Montaż foteli po liftowych do Mk3 po lifcie- problem z grzaniem i wentylacją.

KrzychuK, 04.11.2010, 11:23 « poprzedni - następny »

KrzychuK

Witajcie :)
Za namową wojoo zamieszczam tutaj moje pytanie.
Mam mondeo po 1 lifcie. Kupiłem fotele skóra z pełna elektryka , grzaniem i wentylowaniem.
Wszystko podłączyłem sterowanie elektryczne foteli działa . Jest problem z grzaniem i wentylowaniem.
Kupiłem włącznik grzania za grubą kasę w aso ( oczywiście ten po liftowy) :E podłączyłem i wszystko ładnie , diody świeca ale grzania ani też wentylacji nie ma.
Instalacje wygląda na to że jest bo i do włącznika była kostka jak i  do foteli przewody w kostce są.

Może ktoś mi pomoże , przerabiał taki temat i wie coś czego ja nie wiem :P
pzdr

eng

A maty są sprawne? Sprawdź czy do fotela dochodzi napięcie po wciśnięciu ogrzewania na guziku.

KrzychuK

Cytat: eng w 04.11.2010, 12:12
A maty są sprawne? Sprawdź czy do fotela dochodzi napięcie po wciśnięciu ogrzewania na guziku.
Ale jeżeli nawet maty by nie był sprawne to powinna wentylacja chodzić??
Napisz mi jak sprawdzić czy napięcie dochodzi bo ja w tych sprawach kiepski jestem...
Sprawdziłem jeszcze w skrzynce bezpieczników , bezpiecznik do grzania jest OK.
Jak go wyciągnąłem to i tak włącznik działał.

eng

Musisz mieć miernik ew poprosić jakiegoś elektryka żeby sprawdził Ci czy dochodzi napięcie do mat. Wg schematów odnajdz piny odpowiedzialne za mat podepnij pod kabelki miernik włącz guzik i już.

Schemat masz tu:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,84.0.html

KrzychuK

Czyli muszę sprawdzić piny C60d Czy c60H?
C60h sprawdziłem i jeżeli dobrze zmierzyłem to napięcia tam nie ma :E
Dodam jeszcze że u mnie są w pinie c 60 h jeden kabelek jest czarny a drugi  zielono - czarny a w schemacie który dałeś Eng pisze że c60h powinien być green yellow i czarny . może cos z tym?

eng


weksla

sprawdź w komorze silnika czy masz bezpiecznik do wentylacji, pod kierą czy masz bezpiecznik do ogrzewania oraz czy masz przekaźnik, z tyłu za skrzynką z bezpiecznikami, podejrzewam że czegoś ci brakuje z tych oto rzeczy
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KrzychuK

Ok , Więc tak bezpiecznik w komorze silnika do wentylacji to ten co jest taki fotel i wiatraczek? Jak tak to mam.
Bezpiecznik do grzania w skrzynce bezpieczników w aucie też jest.
Ten przekaźnik chyba wiem o co chodzi. Taka kostka z tyłu jest pusta za skrzynką bezpieczników , czarno-czerwona?
Jeżeli to to to brakuje mi przekaźnika.
Zna ktoś może numer tej części bo już mnie strach bierze jak pomyśle tłumaczyć panom z Aso co jak i gdzie.
Dodam tylko ze wmawiali mi że do Mondeo nie ma włączników z regulacja poziomu grzania i włączania i że są jedynie takie jak przed liftem.

weksla

Stary to masz kompletną instalke:)
brakuje ci tylko przekaźnika:)
szczęściarz jesteś:)

A panowie w ASO to brak mi słów, nie ma przełacznika z regulacją - dla nich to nic nie ma ehhh szkoda gadac
A najbardziej podobają mi się ich tytuły na plakietkach ........-specjalista do spraw częsci zamiennych

Jakbyś coś jeszcze potrzebował to daj znać:

Oto jak wygląda gniazdo na przekaźnik, tak jak mówiłeś czerwono-czarne :

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

KrzychuK

Tak właśnie . Mam już  na szczęscie numer Finis tego przekaźnika więc dziś zamówię.
Dzieki wam za pomoc , jak dojdzie przekaźnik i będzie działało to dam znać. a ja nie to będę pytał :) pzdr

« Dodane: 05.11.2010, 17:38 »

Ok . Sprawa zakończona. Dzięki za pomoc , od dziś ja i pasażer grzejemy się a także i wentylujemy  8)
Oczywiście po zakupie tego przekaźnika i wpięciu go wszystko zadziałało.
Więc żeby wszystko było jasne co potrzebujemy żeby się grzać i wentylować w Mondeo po liftingu.
1 Fotele ( bądź maty co kto woli) Ja za komplet foteli podgrzewanych i wentylowanych a i w pełni regulowanych elektrycznie + tylna kanapa ( do HB) Dałem 750zl
2 włącznik grzania / wentylowanie . Koszt w Aso 370zl :(
3 Ramka do zainstalowania włącznika . Koszt w Aso 70zl :(
3 przekaźnik koszt w aso 90zl :( nr FINIS 1226542
Oczywiście biorąc pod uwagę że mamy cała instalacje a z tego co zauważyłem większość Mondeo po liftingu ma
Sam montaż foteli i cała reszta jest banalnie prosta . Wszystkie ceny są brutto wieć jeżeli ktoś ma swoja działalność i auto na firmę wychodzi to jeszcze taniej. Więc gra warta świeczki bo naprawdę jest to fajny bajer.

weksla

No to gratuluje nowej modyfikacji:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

apacz33

ja u siebie znalazlem brazowa kostke czy to wlasnie to ?
Wlozylem jakis przekaznik ze sklepu.
Efekt byl taki ze wszystko sie palilo i nie moglem uruchomis silnika :(
Czy to wazne zeby wlasnie byl ten odpowiedni ?

weksla

heheh no nie mogę:D
Brazowe gniazdo na przekaźnik jest do elektrycznie składanych lusterek... Fotele nie mają z nim nic wspólnego.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Jeśli ktoś byłby chętny to mam na sprzedaż wentylacje do przednich foteli ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

apacz33

hej ale ta wtyczka jest taka sama jak ta czarna tylko ze jest brazowo czerwona i wchodza do niej te same kolory kabli 

« Dodane: 26.01.2012, 21:55 »

jak dodac tu fotke?

Ta od skladanych lusterek wyglada troche inaczej i wiecej kabli tam wchodz


« Dodane: 27.01.2012, 18:26 »

Hej a jednak wszystko dziala i jednak to byla u mnie brazowa wtyczka :)