Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

kamil996

Ma ktoś namiary na zestaw do swapu w st220? Tak chociaz w miare tanio... Mam do wymiany wszystkie tarcze i klocki, wiec moze od razu by zalozyc cos wiekszego? :)
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

yayko

Pakuj zestaw od Focus ST mk2  ;)
Ja go wrzucam w poniedziałek :)

kamil996

No chetnie, tylko nie mam zamiaru placic za komplet 1000zl... Ile dales za swoj?
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

yayko

Ja kupiłem o znajomego  z forum :) za bardzo dobrą kasę ;) ale też zaciski od volvo pasują tylko musisz poszukać w tym temacie z jakiego dokładnie

kamil996

No caly czas szukam i od Focusa i od Volvo ale póki co z marnym skutkiem ;)
Tu cos koles sprzedaje:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Volvo+zacisk+320mm&bmatch=seng-v6-sm-isqm-1-default-0113

Ktores z nich pasuja?
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

sseebbaa1

Z tego linku wyświetliły się zaciski do tarcz 320 mm, ale niestety do Volvo S80, V70, XC90, S60.
Z tego co pamiętam, to zaciski do S60 z zewnątrz wyglądały praktycznie identycznie jak te, które potrzebujesz, ale niestety miały większy rozstaw śrub w jarzmach (kiedyś oglądałem zacisk od Volvo S60, ale go nie pomierzyłem wtedy).
Reasumując - te nie będą dobre.

Jeszcze raz przeglądnij zestawienie z postu #420.
Bishop wstawił to zdjęcie, a ja te zdjęcie zrobiłem dzięki zrzutom z ekranu z oficjalnej strony ATE (katalog online), a więc producenta interesujących Cię zacisków.
Wydaje się, że precyzyjniejszej informacji nie uzyskasz, niż ta tabelka - ja przynajmniej nie znalazłem (i dlatego zrobiłem to zestawienie).
Widać z zestawienia, że "dawcami" mogą być tylko modele, które bazowały na płycie podłogowej Focusa II (czyli te mniejsze modele Volvo).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

kamil996

Ok dzieki za wyczerpującą odpowiedz :) no nic bede szukal, moze w koncu sie znajdzie coś taniego. W razie W jakby ktoś z Was się natknal na cos co pasuje, dajcie proszę znać ;)
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

yayko

szukaj w rozbitkach może ktoś sprzeda w dobrej kasie :)

kamil996

Troche poszperalem i mam dwie podobne oferty:

1. Komplet: zaciski, jarzma, tarcze i ponad polowa klockow za 900zl
Wszystko pochodzi z rozbitka z przebiegiem 20 tys

2. Komplet: zaciski, jarzma, tarcze, klocki tez za 900zl
Wszystko pochodzi z rozbitka z przebiegiem 1,5 tys (!) i gosc moze jeszcze coś opusci.

Co o tym myslicie, cena dobra? Warto sie w to pchac, czy może szukac samych kompletnych zaciskow a reszta nowa? Budzet niestety ograniczony ;)
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

yayko

bierz 2 opcje :)

« Dodane: 20.02.2015, 14:00 »

według mnie :)

kamil996

I z 1wszym i z 2gim sie nie dogadalem, ale dziś trafił się trzeci i juz zamowione, po niedzieli będą :)
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

Alek

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/zacisk-hamulcowy-przod-prawy-lewy-volvo-v50-c70-d5-i5064226944.html
To się zgadza ? Z tyłu mają napisane "FoMoCo", "Ate" i "975"/"976"

kamil996

Tak zgadzają się, ale jak widzisz nie ma jednego jarzma i rzeczywiście go nie mają, dzwoniłem do nich w tamtym tygodniu. Poza tym cena 250 za sztuke, przy odrobinie cierpliwosci można znaleźć taniej :)
BTW moje dzis doszły :D

Yayko Ty swoje zamontowales?
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

kamil996

Sry za post pod postem ale szybka kwestia bo zmieniam zaciski w czwartek lub piątek..
1. jaki plyn hamulcowy zalac?
2. warto malowac zaciski jakas domowa metodą czy może po prostu je ładnie wyczyscic?
3. wężyki od standardowych zaciskow pasują do tych z ASBO?
Ford Mondeo ST220 HB | 3.0 V6 226KM B+G | 2006 r. 2nd lift | Sea Grey | Verona Leather | Denso | Webasto

bishop

1. Wszystko zależy jaką jazdę preferujesz, pewnie i oryginalny fordowski da radę.
2. Jeżeli masz możliwość to warto, zawsze ładniej wygląda i nie koroduje tak szybko.
3. Chyba tak, nie było z tym problemu.
Jaki zestaw zakładasz? Masz swój temat w "Naszych autach"?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html