianeczka....

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Wiem, że nie wygląda to za ładnie, ale w wycinankach chyba moje dzieci są lepsze. Ale zrobiłem sam i jestem bardzo zadowolony.  Wyciszenie robi naprawdę robotę. Spadek głośności wewnątrz auta oceniam na min. 50% Momentami do 80%
Jest DUUŻO ciszej. Wydech o wiele mniej słyszalny, teraz więcej słychać pracę silnika i szumy oporów powietrza. Wyciszenie Naprawdę robi robotę. Jeszcze nie jechałem z tyłu, ale podejrzewam że skoro najbardziej odczuwalny hałas był z przodu, to z tyłu będzie bajeczka.
Całość zajęła mi dobre  9 godzin z przerwą na kawę i coś do picia ;)
Nie spieszyłem się, ale też nie obijałem... szwagier miał pomóc... ale cóż... zmęczyliśmy poprzedniego dnia parę butelek... stąd też nie do końca proste linie cięć na butylu i piance.
Miałem po 5m2 butylu i 5m2 pianki...
Zostało mi po metrze, ale to też ze względu na to że nie zrobiłem powierzchni pod nogami pasażerów.
Na całość wyciszenia od bagażnika, łącznie ze schowkiem, do linii szyn pasażerów  5m2 spokojnie starcza.
Wg mnie lepiej ciąć mniejsze kawałki i układać, łatwiej wtedy zapamiętać gdzie trzeba zrobić dziury, do późniejszego montażu oraz wygodniej się układa....
Wałek połamałem po pierwszym dociśnięciu... więc o wałkach za 30 zł można zapomnieć....
Nożyczkami tnie się bardzo swobodnie... dzięki za tą radę....
Jak macie pytania to śmiało... postaram się pomóc...

Ogólnie jestem baaardzo  zadowolony z efektu.... Wygłuszenie spełnia swoje zadanie świetnie, jazda stała się bardzo przyjemna.... Oczywiście są i minusy... nie słychać fajnego wydechu za każdym razem jak odpuszczam gaz... ale mogę z tym żyć.
Potwierdza się fakt, że wygłuszenie pianką i butylem nie wytnie wszystkich niskich częstotliwości...
Potwierdzam to w 100% zdarza się . że w konkretnych okolicznościach i warunkach (wrzucony bieg, jazda pod górkę/z górki, zakres obrotów etc.) słychać basowy wydech... ale jest to dużo krótsze i mniej ,,uciążliwe" niż było wcześniej.
Rezonanse i hałas są odbierane w dużo szybciej... tak ja to oceniam.
Pozdro....

P.S. Custom... teraz wiem co miałeś na myśli mówiąc ,,Łapy pocięte od aluminium"... Po wyklejaniu odradzam spożywanie gołymi rękoma pomidorów, soli, cytryny itd.... Cała masa mikro pocięć...no i makro też w sumie.


« Dodane: 16.05.2016, 09:29 »

Pianka dość gruba... o ile przykręcenie siedzeń nie było wielkim problemem. to spasowanie plastików już gorzej...

orzel_man

Koledzy polecicie jakąś firmę co regeneruje / przerabia reflektory.
Tak przyglądałem się ostatnio... i czarne bym zrobił wnętrza...
poleci ktoś zakład konkretny i solidny.
z góry dzięki.

st-power

Polecam :
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://hidretrofit.pl/
Wysyłasz do nich lampy i za dwa dni masz zrobione co Ci się żywnie podoba :)
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

fabio210

Seba miał namiar na lepszego gościa.

orzel_man

Właśnie jakbyście kogoś sprawdzonego podrzucili to by było wypas.
bo dzwoniłem na 3 telefony do Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.lampy-samochodowe.pl/ i nikt nie odbiera albo poczta.
widziałem że robili lampy od S maxa no cóż... ich strata.
Chciałbym od razu zrobić napylenie odbłyśników i czyszczenie soczewek i klosza za jednym zamachem...

caqerr

Cytat: st-power w 21.06.2016, 10:10
Polecam :
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://hidretrofit.pl/
Wysyłasz do nich lampy i za dwa dni masz zrobione co Ci się żywnie podoba :)

Tak samo robilem u nich i juz 2,5 roku jeżdżę zadowolony. Aczkolwiek paru znajomych miało u nich problemy...

sseebbaa1

Cytat: fabio210 w 21.06.2016, 10:44
Seba miał namiar na lepszego gościa.
Znalazłem człowieka z Allegro, ale jedyny wniosek który mogę wyciągnąć to: wszyscy robią podobnie, czyli nie za dobrze.
To znaczy jak odebrałem lampy, to byłem pod wrażeniem, bo wkłady wyglądają super, lampa wewnątrz wygląda jak nowa. Z wrażenia porobiłem fotki i wrzuciłem do tematu mojego auta (jakby ktoś chciał zobaczyć).
Ale potem za naprawę blacharską zabrał się kolega i zaczął się przyglądać też lampom, które przy okazji miały zostać zamontowane. Kolega pokazał mi sporo niedoróbek. Polerka zewnątrzna kloszy była bardzo słaba, a kosztowała chyba 50zł za lampę. Było to widoczne dopiero w nocy po zapaleniu ksenonów lub LEDów.
Musiało to zostać poprawione.
A najgorsze, że jeden klosz był słabo sklejony i podczas mycia wręcz naleciała do niego woda. Kolega blacharz uznał, że sklejający chciał przyoszczędzić na kleju. Nie czepiam się estetyki sklejenia, bo ciężko zrobić tak jak jest fabrycznie, ale żeby było nieszczelne?! Słabo.

Reasumując - ostatecznie okazało się, że ten człowiek z Allegro wcale lepiej nie robi od innych. Nie zleciłbym mu drugi raz tej usługi. Zrobił trochę taniej od firmy podanej przez st-powera. Ciągle brakuje w Polsce firmy, która dopieści takie lampy. Większość firm wstawia dobre komponenty, bo to widać, ale z samą robocizną jest słabo. Niestety w hidretrofit też mieli podobne wpadki (m.in. Tigerbart coś takiego pisał).

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy