Wysprzeglik od Zeteca do Durateca V6 ?

KLUSEK, 14.09.2010, 14:47 « poprzedni - następny »

KLUSEK

Czołem Panowie :)

Powoli zabieram się do kompletowania zestawu nowego sprzęgła i taka mnie myśl naszła. Czym różni się wysprzęglik od V6 i Zeteców ? Skrzynie poza przełożeniami jest przecież ta sama. Rozni się kształtem/rozmiarem/wytrzymałościa czy czym ? Oczywiście rózni się ceną – od V6 jest 50% droższy :)

Kiedyś gdzieś natknałem się na informacje, że możliwe jest założenie zetecowskiego wysprzeglika. Czy ktoś coś wie z Was na ten temat ? :)

T

Ja to próbowałem ostatnio ustalić, ale niewiele z tego wyszło. Na zdjęciach wysprzęgliki odrobinę się różnią (w jednym łożysko jest jakby głębiej), ale możliwe że będzie pasował, nie wiem. Możesz spróbować kupić nieco tańszy zamiennik QH (jest dostępny w ew-car), ale nie mam pojęcia jakiej jest jakości. Ja ostatecznie zamówiłem oryginał i czekam na niego od dwóch tygodni...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Na MKP kolega Szczolek napisał, że swoj od V6 sprezentował znajomemu i lata on w 1.8 bez najmniejszego problemu. Takze moze w druga stronę równiez. Szczolek pracuje w ASO, więc też jakąś wiedze ma :)

venus

jest mniejsze lozysko w zetecu (srednica minimalnie)
mocowania te same.

skrzynie tak sie niczym nie roznia po chyba przelozenie walka rozni sie o 0,1, no i rozrusznik w innym miejscu.
mi sie udalo wyrwac chyba w ford sklep oryginal do v6 po dobrej cenie cos kolo 600 -cena aso 1100?

i tak samo zrobienia spieka na 4 lopatkach wyszedl taniej niz zestaw sprzegla

KLUSEK

Jak Ci sie jezdzi w korkach na spieku ?

venus

na 4 lopatkowym zapomnij ale kwestia przyzwyczajenia.

6 napewno lepsza w korkach ale slabsza.