Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Nowy RS??

auchim, 07.02.2013, 19:01 « poprzedni - następny »

KrisSz

11.10.2015, 13:44 #180 Ostatnia edycja: 11.10.2015, 13:46 by KrisSz
I dalej będą mieli problem wierunkowy. Focus RS nie jest aż tak wyjątkowy jak auto z kategorii supersamochodów. Ja kupię to auto jak się nim przejadę a nie po 100 filmów z yt i prasówek. Mnie strategia forda zniechęca i irytuje.
Pozdrawiam

K

sseebbaa1

Cytat: Tomasz w 11.10.2015, 14:15A jakoś nie widać "body kitów RS" do Focusa mk2
Wydaje mi się, że przyczyną tego jest coś innego. Chodzi o zwykłą opłacalność lub nieopłacalność zabiegu.
Wymiana zderzaków, lotek i progów jest jednak sporo, sporo tańsza, niż poszerzanie całego samochodu.
Podobnie jest przecież z modelami Audi, gdzie seria RS ma poszerzane nadkola (moim zadaniem wyglądające genialnie), a rzadko kto dokłada do serii S poszerzane nadkola, aby uzyskać wygląd RS. Właśnie dlatego, że to kosztuje zbyt dużo. Kierowcy wolą już dołożyć np. kompresor do takiego Audi S5, ale nie wydają pieniędzy na poszerzanie nadkoli. Summa summarum wygląd RS5 zostaje niezagrożony.
Podobnie działo się z Focusem RS mk2.


Cytat: Tomasz w 11.10.2015, 14:15zderzaki (wraz ze wszystkimi detalami), progi, lotkę
Porządny dzwon podstawą tuningu!
If U know what I mean... :)

Po pewnym czasie pojawią się takie przeróbki, właśnie z uwagi na porozbijane auta, finansowane z ubezpieczeń. Wtedy takie zderzaki, progi i lotka będą łatwiejsze do sfinansowania.
Ale na poszerzenie samochodu, to już raczej nie wystarczyłoby zwłaszcza, że z reguły nie naprawia się auta uderzonego z każdej z 4 stron :)
Dlatego zgadzam się, że brak poszerzenia w Focusie RS mk3 skazuje go trochę na utratę tej wyjątkowości najwyższego modelu.

Tak jak mówisz możliwe, że 99,9% ludzisków nie rozpoznałoby modelu po jego poszerzeniach, ale bardziej w takim sensie, że nie potrafiliby powiedzieć co tak naprawdę jest innego (znajdź różnicę :) ). Jednak poszerzone auto ZAWSZE wygląda agresywniej na drodze i przyciąga wzrok.

Tomasz - co do ostatniego akapitu odnośnie budowania wizerunku firmy, to całkowicie zgadzam się z Tobą.


Cytat: KrisSz w 11.10.2015, 13:44
I dalej będą mieli problem wierunkowy. Focus RS nie jest aż tak wyjątkowy jak auto z kategorii supersamoch
Ale innego sposobu na budowanie wizerunku firmy to chyba nie ma.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

KrisSz

11.10.2015, 14:04 #182 Ostatnia edycja: 11.10.2015, 14:06 by KrisSz
Są tylko ten ich kosztuje najmniej podbnie jak buda 5d vs 3d. Widziałeś gdzieś poza golf czy Kia cup focus cup albo widziałeś gdzieś rsa jako wrc na odcinku rajdowym jakimś ? RS powinno się taraz rozwijać się jako Revenue Shortage a nie Rally Sport. Przy takiej polityce traktowania mnie jak idioty szybciej kupię coś innego nawet drożej u kogoś kto traktuje mnie jak Klienta.
Pozdrawiam

K

Kris1976

Cytat: KrisSz w 11.10.2015, 14:04Przy takiej polityce traktowania mnie jak idioty szybciej kupię coś innego nawet drożej u kogoś kto traktuje mnie jak Klienta.
Dokładnie tak ! . ...i ja jako stary Fordziarz zmuszony jestem do obejrzenia  Golfa R ...  tfffuuuu
to jest strategia marketingowa ?? szkoda jeszcze że tropem Ferrari nie wybierają komu sprzedać a komu nie...
to jest absurd. Tak nie robią marki budżetowe a taką jest Ford i powiedział mi to facet który jest właścicielem jednego z salonów Forda...zresztą w pełni to popieram.

Rozumiem że skoro popieracie taką strategię sprzedaży to mając wolne 150-160 koła kupilibyście to auto w ciemno ?
really ??  :stupid: :stupid:
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

KrisSz

Są tacy. Ich kasa ich decyzja. Ja tylko mówię że mnie osobiście taki marketing forda zniechęca a nie zachęca.
Pozdrawiam

K

sseebbaa1

Wracamy do technicznych szczegółów.

Była pierwsza część...
Cytat: sseebbaa1 w 04.10.2015, 00:14
Powstawanie nowego RS-a
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?t=2&v=4JVhgCqHr2g

...to teraz czas na drugą:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=JDrwJAxJYCs
(w obu filmikach jest opcja napisów po polsku)

W trakcie rozbijania auta widać np. wielkość intercoolera (4:32).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Kris1976

...tymczasem udało mi się dowiedzieć coś o felgach i...o szybie przedniej grzanej ;)
cytuję :

Model Focus RS fabrycznie stoi na obręczach kół ze stopów lekkich - 19"x8", z wykończeniem srebrnym, wzór 20-ramienny, ogumienie Michelin Pilot Super Sport, rozmiar 235/35.
Za dopłatą są dostępne felgi:
- Obręcze kół ze stopów lekkich - 19"x8", kute, z wykończeniem czarnym, wzór 5x2-ramienny, ogumienie Michelin Pilot Super Sport, rozmiar 235/35 (D2VBU)
- Obręcze kół ze stopów lekkich - 19"x8", z wykończeniem srebrnym matowym, wzór 20-ramienny, ogumienie Michelin Pilot Super Sport, 235/35 (dostępne także w pakiecie Performance RS (AB1CE)) (D2VLJ)
- Obręcze kół ze stopów lekkich - 19"x8", kute, z wykończeniem czarnym, wzór 5x2-ramienny, ogumienie Michelin Pilot Sport Cup2, rozmiar 235/35 (D2VB4)

Przednia szyba podgrzewana jest elementem opcjonalnym - dopłata na poziomie 800zł.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

focus st

Wzór 5x2 bardzo fajna felgi

KrisSz

8 cali !!!!!???? Szerszej gumy nie założysz :-(
Pozdrawiam

K

Kris1976

Cytat: focus st w 13.10.2015, 19:37
Wzór 5x2 bardzo fajna felgi
...fajnie a wie ktoś jak ten wzór i inne wyglądają ? czy trzeba zebrać wszystko do kupy z  fotek z netu i dopasować  do opisu?....oczywiście w konfiguratorze brak takiego info...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

W konfiguratorze widzialem te foty felg jak sie wchodzilo w wybor akcesoriow.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

Nie ma w konfiguratorze felgi 2x5 ramiennej kutej czarnej. Widać ja na fotach przed konfiguracją. O kwocie dopłaty  za ten felunek nie ma wzmianki ...a wyglądają lepiej od serii.
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

SAGAL

Tak czy siak ci co kupili nowe focusy muszą koniecznie i niezbednie być na zlocie 2016:D
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

fabio210

Cytat: gucior55 w 08.07.2015, 14:13
zobaczymy czy tego nowego rs-a będzie można w ogóle podłubać (ruszyć kompa)
Myślę że heko już mocno wertuje net, aby pomóc nam w kreceniu ecoboosta... ;)

Kris1976

Nie wertuje...po prostu zczyta sterownik i sprawdzi jaki jest potencjał na ori gratach.. jak będzie słabo to pójdzie większe turbo i 450km ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !