Jakie paliwo lejecie do swoich foczek?

decol, 27.12.2011, 21:38 « poprzedni - następny »

TAM

U mnie sprawa jest oczywista - około 7% mniejsze spalanie na 98 w porównaniu z 95 i 350 KM vs 333 KM. Obie benzyny ze Statoil. Test powtórzony w odstępie kilku miesięcy. ,,Przestawienie się" samochodu na wyższe oktany następuje powoli, wymaga przejechania kilkudziesięciu km.

lancer340

Cytat: ST w 17.12.2016, 12:02
Kolega, który mnie robił modyfikacje sprawdzał bardzo cierpliwie i dokładnie zachowanie się jego Foczki MK2 ST przedliftowej. Jeździł na 95 i 98 z Orlenu. I na 98 wyszło mu mniejsze spalanie...
Ja od początku jeżdżę tylko na 98, ale nie zwracałem uwagi na zużycie paliwa, ma być radość z jazdy i tyle :)

Coś mi się wydaje że i tak to bez różnicy bo dopłacasz do PB98 więcej.

TAM

Rzeczywiście cenowo wychodzi mniej więcej na to samo, ale po pierwsze mam większą moc, a po drugie kultura pracy silnika jest wyraźnie lepsza.

Wrednakuna


incognito8848

Cześć  Wszystkim, jestem tutaj nowy :) pozdrawiam serdecznie.
Po zakupie ST przejechałem jakieś 100 km, zatankowałem 100 racing na shellu. Póżniej po jakichś 30km wyleciał mi check engine-problem z katem. Zkasowałem to. Po natepnym tankowaniu 98 na zwykłej stacji wyszła mi średnia o 2 litry mniej. Ciekawe :)

kbk

Nie da się realnie sprawdzić spalania zalewając 1 bak paliwa 98 czy 100 oktanów jeśli jeździsz cały czas na 95 i na odwrót.
Ja swoim ST od nowości jeżdżę na 98 i średnio pali 9-10l i pewnie gdybym wlał 95 spalał by więcej
W poprzednim samochodzie jeździłem cały czas na 95 a jak wlałem 98 spalił więcej - trzeba pojeździć dłużej na danym paliwie.

merinon

Ja już od dłuższego czasu leje 95 i do tej pory bezproblemowo :)

TalRash

Od nowości 95 do czasu tuningu i zestrojenia pod 98. Od tamtego czasu 98.