[Focus] ST'06 Electric Orange by Walec

walec, 17.07.2013, 19:15 « poprzedni - następny »

Kris1976

To chyba wszyscy to przerabiali. Foka mk2 jest wyjatkowo wrazliwa na drobne uszkodzenia w zawiasie czy niedoskonałości opon/felg. Objawia sie to wkurzajacym drganiem. U mnie drganie zelzalo najpierw po wymianie tylnej tulei przedniego wahacza a calkiem ustalo po... wymianie łożysk i poduszek kolumn mcpersona... (łozysko z lewej strony bylo w strzepach) pomyślał by ktos ze to moze miec cos do drgania na kierze !?! ... a jednak są na tym świecie rzeczy ktore sie filozofom nie snily...;-)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: walec w 29.08.2013, 23:07możesz rozwinąć temat? Krzywa piasta wyszła by chyba na geometrii a geometrię mam fabryka, krosy, pochylenia itp są fabryczne.
Chyb że łożysko w piaście ale to chyba byłby luzy na łożysku.
Wystarczy niewielkie odchylenie, żeby to czuć na kierownicy. U mnie było tak, że z braku czasu wymieniałem łożysko u miejscowego mechanika, myśląc, że to prosta sprawa — prawdopodobnie robił to młotkiem i przy okazji skrzywił piastę. Po 20 tys. padło nowe oryginalne łożysko (nie miało luzów, był tylko efekt dźwiękowy), a przy pomiarach okazało się, że piasta była minimalnie skrzywiona. Powodowało to takie efekty, że w pewnym zakresie prędkości trudno było jechać, już nie pamiętam dokładnie jakim, ale w okolicach 100 km/h. Po wymianie łożyska i piasty problem już nie powrócił. Z tego co mi powiedzieli w ABSCAR, gdzie to ostatecznie zdiagnozowano, piasty w Mondeo są dość delikatne i łatwo je popsuć, przypuszczam, że w Focusie może być podobnie.

« Dodane: 01.09.2013, 15:40 »

Cytat: walec w 31.08.2013, 01:18- krzywe opony (felgi mam wyważone 5 razy z czego 3 razy sam osobiście wyważałem na maszynach dokładnością do 0gr i chciałbym zweryfikować podmieniając koła od kogoś kto nie ma tkaiego problemu żeby wyeliminować koła
Przełóż tylne na przód, przecież 4 nie masz krzywych. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

focus st

Ja wymienilem przekładnie kierowniczą i problem znikną, zwróćcie uwagę czy jak jedziecie po brukowanej drodze podczas skrętu w prawo nic lekko nie puka z lewej strony. jeżeli puka to przekładnia ma już luz.

holo

Idąc dalej dodam, że amory z przodu wymieniali bo jeden wylał, ale łożyska były dobre.
Holo

focus st

Przecież st ma amory gazowe.

T

Cytat: focus st w 02.09.2013, 13:58Przecież st ma amory gazowe.
Myślisz, że "gazowe" nie mają w sobie oleju? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

walec

poduchy amorów mam wymienione, będe musiał powalczyć z tymi łożyskami piast przednich.
Jutro odbieram felgi pomalowane na czary połysk więc zaraz zamówię zimówki jutro złożę sobie komplecik i zamontuje na samochodzie i ostatecznie sprawdzę czy to wina opon(felg) czy szukamy dalej.

btw jesli chodzi o zimówki to jaki macie index nośności??
Wystarczy 91 - czyli 615km na oponę??
może mi ktoś napisac jaki macie u siebie (felga 16 rozmiar opony 205/55 R16)

Index prędkości to zalezy od tego jak szybko chce się jeździć ale zakładam minimum 190km/h

Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

holo

Cytat: walec w 03.09.2013, 12:31Index prędkości to zalezy od tego jak szybko chce się jeździć ale zakładam minimum 190km/h
Ja wziąłem ten wyższy.
Holo

Kris1976

Cytat: walec w 29.08.2013, 01:38Felgi proste, nie naprawiane z lakierem w stanie dobry +
i teraz pytanie bo kolor srebrny nijak nie pasuje do pomarańczy z czarnymi dodatkami
i chce je pomalować proszkowo tylko cy na czarny połysk
...bez przesady, ja mam na zimę ori silver 18"(raczej sie nie gryzie z czarnymi dodatkami) na lato ori połysk black 18" (+ dekielki pomarańczowe...brakuje mi tylko obwódki pomarańczowej do pełni szczęścia)
porównanie jak niżej

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



...poza tym szczerze odradzam  wąskie opony do STka. Jeździłem jedną zimę na 205/50/17... tragedia.
Zakręty - strach w oczach. Jedyny plus - lepszy komfort.





