Mój mondeo mk3 przed i po lifcie:)

weksla, 14.05.2010, 18:26 « poprzedni - następny »

weksla

to wojoo?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

no i już po bólu, co prawda zabieg był kosztowny ale przyniósł porządany efekt, chociaz chciałem zaoszczędzić:D jak zwykle zreszta:D

pojechałem do "ford sławek" zresztą jak zawsze, z chęcią wymiany pasków klinowych tego od napędu alternatora i klimatyzacji oraz drugiego małego napędzającego pompę wody oraz pompę wspomagania. te częsci miałem kupione. Jak facet rozebrał cały układ to okazało się że niestety trzeba również wymienić koło pasowe oraz trzeba również wymienić cały napinacz :E. i nie wystarczyła cała rolka ponieważ tulejki na amortyzatorku były wyrobione i W OGÓLE pracował już krzywo. wziąłem ta droższą opcje i kupiłem oryginały.
Następnie zaczął wymieniać mały pasek, i tam też niespodzianka, okazało się że rolka prowadzącą również do wymiany bo łożysko nie dość że luźne to jeszcze prawie zatarte. Kosztowało mnie to do kupy trochę, ale wszelkie domniemane objawy dwumasy się skończyły jak ręką odjał, czyli podejrzewam ze sprawcą niepokojących odgłosów było kolo pasowe wału. Teraz nastała błoga cisza, nie ma juz niepokojących dźwięków a ponadto w samochodzie podczas jazdy jest znacznie ciszej.
teraz już nie muszę na wczasy jechać z dusza na ramienia. Aha dodam że stan pasków klinowych był gorzej niż krytyczny:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 09.07.2011, 00:17czyli podejrzewam ze sprawcą niepokojących odgłosów było kolo pasowe wału.
A nie mówiłem, że to może być to? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

i nadal wierzysz w ten przebieg?:D:D:D

weksla

tak a dlaczegóż niby nie??
dziś był facet co ma auto od nowości z przebiegiem 80tyś i musiał pompę paliwa wymieniać lub regenerować nie ma reguły kolego. pozatym oprócz pasków reszta nie była jeszcze w najgorszym stanie i można było na tym jeździć, tyle ze się tłukło.

no Tomasz strzał w dziesiątkę ja też się do tego skłaniałem, pozatym sprawdzone w miarę możliwości sprzęgło i dwumasa, póki co nie ma oznak "kończenia" się
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

hej
Po powrocie z wakacji i przejechaniu ponad 3200km doszedłem do kilku wniosków:D
- duży minus dla mondeo za to iż na liczniku dziennym wynik kończy się na 999km i idzie od nowa, dla porównania w vw passat b6 idzie do 9999. i tak powinno być.
- drugi minus za to że mamy tylko 58,5 litrowy bak, dla porównania b6 ma 70l (częstsze tankowania przy długich dystansach sa denerwujące).
I to by było tyle jeśli chodzi o minusy które dostrzegłem w swoim aucie na "dłuższej" trasie.
Powiem tak:
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony przepałem mojego auta. Wg komputera 5,9 l/100km. Ja przy moich modyfikacjach liczyłem że jak będzie około 7 l/100km to uznam to za dobry wynik, a tutaj patrzcie jak mnie mondek zaskoczył:D
Po przeliczeniu przepału "na piechotę" wyszło mi 6,3l/100km. To standard że komputer zaniża wynik. Dla mnie rewelacja. Dla porównania seryjny passat b6 z 2007roku 2.0 tdi 140ps spalił wg kompa 5,6.(Znajomy jechał takimto autem, jako drugim). Biorąc porównanie z moim pomodzonym mondziakiem wypada kiepsko:D
Prędkość średnia w jedną stronę to około 120km/h wg kompa. (głównie autostrady). Zapięty tempomat i utrzymywana prędkość 160km/h. Aha w 75% trasy jazda na klimatyzacji.
Auto spisało się rewelacyjnie nie było żadnych niemiłych niespodzianek. jedyną rzecz jaką muszę zrobić teraz po powrocie to umyć go z tysięcy owadów i upuścić wiatru z kół, bo u nas nie da się jeździć:D
W przodzie miałem 2,9 atm, na tyle 2,7atm.

A tutaj kilka fotek rodzinnych fotek 8)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Co Ci tam zwisa pod lusterkiem? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

BP Ultimate Only:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

Witamy Z POWROTEM w dziadostwie ;)

gerwek

B6 porównuj do mk4 przed liftem mysle gdzie bak ma 70 litrów a licznik dzienny tez sie konczy na 9999 xD

T

To w ogóle jakieś dziwne kryteria oceny...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Weksla coś się słabo opaliłeś ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

Wiesz co ja nie należę do "tych" osób metroseksualnych i nie zależy mi specjalnie na opaleniźnie, wręcz uciekam w cień:D
Poza tym to foty w drodze na wczasy, a dokładnie Słowenia.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

A małego weksla przebrałeś za marynarza? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Tak młody weksla był marynarzem, ale żeby wszyscy wiedzieli skąd jest zapodałem mu taką koszulkę::D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps