MONDEO MK3 2.2 TDCI 2007r. - pakiet MS DESIGN

tomiwfs, 14.02.2012, 09:51 « poprzedni - następny »

tomiwfs


Wybór padł na Pakiet ST tak że zaczynam szukać  ,jak byście mieli jakieś namiary na elementy to dajcie znać a najlepiej na komplet  :D , może uda się znaleźć ST po lifcie , chyba miały odblaski z tyłu w zderzaku tak ja mój standardowy , muszę jeszcze porównać zderzaki od ST do RS żebym w końcu zaczął je odróżniać  :P

« Dodane: 21.02.2012, 21:15 »


P.S . jutro odbieram felgi w ASO i biorę się za kompletowanie hamulców ale to w innym wątku ...

wilhelm

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/nakladki-progowe-oryginal-progi-mondeo-st220-mk3-i2107860035.html

Zobacz tego gościa, ma cały pakiet ST, w dodatku chyba w twoim kolorze. Jedyny minus to że przedliftowy, ale jakbyś wziął zderzaki, progi, błotniki to może by ci dał dobrą cenę (no i uniknąłbyś kosztów malowania) :)

tomiwfs


Ile może kosztować taki pakiecik tak na oko ? Nie wiem ile jest warte.
Malowania może uniknę ale polerki już nie , czy zderzak przedni od ST przed i po lifcie był identyczny ?
jeśli tak to był wziął komplet oprócz tyłu i poczekał na tył po lifcie

wilhelm

Przedni zderzak kompletny jakieś 800zł, tylny 400zł, progi 400zł/kpl, błotniki 600zł/kpl.

Zderzak przedni przed i po lifcie jest taki sam, różnią się tylko te ramki halogenów (mają chromowany ring i poziomą listewkę a przedliftowe tylko matowy srebrny ring)

Zderzak tylny tak samo jak przedni jest identyczny przed i po lifcie, różnią się tylko te zewnętrzne małe kratki (przed liftem są całe czarne, po lifcie mają dodane czerwone odblaski)

od 2005 są montowane inne progi, bardziej wypukłe - praktycznie nie do dostania na rynku wtórnym :)

przedlift:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



polift:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 21.02.2012, 21:44 »

Ramki halogenów i kratki w tylnym zderzaku możesz bez problemu wymienić

Ry2y

Tak na szybko, oczywiście koledzy poprawią.
- Przedni zderzak okazyjnie około 1000 zł (zderzak 400, kratki 200, halogeny 200, grill 200)
- zderzak TYLNY  zazwyczaj tani okolo 350 -450 zl w zaleznosci od ilosci kratek
- progi myślę ze za 400 zl da radę (ST tylko jak są błotniki, chyba że przerobić)
- błotniki 600 średnio za komplet (można pominąć).
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

tomiwfs


Chłopaki jak robić to na całego hehe  ,  błotniki i progi także .
chyba poczekam na jakiś zestaw po lifie ale dzięki wilhelm , lukałem na allegro ale tego nie widziałem ...
Jeszcze klamki z tym chromowanym paskiem od ghia i listwy pod szyby ale to chyba tylko ASO.
Wiecie może jak często pojawiają się te części do ST po lifcie ? racze rzadko czy są realne szanse ?

Ry2y

St220 po lifcie różni się progami (wypukłe) - to chyba najtrudniej trafić. Reszta to kwestia grilla (jest tego troche), kratki w zderzaku tylnymi z odblaskami (tez nie jest jakoś ciężko), chromowane maskownice halogenów. Też nie jest jakieś drogie. Moim zdaniem, najciężej trafić progi po lifcie...
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

auchim

Dokładnie jak Ry2y pisze, różnice to właściwie tylko dodatki, na twoim miejscu raczej bym nie zawracał sobie głowy czy to polift czy nie tylko brał jak było by w dobrej cenie.

będziesz potrzebował jeszcze plastikowych dołów zderzaków przód i tył i przednie nadkola by się przydały bo do stkowych błotników są inne, grill też się różni.

a z tymi progami to dziwna sprawa ja mam pakiet z polifta 2006 a progi przedliftowe  :/

tomiwfs


Przedzwonię jutro do gościa i pogadam ile by chciał za full komplet ...  ciekawe ile zawoła

NeroN

Ja bym chyba sobie darował błostniki i progi przerobił.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

tomiwfs


Namierzyłem gostka co ma mieć ( śmiesznie brzmi ) po 5 marca cały pakiecik ST po lifcie , czyli to co szukam  ;) , + pierdółki typu nadkola, osłonki pod zderzaki a także kierownicę os ST z tempomatem ( zamienię ze swoją bez tego + aktywacja w kompie tempomatu ) , może będą jeszcze siedzenia skórka z kangurka to też zakupię , jak się dogadam i odbiorę to zrobię foto i zaprezentuję co i jak wygląda
pozdrowinoka ewry body !!!!

auchim

no to elegancko że znalazłeś cały pakiet  :D co do zmiany całej kierownicy to może się okazać że będziesz potrzebował też sterownik poduchy ale jest też szansa że twój zagada i nie wywali błędu, trudno powiedzieć. Ewentualnie zawsze można wyciąć w twojej poduszce otwory na przyciski to tempomatu.

stołki Recaro na pewno warte rozważenia  ;)

jeszcze żeby wydłużyć Ci listę to możesz pomyśleć też o ręcznym  :stupid:

tomiwfs


Najlepiej jak bym trafił fotele w jasnej skórze ale nie wiem czy w ST wychodziły takie .
o ręcznym nie myślałem ale pomyśle , jak coś to też zabiorę . może sprężyny jeszcze wezmę .
co tam jeszcze można z takiego ST " wyszarpać " i przeszczepić do mojego ?

Ry2y

Weź jeszcze maskę, dach, drzwi i tylne nadkola i już nie będziesz musiał nic lakierować ;)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

wilhelm

Co do sprężyn to chyba lepiej eibacha :)