Tips & Tricks - czyli co można zaprogramować w naszych samochodach

eng, 14.05.2010, 13:03 « poprzedni - następny »

weksla

spróbuj ponownie zaprogramować, tez kiedyś miałem problem z szybami, jednak po którymś programowaniu jest ok.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

NeroN

Ok, a działa wam z jednego naciśniećia otwieranie/zamykanie szyb ?

Bo mnie tylko z jednego 'pyknięcia' szyba kierowcy działa tylko - tak ma być ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Każda szyba powinna działać, oczywiście trzeba "zaprogramować" każdą z osobna.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Opanowałem otwieranie zamykanie z kluczyka.

A to otwieanie szyb za jednym naciśnięciem jak się programuje ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

eng

Trzeba ponownie zaprogramować  lewy tył.

wilhelm

da się w ogóle otwierać szyby jednym naciśnięciem? ja muszę przytrzymać, do tego stać 2 metry od auta a i tak nie zawsze zadziała.

T

Trzeba "zaprogramować" każdą szybę z osobna, tak jak to jest opisane w tym wątku, wtedy da się każdą z osobna otworzyć/zamknąć jednym naciśnięciem przycisku w drzwiach albo wszystkie naraz z pilota.

« Dodane: 31.05.2011, 12:48 »

Cytat: wilhelm w 31.05.2011, 12:41
da się w ogóle otwierać szyby jednym naciśnięciem? ja muszę przytrzymać, do tego stać 2 metry od auta a i tak nie zawsze zadziała.
Jak niby miałyby się otwierać bez przytrzymania, skoro ten przycisk służy zasadniczo do otwierania auta? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

no masz racje... a z jakiej odległości działa ci to otwieranie? czasem idąc do auta chciałbym już otworzyć szyby a mogę to zrobić dopiero jak jestem przy aucie i do niego wsiadam

T

Cytat: wilhelm w 31.05.2011, 15:26z jakiej odległości działa ci to otwieranie?
Z małej, bo seryjny kluczyk ma słaby zasięg.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

da się coś z tym zrobić? bo drzwi potrafię odblokować z 10-15m a o otworzeniu szyb z takiej odległości mogę zapomnieć. może to słaba bateria?

fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto ma klucz scyzoryk.

T

Cytat: wilhelm w 31.05.2011, 15:37może to słaba bateria?
Baterie możesz zmienić, może to coś pomoże, ale rewelacji nie będzie.

Cytat: wilhelm w 31.05.2011, 15:37fajnie jakby się wypowiedział ktoś kto ma klucz scyzoryk.
Z tego co pamiętam wojoo mówił, że scyzoryk ma dużo większy zasięg.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Jendrekmak

wszystko zależy od szumu radiowego w twojej okolicy oraz od jakości wykonania płytki w scyzoryku.
jeśli chodzi o szumy innych nadajników to po prostu jeśli jest tego dużo to odbiornikowi w twoim aucie jest ciężko wyłapać właściwy sygnał z kluczyka
ale jeśli na starym było ok a na nowym jest kicha to podjechał bym do jakiegoś speca od dorabiania kluczy/pilotów i może będzie mógł zmierzyć siłę sygnału kluczyka. ja np. mam tak, że jak jest poniżej zera to kluczyk działa kiepsko i z bardzo bliska a jak jest powyżej zera to mogę spokojnie otwierać auto z domu (3 piętro, blok odsunięty o ok 15-20 m od ulicy)
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

NeroN

Cytat: eng w 14.05.2010, 14:03Automatyczne ryglowanie drzwi po ruszeniu autem:1. Zapłon włączyć2. Zaryglować drzwi, odblokować.... powtórzyć 3 razy3. Zapłon wyłączyć4. Powtórzyć trzykrotnie zabawę z ryglowaniem5. Ponownie zapłon - ma wydać dźwięk!6. Ponownie drzwi zaryglować i otworzyć RAZ! - ponownie ma być dźwiękPo przekroczeniu prędkości 3 km/h drzwi mają się ryglować... Działa tylko przy pierwszym ruszeniu po uruchomieniu silnika.


Ja ostatnio z okazji dłubania IDSem w swoim aucie...

Wygrzebałem funkcję że po każdorazowym ruszeniu się zamykają drzwi :)

Wysiada pasażer, ruszam i jego drzwi się ponownie zamykają :)

Także da się :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

vtec

Cytat: NeroN w 12.08.2011, 10:51Wygrzebałem funkcję że po każdorazowym ruszeniu się zamykają drzwi
żadna nowość, było tak zaprogramowane, tylko Lukasz rozprogramował ;)

NeroN

:P

Ale u kumpla w MDO się nie da np. i tu i jeszcze na jakimś forum piszą że nie ma opcji żeby tak było :P
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]