[Focus] St 06 W-wa

steveno, 07.02.2014, 11:17 « poprzedni - następny »

steveno

Noi mody mody cd. Forum wciąga. Wymiana hebli przód z BMW serii 7 4 tłoczkowe,aluminiowe a nie żeliwne jak seria.
NA RAZIE w w fazie docierania ,ale ogólnie różnica jest miażdźąca w porównaniu do serii. Problem taki ,że piszczą trochę i przy obniżonym zawiasie trzeba wrócić do serii wyższych sprężyn ,albo je podwyższyć gumami w sprężyny. Dystanse przód i tył 2,5 cm.

Test z dużych prędkości przede mną:)  Ogólnie sam zacisk waży połowę tego co seria i czuć jak się płyn grzeje przez zacisk więc lepiej odprowadza z niego ciepło.

Dam znać jak się jezdzi na dłuższą metę. Na chwilę obecną moim zdaniem zestaw warty polecenia. Prawie bez rzeźby co widać na zdjęciach z fb.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/pages/GTPerformance/120261501491044?fref=ts
Do przodu!!!

skoti79

Heble wyglądają na mniejsze :) .
Napisz jaki rozmiar tarcz i jakie koszty , pewnie Krisa zainteresuje :D .
Co to znaczy "piszczą trochę przy obniżonym zawiasie" ?? Co piszczy??

caqerr

Ile sobie tyrkal zaśpiewał za adaptery ?
jeśli nie chcesz tutaj napisz na pw, grubo sie nad tymi hamulcami zastanawiam :)

yayko

w sumie to długo się nie zastanawiałeś :)
na spocie o nich wspominałeś :)

caqerr

Cytat: skoti79 w 16.12.2014, 12:54Heble wyglądają na mniejsze .
Napisz jaki rozmiar tarcz i jakie koszty, pewnie Krisa zainteresuje .
Co to znaczy "piszczą trochę przy obniżonym zawiasie"? Co piszczy?

Tarcze pochodzą z foki r, czyli 336mm jakąś mniej więcej. Ale zacisk tutaj jest o wiele lepszy.

steveno

Setap kosztuje od 2300-do 3000 tysi w zależności od klocków tarcz itp. Tracze oryginał od RS-a a piszczą klocki przy hamowaniu.
Do przodu!!!

MAG

16.12.2014, 13:52 #96 Ostatnia edycja: 16.12.2014, 13:56 by MAG
Ile z tego przypada na zaciski i adaptery?

Pytam z ciekawości, bo i tak mam juz zmienione heble, ale kto wie, moze kiedys pokuszę się o wymiane samych zacisków na lepsze niz RS'owe...



aaaaa - nie rozumiem problemu z koniecznością wyższych sprężyn - dlaczego niby tak jest?



btw - tarcze Brembo z klockami Ferrodo 2500 (zestaw z RS'a) też czasami delikatnie popiskują, ale tylko przy takim bardzo leciutkim naciskaniu pedału - jak juz się prawie stoi...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

skoti79

Cytat: steveno w 16.12.2014, 13:49
Setap kosztuje od 2300-do 3000 tysi w zależności od klocków tarcz itp. Tracze oryginał od RS-a a piszczą klocki przy hamowaniu.

To po co podwyższać samochód????

wilhelm

Bo trzeba dać dystanse i opona z przodu może obcierać.

skoti79

To ja mam dystans z przodu 15mm na stronę (przy oponie 235) i też musiałem gumy w sprężyny dokładać, więc przy 25mm to byłaby pewnie straszna lipa :(

yayko

jak to mówią coś za coś :)

Kris1976

Cytat: steveno w 16.12.2014, 12:36Problem taki,że piszczą trochę i przy obniżonym zawiasie trzeba wrócić do serii wyższych sprężyn,albo je podwyższyć gumami w sprężyny. Dystanse przód i tył 2,5 cm.
A co ma jedno do drugiego, bo nie kumam ?!
Steven jak będziesz planował testy z 200kmh do zera ...to daj cynk...może porównamy do moich paździerzy ;)


« Dodane: 16.12.2014, 18:34 »

Cytat: skoti79 w 16.12.2014, 12:54Napisz jaki rozmiar tarcz i jakie koszty, pewnie Krisa zainteresuje Cheesy.
...wiesz że tak :)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

steveno

Cytat: wilhelm w 16.12.2014, 14:17
Bo trzeba dać dystanse i opona z przodu może obcierać.

Ja mam 25mm przód i tył i trze i tu i tu.Tyle trzeba ,aby wszedł zacisk a jak zrobisz przód to i tył bo inaczej wygląda komicznie.

« Dodane: 16.12.2014, 19:48 »

Mogli byśmy sie spotkac i przestowac rozne heble na jakimś zlocie moze przed świętami?
Do przodu!!!

caqerr

Rozmawiałem z Tyrkalem i podobno dystans 20mm wystarczy na styk...

Mustang

Jak czasami czytam niektóre komentarze to mam wrażenie że albo czytanie ze zrozumieniem się kłania albo głupie pytania są w modzie :D

steveno zacny mod :) szkoda że nie dałeś znać to jakiegoś spota byśmy ogarnęli :P