Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Focus ST 07

ares, 04.01.2012, 15:47 « poprzedni - następny »

ares

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://pumabuild.com/pumacat/product_info.php?cPath=183_184_186&products_id=2128

305koni np.
widzialem wykresy gdzie mialy takie gotowce po 290-310km tylko nie wiem czy te hamownie sa wogole w jakikolwiek sposob realistyczne
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

T

Ale trzeba pamiętać, że:

Stage 3 software is freely available to any ST225 Bluefin customers with the extra parts listed below:
1.Replacement air intake system
2.Good quality replacement Sports-Cat & full exhaust system including downpipe
3.Up-rated intercooler


Chociaż taki wynik to tak czy inaczej byłoby dużo.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ares

no wiem, ale w PL na takim setupie mowia, ze bedzie 280km a niektorzy nawet 260...
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

NeroN

Bo tak działa marketing.

Kup pzretestuj wkur...z się i pojedź na idywidualne.

Nie da się softem z tak małymi zmianami zrobić 300KM, wejdź na FKP, tam jest gość co ma 295KM i właśnie paliwa mu brakuje...
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

ares

do 300km w foce brakuje powietrza dalej zaczyna sie paliwo
ale nie chce NA RAZIE ani wiekszego turbo ani wtryskow bo to przerost formy w moim przypadku
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

NeroN

No to sam sobie odpoweidziałeś.

W foce tzreba podlać i nadmuchać więcej żeby było ponad 300KM - to uniwersalnym Bluefinem to zrobisz z modem dolotu, wydechu i intercoolerem ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

ares

no seryjne turbo jakis tam zapas ma ale raczej nie utrzyma doladowania jakie bedzie potrzebne, no
chyba, ze by ten aktuator zmienic na forge ale potem podobno ciezko jest wystroic auto
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

barti87

Trojan z FKP miał bluefine i z tego co kojarze nie był z niego zadowolony bo cały czas były jakies problemy z autem. Nie chce kłamać co do mocy ale chyba było cos ok 293ps później przeszedł na indywidual i wystroili auto na 286ps, ale za to lepszy zakres użyteczności mocy i momentu oraz brak problemów. Bluefine daje wszystkie parametry na max możliwości, lecz później pojawiają sie jakieś problemy (nie wiem jakie bo nie dochodziłem tego) Myśle ze na dobrym paliwie i z dolotem okolice 300ps są możliwe.
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

vtec

z tego co mi wiadomo trojan trochę przjechał sie na tym bluefine-ie ...
mój będzie strojony z aktuatorem forge, na poczatku marca wstawiam ... zobaczymy co wyjdzie, tym bardziej ze mój bez zmian 233KM pluje ..

ares

No to wlasnie chyba o Twoim slyszalem jak dzwonilem do promotora :)
mozna wiedziec ile dales za aktuator? bo mi zalezaloby zeby turbo zostalo seryjne po to kupowalem STka.
Ja sie chyba tez wybiore w marcu na strojenie tylko jeszcze nie mam pomyslu gdzie.
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

barti87

A ja na początku kwietnia się wybieram :) więc to będzie początek sezonu w focusach :P Ciekaw jestem vtec co tam u Ciebie wyjdzie tym bardziej że zmieniasz aktuator, bo nie od dziś wiadomo że seryjny niestety nie daje rady przy wyższych obrotach i większym booscie.
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

wilhelm

Ja pewnie będę stroił w kwietniu/maju :)

vtec

standardowo ten:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.pumaspeed.co.uk/product-Focus-ST-225-High-Pressure-Forge-Actuator-inc-yellow-spring_776.jsp
może pare funciaków gdzieś taniej znajdziesz, praktycznie w każdym shopie w UK jest na stanie.
no to mój pierwszy wyjedzie z tej ekipy ...
apropo ... u PromotoR-a powinna być jakaś zniżka dla FKP lub fordtuning :)

T

Cytat: ares w 24.02.2012, 21:42bo mi zalezaloby zeby turbo zostalo seryjne po to kupowalem STka.
Ale masz jakiś konkretny powód, dla którego chcesz zostać przy tym malutkim (jak na pojemność silnika) turbo? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

ares

male turbo wstaje szybciej, lepiej sie wkreca i bardziej nadaje sie do jazdy

duza loche ciezko jest wystroic i ma wiekszego laga na dole
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW