[Fiesta] Czy goły słupek z Mondeo mk3 2.0 benzyna to to samo co Fiesta ST150

TowerST, 23.10.2014, 20:26 « poprzedni - następny »

T

W Mondeo mk3 2.0 nie ma przepływki i -- jeśli w ST150 jest tak samo -- adaptacja może nie być tak dobra jak w przypadku aut z przepływką.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TowerST

Short block 2.3 różni się tylko wysokością od 2.0 (11 mm), więc nie do końca łapie dlaczego miałby być jakiś problem z uszczelką. Zresztą potwierdza to np. to Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://pumabuild.com/pumacat/product_info.php?cPath=7_129_130_468&products_id=1054

Bardziej niż uszczelką trzeba się "martwić" długością łańcuchów i pasków oraz kół zębatych, ale to do ogarnięcia za parę stówek Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://pumabuild.com/pumacat/index.php?cPath=7_129_130_468

Powiem tak blok kompletny mogę mieć, wiem co przełożyć z osprzętu z ST, a co z 2.3 i tu jest looz. Najbardziej powstrzymuje mnie temat ECU, druga sprawa to dystans między silnikiem, a skrzynią - ktoś (forum brytyjskie) napisał, że trzeba tam coś wsadzić ))):





« Dodane: 27.10.2014, 00:31 »

Cytat: Tomasz w 27.10.2014, 00:18
W Mondeo mk3 2.0 nie ma przepływki i — jeśli w ST150 jest tak samo — adaptacja może nie być tak dobra jak w przypadku aut z przepływką.
W ST150 jest dokładnie tak samo jak w mondeo - nie ma przepływki.
RS Mark III / było ST225 / ST150

TAM

Brak przepływki to istotnie problem, ale można go obejść dając o 15% większe wtryskiwacze, co tak czy inaczej miałoby sens w przypadku zmiany 2.0 -> 2.3
Nie pisałem, że uszczelka to problem, ale że trzeba się dowiedzieć, czy nie jest. Z tego co napisałeś wynika, że faktycznie problemu nie ma. Zaskakująca jest natomiast sprawa dystansu między silnikiem a skrzynią, i nie do końca rozumiem skąd miałby się wziąć luz. Widziałeś jakieś rysunki, które to przedstawiają?

Jondi


TowerST

gołe są takie same
RS Mark III / było ST225 / ST150

Jondi

to info może się przydać :) w mojej silnik jeszcze ok ale nigdy nic nie wiadomo ;)  szczególnie że chciałbym wykszesać z tego silnika jeszcze parę koni więcej ;)

Jondi

wie ktoś może czy pokrywy zaworów są takie same w mondeo i fieście? 1,8 i 2,0 maja takie same pokrywy?

TowerST

Nie wiem czy są takie same, za to jest duża szansa, że mam pokrywę od fiesty 2.0 ze starego silnika, który leży chyba jeszcze u mojego mechanika na placu.
RS Mark III / było ST225 / ST150

Jondi


TowerST

Pokrywa odnaleziona. Ile chcesz za nią dać?
RS Mark III / było ST225 / ST150