Mój mondeo mk3 przed i po lifcie:)

weksla, 14.05.2010, 18:26 « poprzedni - następny »

Polarny

Cytat: weksla w 28.07.2011, 19:13
Po powrocie z wakacji i przejechaniu ponad 3200km doszedłem do kilku wniosków:D
- duży minus dla mondeo za to iż na liczniku dziennym wynik kończy się na 999km i idzie od nowa, dla porównania w vw passat b6 idzie do 9999. i tak powinno być.
O ile te 999 km wystarczają (bo ja kasuję co tankowanie, a raczej nie uda mi się wycisnąć 999 km na baku), to w VAGach ten komputer jest o niebo lepiej rozbudowany niż w naszym. Jeszcze ciekawiej jest w Nissanie - Primery potrafiły pokazywać na wykresach spalanie i inne parametry. Genialna sprawa.

Cytat: weksla w 28.07.2011, 19:13
- drugi minus za to że mamy tylko 58,5 litrowy bak, dla porównania b6 ma 70l (częstsze tankowania przy długich dystansach sa denerwujące).
Też do niedawna tak twierdziłem, ale nagle zdałem sobię sprawę z jednej rzeczy. Tankuje głównie do pełna, więc po pierwsze tankowanie 70 litrów bardziej boli, a po drugie wozisz ponad 20kg więcej niepotrzebnie. Mondeo jest już wystarczająco ciężki.

A poza tym to całkiem nieźle. A co do Passata to nie znasz realnego spalania? Bo ja jeżdżąc Skodą i Audi wiem, że nie ma co wierzyć. Tam rozbieżność wychodzi mi zawsze większa. Na liczniki mam średnią 5.2, wyliczam i wychodzi nawet i 7.5. Tak mnie oszukują!

wojoo

Cytat: Polarny w 20.08.2011, 22:32a po drugie wozisz ponad 20kg więcej niepotrzebnie.

Jeśli tankujesz do pełna (w ogóle jeżeli uda Ci się zatankować te 58,5ltr) to porównując do baku 70ltr w żaden sposób nie wychodzi mi żeby było "ponad 20kg" więcej do wożenia w passacie (no chyba, że bierzesz pod uwagę większa wagę zbiornika i do tego dodajesz te 12ltr ropy więcej), poza tym nie wiem czy wiesz ale 1ltr ropy waży 850g :)

Tak czy siak nie wiem skąd wziąłeś te "ponad" 20 kg więcej...
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

Wojoo - rzuciłem mniej więcej 20 kg. Chodziło mi ogólnie o to, że jest więcej. Jeżeli te kilka kilogramów to dla Ciebie aż taka ilość, że warto podnosić wżawę, to tym bardziej powinieneś zwrócić uwagę na to kilkanaście kg więcej przez większy bak.

T

12 litrów benzyny waży niecałe 9 kg, a 12 litrów ropy niecałe 10 kg -- praktycznie bez znaczenia.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Jechałem sobie dziś w kierunku Krakowa, a tu nagle podczas mocniejszego ciśnięcia pedału gazu jak coś nie pierdyknie i w momencie nie miałem nic pod pedałem, jakbym miał ssacza. Doturlałem się tak do domu, auto chodziło jak traktor, myślę hybrydę szlag trafił, aleee nie okazało się że wyrwało węża z lewej strony od IC. Teraz sobota zepsuta bo muszę to zrobić, a dostęp tam gorzej niż tragiczny, nie wiem czy bez ściągnięcia zderzaka (czyli mojej ulubionej czynności) się obejdzie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Powtarzam Wam już co najmniej od roku, że na Waszym miejscu kupiłbym silikonowe zamienniki, porządne opaski zaciskowe i takie problemy zniknęłyby raz na zawsze. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Zimowa wersja mojego mondka:

Tutaj już na 16'' i nowych oponach Goodyear Ultragrip 8 (nawet zaciski się zmieściły bez kombinacji z obciążnikami - gumiorz dał takie specjalne w wersji slim:D)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Oprócz tego pozbyłem się stożka, i założyłem zwykły airbox z fordowską wkładką - duuużo ciszej w aucie a tego mi było trzeba:D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Zhamuj go, ciekawe czy będzie jakaś różnica. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Napewno niezauważalna, za to zauważalna jest po przejściu na 16'', oczywiście na plus
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Ale masz brzydkie felgi :P

Moję sie kurde regenerują 3ci tydzień... wrrr... zima mnie w końcu zastanie !
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

weksla

Hehe strasznie długo Ci je regenerują, eee zimy to chyba nie będzie w tym roku, bynajmniej śniegu nie, ponoc tak mówią..... to znaczy że wyrzuciłem kasę kupując zimowki:( Obtyrałbym jeszcze na moich starych UG 6
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Poczekaj, jeszcze sypnie i wtedy będziesz się cieszył że je kupiłeś ;)

NeroN

Długo bo po znajomości... Nigdy więcej :)

Jeszcze tak dowali, że STkowymi sderzakami za pługi będziemy robić :/
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Ry2y

Cytat: Tomasz w 01.12.2011, 00:02
Zhamuj go, ciekawe czy będzie jakaś różnica. ;)
Ja hamowałem na stożku i zupełnie bez filtra. Nie było różnicy. Ciekawe czy byłaby ze zwykłym airboxem. Podejrzewam, że poza dzwiękiem nie.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

weksla

Dziś korzystając z plusowej temperatury umyłem, a może lepiej opłukałem mondka z soli (do mycia to wiele brakuje).

Zrobiłem fotki po zabiegu komórką, chyba ostatnie przed wymianą amortyzatorów i sprężyn.
Aha na wiosnę pozbędę się w końcu bocznych listew:D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps