Mondeo mk3 ST220 hatchback po drugim lifcie

sseebbaa1, 18.09.2013, 21:47 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

03.07.2015, 21:40 #750 Ostatnia edycja: 17.10.2019, 22:23 by sseebbaa1
Cytat: bishop w 03.07.2015, 20:58
Czyli fiolet docelowo ma wchodzić w żółty?  Dobrze rozumiem?  W jakim stanie był to coś  gumowego;] (tam gdzie teraz jest żółty)?

Nie. Odwrotnie.
Być może słabo to opisałem, więc poprawiłem wcześniejsze zdjęcie i dodałem kolorowe strzałki.
Poliuretan, którego nie udało się wymienić z powodu złego jego wymiaru zaznaczyłem fioletową strzałką.

Chodzi o to:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Żółty jest na swoim docelowym miejscu.


Cytat: st-power w 03.07.2015, 22:37A nie mówiłem
Dobrze mówiłeś!
:)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: sseebbaa1 w 03.07.2015, 20:07Auto przestało "pływać tyłem"!
Fajnie, że teoria potwierdziła się w praktyce. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

03.07.2015, 22:36 #752 Ostatnia edycja: 17.10.2019, 22:24 by sseebbaa1
Oj uwierz, że kamień spadł mi z serca :)


Przygotowania do jutrzejszego ogólnopolskiego spota w Łodzi zakończone!

Auto przeszło poprawki lakiernicze przedniego zderzaka, zaślepek spryskiwaczy, malowania zaślepek progów oraz umocowania dolnej osłony pod przednim zderzakiem i prawego nowego nadkola. Kolega Cobi zasłużył na pochwałę!

Jak już wspomniałem naprawiłem w końcu tylne zawieszenie, po której to naprawie została ustawiona geometria auta.
Mogę więc spokojnie udać się w trasę do Łodzi.

Cytat: bishop w 03.07.2015, 21:58W jakim stanie był to coś  gumowego;] (tam gdzie teraz jest żółty)?
Podobno 3 z 4 tulei było urwanych i nie trzymało już.
Później zdobędę zdjęcia, które zrobił mechanik. Ja niestety nie mogłem być obecny przy pracach, aby to podglądnąć. Ale zdjęcia robili na moja prośbę, więc mam nadzieję, że coś tam będzie widać.


Przed spotem oczywiście zatankowałem auto pod korek:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


8)


Tylko zasięg już po zatankowaniu wyszedł jakiś taki słaby :D
(po mocniejszej jeździe bezpośrednio przed tankowaniem)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Hehe, mi dzisiaj przy połowie zbiornika pokazało 81km zasiegu ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

W S-Maxie?! Przecież tam jest 80 litrów pojemności zbiornika!
Jak to możliwe MAG?

Miałem już tak, że przy 1/3 zbiornika w Mondeo zapalała mi się kontrolka z dystrybutorem, bo komputer przeliczył, że zostało 80 km zasięgu (było to prawidłowe przeliczenie przy średnim spalaniu 25 l /100 km).
Ale żeby przy 40 litrach w zbiorniku pokazało 81 km zasięgu?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Mag zasięg wyborny:D
Jutro obejżę smoka:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

04.07.2015, 00:27 #756 Ostatnia edycja: 04.07.2015, 00:28 by MAG
Cytat: weksla w 03.07.2015, 23:09
Jutro obejżę smoka:D
Sorki, ale tak jak pisałem, musze zostać jutro w Gdańsku - mam bardzo wazne spotkanie, którego nie miałem opcji przeniesienia na inny dzień....  :(

Seba - S-Max ma 70 litrów w zbiorniku (wg instrukcji), a mój komputer jakies chore dane pokazuje, typu srednie spalanie pod 30 litrów ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

sseebbaa1

05.07.2015, 13:13 #757 Ostatnia edycja: 17.10.2019, 22:36 by sseebbaa1
Wczoraj samochodzik odwiedził ogólnopolskiego spota w Łodzi.
Autko mogło się ładnie zaprezentować po poprawkach lakierniczych, jakie przeszło zaledwie 2 dni wcześniej. No i dobrze, że je odświeżyłem bo niemal wszystkie auta prezentowały wysoki poziom :)

Umocowana osłona pod samochodem oraz nowe nadkole wytrzymały bezproblemowo wysokie prędkości autostradowe (co wcześniej nie było takie oczywiste :evil: )

W trasie, chyba właśnie na autostradzie, wywiało mi tylko przednią prawą zaślepkę progu. Szkoda, bo ona też była właśnie założona zaledwie 2 dni wcześniej :|
Kurcze muszę pomyśleć, jak poprawić mocowania zaślepek.


Mimo mycia przed wyjazdem, autko do Łodzi dojechało w takim stanie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Ale już w Łodzi szybka myjka bezdotykowa wyprosiła wszystkich pasażerów na gapę i ST220 mogło się zaprezentować jak należy pośród zacnego towarzystwa!

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

Seba  wklej te zaślepki  jak ja :) lewarek normalnie  wchodzi  i na podnosniku też  nie ma problemu :)

sseebbaa1

05.07.2015, 15:20 #759 Ostatnia edycja: 17.10.2019, 22:37 by sseebbaa1
yayko wydaje mi się, że to nie przejdzie. Ja serwisuję się jak na razie w jednym warsztacie i oni mają taki podnośnik z 4 bardzo szerokimi łapami. Łapy są kołami o średnicy ok. 12-13 cm. Żeby podnieść auto muszą być podkładane między łapy, a progi auta 4 twarde bloki gumy w kształcie płaskiego prostopadłościanu (bo takie akurat tam mają). Te gumy muszą być ustawiane tak pod kątem, aby narożniki gumy weszły w wycięcia na zaślepki - wtedy dobrze podpierają dolny zgrzew karoserii, gdzie normalnie wchodzi zwykły trapezowy podnośnik (taki jak jest wożony pod kołem zapasowym).

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Ale przy następnej wizycie sprawdzę, czy da się podnieść auto bez ściągania zaślepek. Wtedy zdecyduję czy zrobić tak jak Ty masz.

A sprawdzałeś, czy zwykły trapezowy podnośnik wchodzi przy założonych na stałe zaślepkach?
Chociaż ja mam i tak inne, szersze progi niż Ty... Chyba sam to muszę sprawdzić.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

U mnie nir ma problemu :)

st-power

Cytat: sseebbaa1 w 05.07.2015, 13:13W trasie, chyba właśnie na autostradzie, wywiało mi tylko przednią prawą zaślepkę progu. Szkoda, bo ona też była właśnie założona zaledwie 2 dni wcześniej
Kurcze muszę pomyśleć, jak poprawić mocowania zaślepek.

Dlatego zaślepki montuje się na tzw. trytytkę czyli opaskę kablową i problem z głowy. Nawet jak wypadnie, wywieje, to wiesz,że jej nie zgubisz,bo będzie wisiała, później na parkingu ją wkładasz i jest git ;)

Zdarzało mi się nieraz,że przy bardzo dużych prędkościach wywiewało mi prawą przednią lub w zimę jak nakitowało się tam mokrego śniegu to pod obciążeniem wypadała,ale nie ma opcji by zgubić - musiałby ktoś się chwilę pomęczyć :D
Był przepiękny i unikatowy Cougar No Limit Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/Zy5sKLAv8cY
było kultowe Mondeo ST220 :-D  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://youtu.be/CIMClUqwggA
jest MK4 2.2 TDCi 200KM Indywidual automat+kombi

sseebbaa1

Daj jakieś zdjęcie, żebym wiedział gdzie zrobiłeś otworek w zaślepce żeby przeciągnąć trytytkę.

Rozumiem, że trytytka nie może tworzyć zbyt długiego połączenia, bo tylna zaślepka po wypadnięciu mogłaby wlecieć pod tylne koło, tak? Ewentualnie szorowałaby po asfalcie przy niższej prędkości...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

yayko

albo z dwóch stron zaślepki dać elastyczną obejme z tworzywa sztucznego z mechanizmem zębatkowo-zapadkowym :D

morhot

znaczy trytytkę ?  :-D
Mruczenie widlastej szóstki jest jak balsam na udręczoną codziennością duszę.