[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

weksla

Snafu pochwal się od razuD:
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Cytat: weksla w 20.01.2015, 22:17
Snafu pochwal się od razuD:
Kiedy wycieczka do Heko?
Bo ja wstepnie sie umówiłem na luty ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

weksla

Mag, ja jeszcze musze tak:
- założyć wtryski od RS (leżą w garazu) - moze samoroba w weekend;
- załozyć nowy boost selenoid (lezy w garazu) - jak ktoś pomoże i nie jest to skomplikowane to chcę założyć sam;
- Założyć nowy zawór DV - albo chinol albo Forge - trzeba kupić bo nie posiadam;
- na kompletny wydech od kolektora po końcówki jestem umówiony dopiero na połowe lutego w firmie GTPerformance - co do srednicy to sam nei wiem, zobacze;
- wymienić filtry i olej (sam zrobie) - juz zakupiony Millers 0W/40;
Wymienić paski osprzętu oraz skrzeczacą rolkę - jestem umówiony na weekend.
Jesli chodzi o HEKO to nie wiem koniec lutego - poczatek marca.
Jakby sie zgrać MAg razem i jechac do heka to byłoby wspaniale, ale nie wiem czy wyrobię.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

MAG

Ja zabukowałem termin u Grzeska na 16-ego lutego - o ile nie zdarzy sie jakaś katastrofa (tfu tfu), to będę u Niego juz po montażu dv i wymianie oleum i filtrów (ecu spacer przy okazji wleci).

Jesli będzie opcja spotkania sie w tym terminie, to byłoby super, chociaz nie ukrywam, że bezposrednio po wyjeździe z hamowni bedę lecial jak najszybciej do Gdańska, bo czeka mnie masa roboty, a tylko do 21-ego będę w Polsce...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

snafu

Nie umawiałem się. Uzgadnaim hybrydę i jeśli tu będę miał jakiś pewniak termin to wtedy już sobie założę, że resztę gratów obrobię w jakieś 2 tygodnie. To pozwoli mi zaplanować jakiś wyjazd weekendowy w góry połaczony z wizytą u Grześka.

CHolernie jestem ciekaw co wypluje u Ciebie bo martwi mnie, że Foki bo lekkich modach na serii turbo, na 300 się robią a nasze coś niedomagają :)

skoti79

Na jakim etapie jesteś z hybrydą?

snafu

B wczesnym. Dopytuję jeszcze o rózne sparwy a jednocześnie szukam turbinku sprawdzonej, którą przerobię, aby nie blokować sobie auta na kilka dni. Po drodzę liczę, że jakaś z RS się pojawi :P

skoti79

marzenia ściętej głowy :)
ale czasami zdarzają się okazje ...

« Dodane: 21.01.2015, 11:20 »

ale jak ogarniesz hybrydę, to pewnie będę następny :D

snafu

wiem, że przetrę szlaki i na mnie będzie nauka :) ale poświęcę się :)

weksla

A nikt jeszcze nie robił hybrydy do 2,5 T?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

snafu

Heko chyba nic takiego nei stroił w 2,5? Nikt też się nie przynaje. Zatem pewnie nie.

wilhelm

Weksla rób hybrydę na bazie turbo z RSa :)

weksla

21.01.2015, 18:19 #192 Ostatnia edycja: 22.01.2015, 11:37 by weksla
NA RAZIE to chcę ogarnąć setup ze zwykłym turbo a coś mi nie idzie. W dodatku auto kaprysi bo znów wywaliło błąd układu Esp. Ostatnio po kilku dniach zniknął. Mechanik skasował tylko błędy i tyle. Potem przez pare tygodni był spokój i znów wywaliło dziś na trasie. Auto jakieś yakie zamulone. Niby nie ma ogtaniczeń prędkości ale to nie to co powinno byc. Wkurza mnie już to. W piątek znów wizyta u mechanika mam nadzieję że zażegnam problem raz na zawsze. Jak wywala ten błąd to obserwuje że jakby był mniej stabilny na wolnych obrotach i częściej strzela z wydechu

« Dodane: 22.01.2015, 11:37 »

Cholera jeszcze dziś oprócz kontrolki ESP zaświecił się check pomarańczowy z silnikiem. Sam już nie wiem co jest grane. Zamówiłem przepływomierz wymienię i się zobaczy. Po wymianie jeśli trafiłbym w problem to kontrolki powinny zgasnąć same czy trzeba skasować błedy?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

A jaki błąd wyskoczył?

weksla

Nie wiem dopiero będę sczytywał, po objawach stwierdzamy z Thomasem że umarł przepływomierz, i odezwała się lambda o złej mieszance. Ale to się okaże. Przepływka już do mnie jedzie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps