[Focus] rozrząd / Centrum Dobra Warszawa

kwiatek, 09.03.2016, 14:24 « poprzedni - następny »

kwiatek

Panowie,

Jestem nowy na forum i z resztą nowym posiadaczem ST. Mam jedno pytanko i krótką historię/opinię

1/ Zerwał mi się jeden pasek klinowy, wciągnęło go w pasek rozrządu, który przeskoczył o kilka zębów i wiadomo. Zawory pokrzywione. Pytanie jaka jest cena remontu głowicy i zaworów w takim przypadku ???

2/Centrum Dobra - Mają chyba u Was najlepszą opinie :) może i są dobrzy w naprawach ale na pewno nie w braniu odpowiedzialności jak coś się spieprzy. Auto miało wymieniany rozrząd i paski klinowe rok temu. Po dokonaniu ekspertyzy rzeczoznawca stwierdził że jest to wina wadliwego paska.

Przy pierwszej rozmowie z Centrum Dobra zapewniali że jeśli wina jest ich albo wynika z wady zamontowanego elementu to weżmą za to odpowiedzialność.
Gdy rzeczoznawca potwierdził mi że to wada paska i zadzwoniłem żeby dogadać się w sprawie mojej reklamacji. Usłyszałem że dzwonie do złej firmy bo teraz to jest Centrum Dobra Robert Kędzierski a nie Centrum Dobra sp. z o o
Powiedział mi to sam Robert Kędzierski.

Najprawdopodobniej mają postawione 2 firmy pod jednym adresem, jedna jest wykonawcą a druga wystawia tylko fakturki. W skutku odpowiedzialności nie ma komu wiąć.


Reasumując jeśli jest możliwość szybkiej i dość taniej naprawy to robie to sam. Jeśli nie to idziemy z Centrum Dobra na drogę sądową.
Oczywiście Urząd Skarbowy też zainteresuje się ich działaniem :)

MAG

Powinni miec ubezpieczenie ktore takie rzeczy pokrywa. Ja mialem tylko raz z nimi do czynienia i poki co jest ok.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

kwiatek

wiadomo że powinni mieć ubezpieczenie.

na razie rozmowa kończy się na: 'Rozmawia Pan nie z tą firmą którą Pan powienien''' a jest to tylko takie pier**lenie, bo jakby to rzeczywiście dla nich nie był problem to koleś zamiast mnie zbywać to przekazałby co i jak.

Pracują tam jak jedna firma a formalnie są to 2 firmy tak jak już pisałem wyżej

weksla

Strasznie to zagmatwane haha.
Z czystym sumieniem polecam kolegów z FSV Performance. Z pewnością Ci to bezproblemowo ogarną. Pzdr
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

kwiatek

jak kosztowo oceniacie ??

zawory są pokrzywione to już wiem
pewnie jeszcze głowica + może tłoki

wiecie ile ta zabawa może mnie kosztować ???

SAGAL

jak  dla mnie pewnie z robocizną wyniesie może około 2500zł  chyba że się myle
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

TAM

Cytat: kwiatek w 09.03.2016, 14:24Najprawdopodobniej mają postawione 2 firmy pod jednym adresem, jedna jest wykonawcą a druga wystawia tylko fakturki. W skutku odpowiedzialności nie ma komu wiąć.
Eh, masz kolego strasznego pecha... Tak się nieszczęśliwie zdarzyło, że Centrum Dobra rzeczywiście ma kłopoty – trwają tam przepychanki z własnością terenu, a że obok jest duży deweloper, dla którego miejsce serwisu jest smakowitym kąskiem, to można się domyślić kto, na kogo i w jaki sppsób wywiera presję. Nie wdając się w szczegóły, zmiana firmy była koniecznością, poprzednia z tego co wiem już nie istnieje. Myślę jednak, że powinieneś tam pojechać osobiście i spokojnie przedstawić problem, bo jak koledzy wyżej pisali takie sprawy obejmuje ubezpieczenie i pewnie coś da się z tym zrobić.

thomas198

Cytat: SAGAL w 09.03.2016, 16:17
jak  dla mnie pewnie z robocizną wyniesie może około 2500zł  chyba że się myle
2500 braknie, tak naprawdę mozna wycenić po zdjęciu głowicy, możemy zrobić taka naprawę bez problemu,a zeby sie juz wiecej nie zerwał pasek , założymy kevlarowy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/