Padnięty rozrusznik - ciekawostka z dwumasą

GaBB, 13.10.2010, 14:44 « poprzedni - następny »

GaBB

W ten weekend padł mi rozrusznik...żeby ciekawiej było to w bieszczadach. Auto dotarło po odpaleniu z duszą na ramieniu na pych do Krakowa. Rozrusznik wyjęty i oddany do firmy Alter w Krakowie. Naprawili, 180 zł za wymianę 2 bendiksów + szczotkotrzymacza :) Założony - działa. Ale dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Wiedziałem, że kończy mi się dwumasa ale nie wiedziałem, ze jak się kończy to zasypuję syfem właśnie rozrusznik i powoduje zacieranie się tych elementów w środku...a tak mi powiedział gość z firmy Alter właśnie. Także padający rozrusznik to też objaw padającej dwumasy w TDCi... :(
-----
Pozdrawiam,
Marcin

auchim

mała dwumasa oczywiście:P ja też przy zmianie rozrusznika, altka paska rolek i napinacza  usłyszałem że mam dwumasę do wymiany bo trochę głośno wszystko chodziło po założeniu. Ale po paru dniach wszystko jeszcze podokręcałem ułożyło się i jest dobrze prawie rok już

Cinkciarz

czyli jednym słowem na przykładzie GaBBa jak chcesz sprawdzic czy Ci się nie kończy dwumasa wykreć rozrusznik i sprawdz czy sie nie usyfił zanim cos w trasie padnie
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

GaBB

No lepiej bym tego nie ujął :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

Cinkciarz

Cytat: GaBB w 13.10.2010, 20:43
No lepiej bym tego nie ujął :)

jak będe w PL to sprawdze czy u mnie cos nie syfi :D to dam Ci znać
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

hehe ja tam nawet nie zaglądam po co się wku...ać:)
No przy tylu Nmch to dwumasa dostaje po dupie
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

RafaLZ

Cześć koledzy, miałem podobną sytuacje...
Jestem na mazurach, parkuje auto a po chwili już nie odpala, po przekręceniu kluczyka cisza... po kilkukrotnym ponowieniu czynności pali, podczas powrotu i zmiany biegu pisk ze sprzęgła, i już wiedziałem co jest grane..
Oczywiście do wymiany: 2masa i reg. rozrusznika całość koszt 2500pln :/
Pozytyw to, że mam spokój z 2masa.
Ach

boner

podczepie się ... też zregenerowałem rozrusznik Stek stoi na kołkach przez piaste i rozrusznik przy okazji zrobili. Także niech żyją fordowskie rozruszniki ... na zdrowie  :pig:

Lukasz-no1

Inna zasada jest też taka że przy wymianie dwu-masy, regenerujemy rozrusznik (bądź kupujemy nowy
jeśli nie można zregenerować), bo i tak go w nie długim czasie szlak trafi.

Pozdro
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]