Instrukcja przerobienia lamp xenonowych na bi-xenonowe

nokitel, 19.10.2010, 17:52 « poprzedni - następny »

weksla

hmmm powiem tak, może gdzieś tam patrzą na przeglądzie na takie rzeczy, ale tam gdzie ja przegląd robiłem w tym roku (duża stacja), zanim wjechałem na przegląd podszedłem do diagnosty i mówię wprost, że mam dołożone oryginalne xenony, mam oryginalne spryskiwacze tylko nie mam układu samopoziomowania za to mam podpięty xenon pod manualną regulacje położenia lamp i czy mi klepnie przegląd, bo jak nie to nie wjeżdżam, -on na to: "Panie jak tylko spryski są to ok, co mnie tam reszta obchodzi"  Z uśmiechem na ustach wjechałem na trzepaczkę:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

Cytat: weksla w 06.01.2011, 10:42
hmmm powiem tak, może gdzieś tam patrzą na przeglądzie na takie rzeczy, ale tam gdzie ja przegląd robiłem w tym roku (duża stacja), zanim wjechałem na przegląd podszedłem do diagnosty i mówię wprost, że mam dołożone oryginalne xenony, mam oryginalne spryskiwacze tylko nie mam układu samopoziomowania za to mam podpięty xenon pod manualną regulacje położenia lamp i czy mi klepnie przegląd, bo jak nie to nie wjeżdżam, -on na to: "Panie jak tylko spryski są to ok, co mnie tam reszta obchodzi"  Z uśmiechem na ustach wjechałem na trzepaczkę:D

99% stacji diagnostycznych nie jest wyposazonych w urzadzenie sprawdzajace czy samopoziomowanie dziala ... nawet w Warszawie chyba aż jedna tylko stacja posiada takie coś
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Snajper

Wystarczy zawieszenie samopoziomujące, a takie w naszych kombikach występuje. :)
Natomiast jeżeli chodzi o samopoziomowanie reflektorów to i tak 99.9% ludzi niema pojęcia jak to działa i jakie to ma zadanie.

T

Po za tym samopoziomowanie xenonów w Mondeo lubi się wyłączyć przy zmianie palników, więc wiele aut i tak ma to niesprawne.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

A ja mam pytanie teoretyczne. Czy podobna przeróbka tylko, że ze zwykłych lamp halogenowych mondeo jest możliwa? A raczej czy równie "prosta" - bo możliwa na pewno :) Mam dwie kompletne lampy z audi a8 z 2004 roku i może byłby sens się w przełożenie soczewek pobawić?
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Cytat: nokitel w 19.10.2010, 18:52Można uciąć przewody zarobić i spiąć z tymi od silniczka albo użyć szybko złączek zaciskanych na kabel.
Gdzie można dostać takie złączki? Jak one się fachowo nazywają? Nie mogę nigdzie znaleźć...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

przerobienie zwykłych lamp jest troszku trudniejsze. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie środków od xenonowej wersji.

Co do tych spinek to chodzi mi o te zwykłe elektroniczne, czerwone na kabelek 0.75mm niebieskie na 1.00mm czarne 1.25mm taka mała kosteczka z prętem w środku 2 kabelki wkładasz i kombinerkami ściskasz zaprasowując ten pręcik.

GaBB

Nokitel a to "troszkę trudniejsze" to znaczy? ":) W reflektorze halogenowym pewnie nie ma mocowań dla soczewki tylko jako monolit jest odbłyśnik dla drogowych/mijania?
-----
Pozdrawiam,
Marcin

nokitel

tak jak piszesz. Drogowe i mijania są zrobione identycznie i chcąc zamontować soczewkę musisz odciąć część tego odblasku i w jakiś sprytny sposób umocować soczewkę ( klej czy na blaszki i śrubki ) wszystko jest do zrobienia ale jak masz czas tzn wyjmiesz lampę rozbierzesz i możesz siedzieć piwkować i dumać.

T

27.07.2011, 20:37 #54 Ostatnia edycja: 28.07.2011, 22:14 by badger
GaBB, wojoo przerabiał chyba zwykłe lampy na bixenon, może Ci coś podpowie. ;)

PS. Panowie, to jest wątek o przeróbkach lamp, a nie o ramkach, nalepkach i wzajemnych złośliwościach. Trzymajcie się tematu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Podpowiem jedno, że jeśli nie ma się o tym pojęcia to lepiej nie zabierać się za to... zrobiłem 2 komplety i mam dosyć (w pewnym momencie miałem ochote to wszystko pierd**** ;) ) choć po 2 komplecie już całkiem łatwo szło :) ale jeśli będzie ktoś chciał sie za to zabrać to koniecznie radze wymienić kable zasilające lampy na grubsze (dotyczy tych którzy nie mieli wcześniej xenonów)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: nokitel w 27.07.2011, 10:11Co do tych spinek to chodzi mi o te zwykłe elektroniczne, czerwone na kabelek 0.75mm niebieskie na 1.00mm czarne 1.25mm taka mała kosteczka z prętem w środku 2 kabelki wkładasz i kombinerkami ściskasz zaprasowując ten pręcik.
Rzuciłbyś jakimś linkiem do aukcji czy sklepu, gdzie to można dostać? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

nokitel

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/konektor-izol-typ-szybkozlaczka-szb-bl-10szt-i1819144103.html

lub

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/konektor-izol-szb-szybkozlaczka-1-5-2-5mm-10szt-i1837595220.html

lub

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/szybkozlaczki-samochodowe-1-04-2-63mm-10szt-i1837980267.html

lub

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/konektor-izol-typ-szybkozlaczka-szb-iii-bl-50szt-i1844207512.html

T

Dzięki nokitel. Nic dziwnego, że nie mogłem tego znaleźć, bo nigdy czegoś takiego nie widziałem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

jedros1

Woow Łukasz takie same złączki co mi przesłałeś razem z Lampami. Aha co do naszego swapu Łukaszu to dalej Dupa blada, rozkręciłem wygrzebałem i nic... Tak więc zapewnę się niedługo u ciebie w Lubinie pojawię.
Dla nie wtajemniczonych chodzi o moje (nowe) Lampy :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.