Focus St Mk2 ciężko pali

Lymok, 17.05.2016, 20:19 « poprzedni - następny »

Lymok

Po czym poznałeś że nie domaga? Spadało ciśnienie na szynie?
Nirimov / Dawid

TAM

Tak, na hamowni przy maksymalnym obciążeniu ciśnienie spada nawet do 335 kPa, kiedyś nie spadało poniżej 350. Powoduje to pracę wtrysków niebezpiecznie blisko granicy wydajności.

Lymok

O ile dane z Forscana są wiarygodne na obwodnicy u mnie sprawdzałem i na pełnym gazie spadało mi do 370-360kPa
Nirimov / Dawid

TAM

Dane s Forscana są wiarygodne. U mnie to się dzieje tylko w okolicach 5k obrotów, gdy zapotrzebowanie na paliwo jest największe. Poza tym krytycznym kawałkiem jest zawsze ponad 350 kPa. A jaką moc ma Twój samochód? 360-370 kPa pod obciążeniem to nadspodziewanie dobry wynik.

Lymok

Jest program zrobiony na 280km. Skoro ciśnienie jest dobre to ja już wymiękam co jest u mnie nie tak
Nirimov / Dawid

TAM

Ale sprawdź jeszcze jakie jest ciśnienie paliwa po nocy, na wyłączonym silniku. Może tu jest problem.

Lymok

29.10.2016, 16:55 #21 Ostatnia edycja: 29.10.2016, 17:03 by Lymok
290kPa mierzylem już kiedys

Cytat: Lymok w 09.06.2016, 06:27
Witam, dziwna sprawa, problem rozwiązał się sam... kiedy foka przestała normalnie palić miałem około 1/3 zbiornika paliwa, jeździłem tak aż prawie do rezerwy i ostatnio dolałem prawie full i nagle po 2 dniach zaczął normalnie palić... Dodam że tankuję zawsze na tej samej stacji (orlen)

Forscanem sprawdzałem ciśnienia na szynie wtryskowej to:
-po nocy jest 2,9 bar
-po przekręceniu kluczyka 3,5 bar ale po 10 sekundach zaczyna powoli spadać
-w trakcie palenia skacze 3,8-4,2 bar, po zapaleniu trzyma 4 bar
Nirimov / Dawid

TAM

A to już trochę mało... U mnie jest po 24 godzinach 350. Warto to sprawdzić. Po coraz dłuższych postojach sprawdzaj przed odpalaniem ciśnienie i będziesz wiedzieć jaka wartość jest krytyczna i czy to rzeczywiście jest ta przyczyna.

Lymok

Niekiedy to po 2 godzinach pali ale tak jakby właśnie paliwo nie dochodziło... Skoro ciśnienie ok, pompa daje dobrze tzn że może gdzieś zapowietrzac się układ pomiędzy zbiornikiem a silnikiem?
Nirimov / Dawid

TAM

Nie bardzo to sobie wyobrażam... Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł?

Lymok

Filmik z Forscanem, ciśnienie paliwa.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=DyDUwF3soSI&feature=youtu.be
Nirimov / Dawid