Nie odpala odrazu po przekreceniu kluczyka Focus ST MK2

DamianoST, 04.06.2016, 16:34 « poprzedni - następny »

DamianoST

04.06.2016, 16:34 Ostatnia edycja: 04.06.2016, 16:36 by DamianoST
Witam, mam mały problem z odpalaniem autka, otóz gdy przekrecam kluczyk i chce uruchomic silnik na wcisnietym sprzegle musze czekac okolo 10sek zeby ten sie uruchomił, co moze byc przyczyna tego? Moze to byc kluczyk bierny ktory ma słaba baterie? Czy cos od zapłonu? Dzieki z gory za odp.

KrisSz

Jakieś błędy po obd wysypuje ? Może to immobilizer ?
Pozdrawiam

K

DamianoST

Wlasnie zadnego błedu nie ma ale mryga czujaka od kluczyka czerwona, moze byc slaba bateria?

KrisSz

Ja mam bezprzewodowe odpalanie z kluczyka i u mnie jak bateria słaba to się dokładnie tak "leni". Zobacz w komunikatach w zegarach czy nie masz "słaba bateria". Albo zobacz tryb testowy zegarów tam pokazuje ostatnie błędy dtc. Spróbuj inny kluczyk może pastylka immo w kluczyku uszkodzona.
Pozdrawiam

K

DamianoST

Dzieki kolego! Pozdrawiam

DamianoST

10.06.2016, 06:47 #5 Ostatnia edycja: 10.06.2016, 06:49 by DamianoST
Niestety sprawdzałem juz wszystko i dalej nie rozumiem tego czemu pali sie ta kontrolka czerwona. Wrzucam fotke zeby było łatwiej do zrozumienia, chodzi o ta kontrolke co jest po lewej stronie od prędkosciomierza.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://zapodaj.net/dd3fef423a2b9.jpg.html

KrisSz

Tej wersji deski nie widziałem jeszcze. Jesteś pewien że to oryginalna lampka a nie dołożona np w ramach nieseryjnego zabezpieczenia ? Jak w instrukcji obsługi nie jest opisana że występuje to imho może być trop. Czysprawdzałeś przez obd np forscanem czy są jakieś błędy ? Jeżeli tego nie zrobiłeś to możemy długo zgadywać. Jak nie masz czytnika to odpal test zegarów tam widać ostatnie kody błędów dtc
Pozdrawiam

K

Kucol

lampka oryginalna świeci np. gdy są niezapięte pasy, otwarte drzwi lub bagażnik i pewnie jeszcze z jakiegoś powodu ale komunikat jest zawsze na wyświetlaczu komputera.

DamianoST

15.06.2016, 20:22 #8 Ostatnia edycja: 15.06.2016, 20:27 by DamianoST
Dzieki dzieki, rozwiazalem problem ta lampka to dokladnie oznacza tak jak napisal KUCOL, nastepne te opoznione odpalanie bylo powodem tego ze jak zmienilem suba aktywnego na normalny subwoofer to zle podlaczylem REM i B+ pokreciłem sie z kablami troszke, ale juz wszystko gra i pali elegancko. Dzieki Chłopaki pozdrawiam!