« Dodane: 03.09.2013, 18:00 »

Cytat: holo w 03.09.2013, 15:57walec:
Index prędkości to zalezy od tego jak szybko chce się jeździć ale zakładam minimum 190km/h
Ja wziąłem ten wyższy.
u mnie zima 225/40/18 Uniroyale z indexem prędkości V
minimalnie lepszy komfort jak na letniej o tym samym rozmiarze a stabilność na zakrętach naprawdę więcej jak poprawna.
Zresztą jak ten STek wygląda na mniejszym felunku jak 18...? bieda
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

walec

Mi raczej chodzi o nośność czy Wystarczy 91 - czyli 615km na oponę?
Prędkość jest jasna raczej powyżej 190km/h nie będe latał w zimę,

Cytat: Kris1976 w 03.09.2013, 16:54Zresztą jak ten STek wygląda na mniejszym felunku jak 18...? bieda
Taaa bieda biedą ale tam gdzie mieszkam budują nowe bloki i w zimę jest armagedon i 16" było kupione celowo kupione na zimę.

Cytat: Kris1976 w 03.09.2013, 16:54...bez przesady, ja mam na zimę ori silver 18"(raczej sie nie gryzie z czarnymi dodatkami) na lato ori połysk black 18" (+ dekielki pomarańczowe...brakuje mi tylko obwódki pomarańczowej do pełni szczęścia)
Znajdź mi kogoś kto za rozsądne $$$ zrobi rant felgi na pomarańcz - nikt kogo pytałem nie chciał się podjąć tej opcji.

« Dodane: 04.09.2013, 13:09 »

Cytat: Kris1976 w 03.09.2013, 16:54
kapselki malowałeś pod kolor czy dałeś znaczki z pomarańczowym tłem??
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

MAG

Do mojego ST220 kombi chyba nawet indeks 89 wystarczał, wiec do Foki tym bardziej, a zresztą w S-maxie mam minimalny dopuszczalny 93 ;)



btw - Kris - mi sie duzo bardziej podoba wersja zimowa ze srebrnymi felami niż te czarne przestrzenie w nadkolach ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

wilhelm

Cytat: walec w 04.09.2013, 13:03Prędkość jest jasna raczej powyżej 190km/h nie będe latał w zimę,

Błędne założenie :)

Kris1976

Cytat: MAG w 04.09.2013, 14:08btw - Kris - mi sie duzo bardziej podoba wersja zimowa ze srebrnymi felami niż te czarne przestrzenie w nadkolach....
hehe kwestia gustu (poza tym przy aktualnych zimach pół roku siedzi silver/pół roku black), ale  wypucowana, czarna z połyskiem urywa jaja zwłaszcza podczas niespiesznego snucia się . Na silverech tego czegoś brakuje


Cytat: wilhelm w 04.09.2013, 18:06walec:
Prędkość jest jasna raczej powyżej 190km/h nie będe latał w zimę,

Błędne założenie Smiley
...noo, tym bardziej jak będzie mroźno i sucho to 220km/h za miastem masz w moment :)

Cytat: walec w 04.09.2013, 12:03Kris1976:
kapselki malowałeś pod kolor czy dałeś znaczki z pomarańczowym tłem?

taka gruba etykieta samoprzylepna zalana żywicą , identyczna jak na grilu i na klapie z tyłu

Cytat: walec w 04.09.2013, 12:03Znajdź mi kogoś kto za rozsądne $$$ zrobi rant felgi na pomarańcz - nikt kogo pytałem nie chciał się podjąć tej opcji.

też mam ten problem ...zapytam jeszcze znajomego ludka w ASO może mi kogoś wynajdzie... a może okleić folią ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

walec

Cytat: Kris1976 w 04.09.2013, 19:12taka gruba etykieta samoprzylepna zalana żywicą, identyczna jak na grilu i na klapie z tyłu
dasz mi jakiś namiar na producenta to bym zamówił sobie?? i jaki $$$ za zestaw przód + tyl + dekielki i ew znaczek na kierownice.
Bo prosto jest  zbyt prosto
Walec Wyrównalec Rally Team :)

Kris1976

Zamawiałem to tu :
Eticod Sp. z o.o.
ul. Racławicka 29; 41-506 Chorzów
tel.: 32 204-56-89; 32 204-66-01, 32 314-02-04; 32 314-26-29
email: biuro@eticod.pl

...ale znajomy ludek już tam nie pracuje. Oczywiście robią te etykiety 3D dalej ale trzeba się z cenami dogadywać od nowa.
Wilhelm miał jeszcze namiar u angoli na te znaczki.
...
na kierę znaczek mogę Ci kopsnąć na 4-pak piwa :) przysłali mi ich kiedyś trochę za dużo :)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !