Wytrzymałość sprzęgła

eng, 29.09.2010, 20:54 « poprzedni - następny »

eng

Cytat: Petersan w 29.09.2010, 20:35

Warto byłoby się dowiedzieć co zostało wymienione z ważnych rzeczy.
Bo np. sprzęgło jak już nie poleciało, to pewnie poleci za moment.


A to jest jakaś zasada, że musi paść sprzęgło? Ja nigdy nie robiłem sprzęgła wątpię by poprzedni właściciel robił i to znaczy, że wkrótce mnie to czeka?

Petersan

Zasady nie ma, ale w ST trochę jednak tej mocy pod pedałem jest, a seryjne sprzęgło nie jest jakimś mistrzostwem świata.

Prawda jest też taka, że ludzie jeżdżą różnie.
Może jak ktoś bardzo oszczędzał auto (deklarowane spalanie na to wskazuje  ;)) i naprawdę obchodził się odpowiednio ze sprzęgłem to będzie ok.

U mnie sprzęgło wymieniał poprzedni właściciel przy bodajże 150k km.
pzdr
Peter

Kapi1983

to i tak dobrze, w moim srebrnym padło doszczętnie przy 120k
co do spalania jak już bardzo ale to bardzo delikatnie jeżdziłem to i tak ponad 12 zeżarł po mieście (zmiana biegów przed 3k)
Kapi

Cinkciarz

Cytat: eng w 29.09.2010, 20:54
A to jest jakaś zasada, że musi paść sprzęgło? Ja nigdy nie robiłem sprzęgła wątpię by poprzedni właściciel robił i to znaczy, że wkrótce mnie to czeka?

Darek przy Twojej jeździe to wiesz ... sprzęgło poleci lada moment :D heh żartuje ale jak nie wymieniałeś od nowości to kto wie sam boję się o swoje mimo ze to nie ST220
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wilhelm

Cytat: Cinkciarz w 30.09.2010, 14:10
Darek przy Twojej jeździe to wiesz ... sprzęgło poleci lada moment :D heh żartuje ale jak nie wymieniałeś od nowości to kto wie sam boję się o swoje mimo ze to nie ST220

mój ma 180k przebiegu i jeszcze nie było sprzęgło robione :)

ale powoli daje o sobie znać...

wojoo

Cytat: wilhelm w 30.09.2010, 17:41
mój ma 180k przebiegu i jeszcze nie było sprzęgło robione :)

ale powoli daje o sobie znać...

nigdy w to nie uwierze ;) mysle ze nie tylko ja ...
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

W bardzo niewielu autach sprzęgło wytrzymuje ponad 200 tys. Jeśli już to raczej w autach klasy wyższej ze stosunkowo słabymi silnikami.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Nie było robione NIC!!! sam jestem w szoku  :o

wojoo

Cytat: Tomasz w 30.09.2010, 19:30
W bardzo niewielu autach sprzęgło wytrzymuje ponad 200 tys. Jeśli już to raczej w autach klasy wyższej ze stosunkowo słabymi silnikami.

ok ale w benzynach ... mam znajomego ktory jeżdził mondeo (firmowym) tylko po autostradach w niemczech i sprzeglo mu padlo chyba przy 140tys, poprostu w to nie uwierze - szczególnie w tym modelu gdzie ruszanie autem jest specyficzne i sprzegło dostaje nieźle w dupe ;)

« Dodane: 30.09.2010, 20:23 »

u mnie padła dwumasa przy 80tys km a sprzęgło bylo juz w złym  stanie (moze max 10tys by przejechalo) wiec wymieniłem rowniez
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

Cytat: wilhelm w 30.09.2010, 19:31
Nie było robione NIC!!! sam jestem w szoku  :o

Ja bym sie tak nie cieszył na Twoim miejscu ;) mój ma 183tys i nie wiem czy ktos wymienial czy nie, mało tego nawet nie wiem czym sie to zacznie objawiac ze sprzegło sie konczy nigdy nie mialem takiej sytuacji
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

eng

Dokładnie niech ktoś poda czym objawia się kończące się sprzęgło? Czy objawy są takie same w silnikach benzynowych a dieslach?

Petersan

obroty rosną, a auto nie jedzie
pzdr
Peter

Cinkciarz

Cytat: Petersan w 30.09.2010, 22:08
obroty rosną, a auto nie jedzie

coś na zasadzie ślizgania sprzęgła? kilka razy spotkałem sie z tekstem o treści "walneła dwumasa" pierwsze skojarzenie jakby coś strzelilo pod maską pekło złamało sie rodpadło stąd pytanie czym objawia sie "walnięta dwumasa"
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wojoo

01.10.2010, 01:26 #13 Ostatnia edycja: 01.10.2010, 11:34 by wojoo
Cytat: Cinkciarz w 01.10.2010, 00:53
coś na zasadzie ślizgania sprzęgła? kilka razy spotkałem sie z tekstem o treści "walneła dwumasa" pierwsze skojarzenie jakby coś strzelilo pod maską pekło złamało sie rodpadło stąd pytanie czym objawia sie "walnięta dwumasa"

dwumasa objawia sie szczególnie tym ze wydaje  dzwieki na luzie "coś w stylu chrobotania" oraz ruszanie staje sie  bardzo delikatne ;)

« Dodane: 01 Październik 2010, 01:27:49 »

zapomnialem dopisac ze w momencie kiedy pada dwumasa silnik wpada w bardzo nierówna prace ( mocno trzęsie całym samochodem)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

to jeszcze u mnie tego nie ma co nie znaczy ze tego nie będzie dobrze wiedzieć kiedys padnie napewmo mam nadzieje ze w polsce a nie w norwegii ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600