Wieksze turbo w mondeo mk3 tdci 2.0 [Tuning Mondeo]

wojoo, 14.05.2010, 15:20 « poprzedni - następny »

wojoo

14.05.2010, 15:20 Ostatnia edycja: 14.05.2010, 17:29 by wojoo
Przymierzam sie do zrobienia hybrydy w moim mk3 ... rozmawialem z gosciem ktory sie tym zajmuje i zaproponowal mi takie wyjscie ...

Wirnik wydechowy 2.2 sprinter

Koło kompresji wv 150km ARL lub BMW 150km


pewnie niedlugo biore sie za modyfikacje ... niestety po zmianie turbo trzeba zrobic wieksze IC ;D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

No tak większy IC musi być bo fabryczny jest zdecydowanie za malutki.
Szkoda ze ja sprzedałem stare turbo, które poprzedni właściciel wymieniał na nowe. można by coś pokombinować i pomyśleć o hybrydzie. Jestem ciekaw Wojoo efektów.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

ja szczegolnie musze cos zrobic z moca ... w koncu moja krowa jest ciezsza o 120kg ;D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Ja miałbym dla Ciebie dobry pomysł na poprawę osiągów, ale obawiam się, że nie będziesz chciał z niego skorzystać. :P
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

to tak jak mój kombiak, już na wstępie jest o 130kg cięższy od np sedana
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Oktan

wojoo - widzę, że temat drążysz (pytałeś oto też na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.racingforum.pl - :) )

ja bym się trzymał teorii, która tam powstała - z hydrydami BARDZO różnie bywa i coś się może wysypać - nie muszę dodawać i pytać gdzie lecą części turbiny bo oderwaniu się
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

wojoo

no to niestety w tym aucie tylko turbo moze poprawic osiagi bo to nie vw gdzie polowe silnika moge wziac od mocniejszej jednostki i bede mial 100 koni wiecej

a krową wolowatą znudziła mi sie jazda :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Oktan

no jest jeszcze opcja większego turbo ale na customowym kolektorze wydechowym - tylko trzeba dobrze pospawać i obliczyć - miejsca za to jak na lekarstwo :E
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

wojoo

customowym tzn ? masz jakis link ? szczerze mowiac to nigdzie nic nie widzialem

a tak przy okazji powiedz jak sie sprawuje zawieszenie bo eibacha bede mial na dniach i trzeba bedzie przy okazji wymienic amorki :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Oktan

Cytat: wojoo w 21.05.2010, 17:58
customowym tzn ? masz jakis link ? szczerze mowiac to nigdzie nic nie widzialem

a tak przy okazji powiedz jak sie sprawuje zawieszenie bo eibacha bede mial na dniach i trzeba bedzie przy okazji wymienic amorki :)

custom - na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.racingforum.pl masz tego trochę - czyli co kolesie kombinują aby zamontować bigturbo
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

wojoo

21.05.2010, 18:06 #10 Ostatnia edycja: 21.05.2010, 19:10 by wojoo
wiesz jakos nie chce mi sie nic tam pisac bo  jak widza temat apropo forda to od razu wszyscy sie rozpisuja jaki to szmelc i w ogole - ale to sam pewnie wiesz ;)

wiec zapewne do mondeo nikt nic nie zrobi a tym bardziej nie podpowie

przeciez w koncu vw rulez
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

tak auta dla mas rządzą heheh śmiech mnie jakoś ogarnia na to hasło "auto dla mas" albo "wszystko mamy lepsze" normalnie boki zrywać
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Oktan

21.05.2010, 18:51 #12 Ostatnia edycja: 21.05.2010, 19:10 by wojoo
Cytat: wojoo w 21.05.2010, 18:06
wiesz jakos nie chce mi sie nic tam pisac bo  jak widza temat apropo forda to od razu wszyscy sie rozpisuja jaki to szmelc i w ogole - ale to sam pewnie wiesz ;)

wiec zapewne do mondeo nikt nic nie zrobi a tym bardziej nie podpowie

przeciez w koncu vw rulez

trudno się z tobą nie zgodzić

PS.: ale jakie jest zdziwienie, jeśli to Ford objedzie inne auto
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

wojoo

kurde znowu przez przypadek chcialem edytowac twoj post ;)

dokladnie a szczegolnie ogromne zdziwienie jest jak w dupsko dostaje 2.0 tdi :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

Cytat: wojoo w 21.05.2010, 19:12
dokladnie a szczegolnie ogromne zdziwienie jest jak w dupsko dostaje 2.0 tdi :)

No zgadza się, ja uwielbiam to robić:) A pretendentów nie brakuje na trasie hehe
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps