Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

NeroN

A co to za puszki w środku ?

Jeden kolektor ni wuja nie pasuje, haczy o miskę, teraz jest etap kombinacji podkłądkowo odginającej kolektor o 1cm :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 12.05.2012, 11:51A co to za puszki w środku?
Udawane katalizatory, zamiast nich wjadą prawdziwe. Oby było ciszej. Bo jak nie, to chyba będę musiał założyć seryjne końcowe tłumiki, bo na środkowe nie ma niestety miejsca...

Cytat: NeroN w 12.05.2012, 11:51Jeden kolektor ni wuja nie pasuje, haczy o miskę, teraz jest etap kombinacji podkłądkowo odginającej kolektor o 1cm
Masz jakąś inną miskę czy trafiłeś na słabo wykonany egzemplarz? Tak czy siak lekkie odgięcie rury nie powinno stanowić problemu.

U mnie przód wygląda tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Bo te kolektory to od 2,5 są... :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 12.05.2012, 12:40
Bo te kolektory to od 2,5 są... :)
I co w związku z tym? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

A w ST jest inaczej ukształtowana miska olejowa jak się okazuje :)

Albo są zwalone, nie wiem - 1cm brakuje, znaczy wadzi o miskę :)

Na COugarze, gdzie się zresztą wypowiadali też mieli chłopaki problemy z tym od strony chłodnic :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.cougarklub.pl/forum/viewtopic.php?p=97764
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Mechanik, który robił u mnie swap twierdził, że w ST220 jest identyczna miska jak u mnie i ja też nigdy nie spotkałem się z jakimikolwiek przesłankami, żeby sądzić, że coś jest inaczej.

Tak jak Ci pisałem kiedyś, powtarzalność wykonania tych kolektorów jest słaba. Ale coś takiego to raczej nie powinien być wielki problem, pojedź do jakiegoś zakładu z dobrą giętarką i Ci go poprawią bez problemu...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Pojdzie dystans pod uszelke. Bedzie uszczelka-dystans-uszczelka wlasnie wrocilem z ogledzin.

Jak sie odegnie kolektor to moze sie zrobic problem z polaczeniem Drugiej czesci(nie wymanewruje sie tak by to bylo szczelne).
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 12.05.2012, 17:00Pojdzie dystans pod uszelke. Bedzie uszczelka-dystans-uszczelka wlasnie wrocilem z ogledzin.
Działać będzie, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie, bo nigdy nie spasujesz tego idealnie, a nawet drobne niedoskonałości przy wyjściu z głowicy mają znaczenie. Lepiej by było dogiąć. :)

Cytat: NeroN w 12.05.2012, 17:00Jak sie odegnie kolektor to moze sie zrobic problem z polaczeniem Drugiej czesci(nie wymanewruje sie tak by to bylo szczelne).
Marudzą, tam jest duży zakres regulacji. :) Zresztą y-pipe chyba rozcinasz jak ja czy nie? Bo jak tak to problem z regulacją tym bardziej nie istnieje. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Tne Ypipe.

Hmm... Pomyślę jutro jak to ugryźć...
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Cytat: NeroN w 13.05.2012, 17:22Hmm... Pomyślę jutro jak to ugryźć...
A miałbyś możliwość zmierzenia długości rur od "przedniej" głowicy (powiedzmy od środkowego wylotu z niej) do pierwszego tłumika środkowego?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Jak będzie złożone to zmierzę, NA RAZIE nie ma kolektora załozenego to nie ma zejscia z nich zrobionego do łączki.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

A z nowymi kolektorami ta odległość będzie taka jak seryjnie?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

W zasadzie tak.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

I jak, zmierzyłeś?

« Dodane: 15.05.2012, 23:18 »

PS. Zimny start: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=tAPY-YrGupY
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Nie, byłem tylko dziś przypasować kolektor po przespawaniu, w pt bede składał do kupy to zmierzę.

« Dodane: 16.05.2012, 00:00 »

Dziwny ma dźwięk.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]