Zmiana turbo MK3

damian88, 22.08.2010, 14:56 « poprzedni - następny »

cichyp

Zamiast hybrydy lepiej większe turbo, ja mam większe turbo i mi śmiga dobrze, szybko wstaje i dmucha do 2barów, ostatnio  nasłuchałem się o hybrydach że słabo wstają i mało kto to ogarnia... kolektor wydechowy też mam dorabiany.

najlepiej by było porównać przebiegi z hamowni hybrydy, podkręconej  oryginalnej turbiny i większej turbiny... bo to nie chodzi o wartości maksymalne tylko jak one narastają.

MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?

Jendrekmak

ale wszystko musiało by chodzić na jednej mapie wtrysku a jak sądzę każdy kto zmieniał turbinę na cokolwiek innego ma dodatkowo auto po chipie więc nie jest to do końca miarodajne porównanie bo już po wykresach aut chipowanyh widać jakie mogą być różnice przy seryjnej turbinie
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

wilhelm

Cytat: cichyp w 21.07.2011, 11:48
Zamiast hybrydy lepiej większe turbo, ja mam większe turbo i mi śmiga dobrze, szybko wstaje i dmucha do 2barów, ostatnio  nasłuchałem się o hybrydach że słabo wstają i mało kto to ogarnia... kolektor wydechowy też mam dorabiany.

najlepiej by było porównać przebiegi z hamowni hybrydy, podkręconej  oryginalnej turbiny i większej turbiny... bo to nie chodzi o wartości maksymalne tylko jak one narastają.



jakie dokładnie masz turbo? stała czy zmienna geometria? ile płaciłeś za turbo i za kolektor? oryginalny wydech nie pasuje p&p więc trzeba robić jakiś customowy (chodzi mi o część zaraz za turbo)? lag jest bardzo odczuwalny?

cichyp

Mam stałą geometrie, to jest geretta gt3xx. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć ile płaciłem za turbo,  kolektor i wydech bo to było płacone w sumie razem z innymi modami więc nie wiem... Wydech jest 3' przelotowy więc nawet nie wiem czy standardowy pasuje...


Lag jest zadziwiająco mały, przynajmniej mi tak powiedział jeden znawca mondeo... ale nie mam osobiście porównania więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć - ale w porównaniu do seryjnej nie ma różnicy, jesli chodzi o laga.
MONDEO = DEMON, co jeszcze można w nim ulepszyć?