Focus ST markII FL oranje

TowerST, 04.08.2012, 19:23 « poprzedni - następny »

Kris1976

Ori masz 18" czyli  45,72 cm + 2x4cm czyli 53cm
dla 17" wychodzi że profil powinien być 50mm czyli 43,18 cm (17") + 2x5cm = 53,18 czyli prawie jak ori ale...
osobiście jedną zimę przejeździłem na 205/50/17 i nigdy więcej ! auto niestabilne na zakrętach jak diabli. Być może 215/50/17 byłoby lepiej ale nie sądzę żeby dużo to zmieniło. Mam zamiar sprzedać 17" (zimowe) i zakładam ori wymiar opon na drugi (zimowy) felunek 18"
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Profil np 50 albo 40 to nie milimetry tylko procent szerokości opony :)

A co do doboru opony polecam stronkę Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.willtheyfit.com/ wszystko jest dobrze opisane i przejrzyste

Ja bym brał 225/45 na zimę i do upalania

Kris1976

A czemu na 45 a nie 40 ? ori jest 225/40/18
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

To było do Tower'a, 225/45/17. Przy 18 stkach jasne, że 225/40/18 :)

TowerST

wielkie dzięki za porady, do upałki biorę na bank 225/45/17,
zastanawiam się jeszcze nad zimą czy 45 czy 50 - wyższy profil opony będzie chyba lepiej znosił dziury???
RS Mark III / było ST225 / ST150

Kris1976

Cytat: wilhelm w 29.08.2012, 16:42Profil np 50 albo 40 to nie milimetry tylko procent szerokości opony Smiley
czyli różnica na średnicy opony np 235/50 w stosunku do 195/50  to całe 2 centymetry. Dość dużo...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

Cytat: Kris1976 w 30.08.2012, 16:01
czyli różnica na średnicy opony np 235/50 w stosunku do 195/50  to całe 2 centymetry. Dość dużo...
Cosik kiepsko z matmą chyba  :evil:
2cm róznicy wyjdzie na promieniu (czyli samej wysokości "warstwy gumy") - na średnicy całego koła to będą 4cm róznicy....

co do meritum zapytania - zimówki, skoro nie chcesz 205/50/17 (fabryczny rozmiar do Foki) to brałbym albo 215/50/17 albo 225/45/17
Te drugie są chyba w lepszych cenach dostępne, bo to bardzo popularny rozmiar.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

Cytat: MAG w 02.09.2012, 19:03Cosik kiepsko z matmą chyba  Evil
2cm róznicy wyjdzie na promieniu (czyli samej wysokości "warstwy gumy") - na średnicy całego koła to będą 4cm róznicy...
dzięki za tą garść cennych informacji  :}
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Kris1976

Kolego Tower, mam pytanie. Zakup szpery cąły czas chodzi mi po głowie ,ale zdania na temat jej przydatności w ST są podzielone. Czy istniałaby w najbliższej przyszłości możliwość przejechania się Twoją foczką w celu namacalnego sprawdzenia faktów i mitów ? hę  ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

O to to to Kris! Testuj i zdaj relację. ;)

P.s. o ile Tower pozwoli rzecz jasna.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

... w ostateczności chociaż fotel pasażera , ale to nie to samo
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

TowerST

zapraszam do Wrocławia od listopada. Jak będą treningi na torze, to postaram się o Tobie pamiętać i dać znaka z wyprzedzeniem. Tylko pamiętaj, że ja mam skromne 250KM/360Nm ((: więc szpera przy Twojej mocy może nie dać tego co od niej oczekujesz.

Przy okazji -  łyknąłbym Twój customowy dolot, ale bez stożka za 200 PLN.

Przy okazji II - czy ktoś z Was kojarzy dedykowaną do STka, lepiej (wyżej) wyprofilowaną dźwignię hamulca ręcznego?
RS Mark III / było ST225 / ST150

Kris1976

Cytat: TowerST w 05.09.2012, 10:12zapraszam do Wrocławia od listopada. Jak będą treningi na torze, to postaram się o Tobie pamiętać i dać znaka z wyprzedzeniem. Tylko pamiętaj, że ja mam skromne 250KM/360Nm ((: więc szpera przy Twojej mocy może nie dać tego co od niej oczekujesz.
oczekuję że nie będzie tak płużyć przodem... pamiętaj w listopadzie o mnie, poświęcę się i podjadę jak data przypasi :)
Cytat: TowerST w 05.09.2012, 10:12Przy okazji -  łyknąłbym Twój customowy dolot, ale bez stożka za 200 PLN.
Pasuje ! działamy ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

TowerST

źli ludzia chcieć ukraść moja pomarańcza, ale nie znaleźć stacyjki i nie wyszło  :evil:
straty: rozwiercona wkładka, lekkie odpryski lakieru przy klamce, wyrwana skrzynka z bezpiecznikami i rozlany kwas na tylnym siedzeniu ???!!!

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



aby autko jak najszybciej zapomniało o cierpieniach dostało prezent w postaci nowych końcówek wydechu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



no i oczywiście zabrałem je na łąkę...

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



... w sumie to tak mógłby wyglądać Focus ST Cross  ;)
RS Mark III / było ST225 / ST150

NeroN

Wieśniaki jedne.
Fo co im STek ?

KeyLessa masz ?


Na łące to rozumiem że jesteś na wybiciu a nie na OffRoadowym setupie ? ;)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]