[Mondeo] ST220 Estate - Rodzinny Grand Tourer

Tigerbart, 16.05.2015, 17:35 « poprzedni - następny »

Tigerbart

Pisałem, że się tylko zastanawiam, jestem o tyle daleki od takiego pomysłu, że mam już opony pod 9,5x19 i musiałbym znowu kombinować.

Mogę dziś kupić felgi ale w kolorze hyper black, co mi kompletnie nie pasuje. Pozostaje mi śmigać do maja na podrdzewiałych stalówkach.

Najlepszą informacją jest to, że w czerwcu mam dostać służbowe auto do śmigania, więc mogę uziemić Forda na prace, które tego wymagają, czyli demontaż ramek od halogenów, demontaż zderzaka przedniego, demontaż wszystkich węży pod maską, itd, itp.

sseebbaa1

Ty chcesz zakładać 225 na 9,5 a ja chcę 245 na 8,5 :D
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Z przodu muszę taką oponę założyć, bo ET felgi wynosi 35 a dodatkowo mam tarcze 320, które odsadzają koła bardziej niż tarcze 300. Nie wiele, ale zawsze. Felga będzie wystawać szacuję około 2cm poza nadkole, więc musi być naciąg.

Z tyłu jest więcej miejsca, ale muszę zrobić tak samo jak z przodu, bo jak by to wyglądało - z przodu naciąg a z tyłu nie. Dlatego też opona będzie identyczna jak z przodu.

Wypełnienie nadkoli z tyłu wolę korygować wtedy dystansem a nie szerokością opony.

Tigerbart

W końcu otrzymałem felgi. Gdybym wiedział że tak trudno będzie je kupić to bym zamówił model Rohana RC-10 z USA.

Czemu tak? Bo otrzymałem felgi w kolorze Hyper Black co mi kompletnie nie pasuje i jutro jadą do malowania na dwa kolory.

Szykuję niespodziankę.

Służbowe auto mam dostać w czerwcu, więc tak po wakacjach będę chciał mimo wszystko sprzedać swoje ST220.

Czemu tak?

Bo dostaję auto, którym mogę dzieciaki wozić, bez limitu kilometrów, paliwa, nie muszę się martwić serwisem, przeglądami, oponami, itd. Poz tym zawsze celem nadrzędnym był Mustang z V8 z kompresorem, którego mam zamiar kupić.

TAM

Świetny układ... w takim razie nie zrobi Ci specjalnej różnicy, jeśli odstąpisz mi np. 100 litrów paliwa miesięcznie?
:-)

Tigerbart

No ale to będzie TeDei.....

alibizi

Sam się zastanawiam co ja zrobię jak dostanę służbowy. Z jednej strony służbowy to służbowy, zero kosztów. Z drugiej strony to tylko jeździ.
Chyba utrzymywanie ST220 jako samochodu weekendowego mija się z celem.

sseebbaa1

Cytat: alibizi w 09.05.2016, 14:24Chyba utrzymywanie ST220 jako samochodu weekendowego mija się z celem.
Ależ to jest właśnie sens - zwłaszcza, gdy chce się coś dodatkowo tuningować przy aucie :) wtedy nie ma problemów z przestojem pupilka.

Tigerbart przemyśl, to jeszcze. No chyba, że ten Mustang V8 supercharged jest już na wyciągnięcie ręki.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

alibizi

Cytat: sseebbaa1 w 09.05.2016, 15:40
Ależ to jest właśnie sens - zwłaszcza, gdy chce się coś dodatkowo tuningować przy aucie :) wtedy nie ma problemów z przestojem pupilka.
Pod tym względem to prawda. Chociaż jako samochód typowo weekendowy szedłbym tu w inny kaliber jednak.

yayko

Weź mi pokazuj jak to siedzi bo doczekać się nie mogę :)

Tigerbart

Wiecie co.. Jak usłyszałem termin pomalowania felg to postanowiłem zostać przy oryginalnym kolorze. Będzie czarny madafaka. Pomalować zawsze można.

Dziś po pracy zakładam na auto.

sseebbaa1

No to jakie tam są terminy oczekiwania?
Jakie to dwa kolory planowałeś?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Tigerbart

Wnętrze felgi czerwone a rotor i reszta na srebrno.

yayko


Tigerbart

Nie umiem robić zdjęć no drugi dzień coś tam próbuję i nie mogę żadnego przyzwoitego zdjęcia zrobić..