ST220 - dźwięk przy odpalaniu zabija :)

NeroN, 17.10.2011, 09:13 « poprzedni - następny »

NeroN

Czy wasze ST220 na mrozie - dziś po raz pierwszy odpalałęm na -3 po przestanej nocce na dworze - wydaje dźwięk jakby mu ktoś brzeszczotem po jajach jeździł ?
Jak się zagrzeje to już normalnie odpala :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Eng to chyba miał, ale nie wiem jak się skończyło. Ogólnie nie jest to norma.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

No tak też myślałem - wstyd odpalać :)

Eng... co to :) ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

yoseph

A jaki dźwięk wydajesz kiedy ktoś Ci jeździ brzeszczotem po jajach?
Pytam bo może chodzi Ci o pisk, a np. w moim przypadku rzęzi, bo mam jaja ze stali;p

T

Cytat: NeroN w 17.10.2011, 12:02
Eng... co to :)?
Pisuje tu czasem. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Rozrusznik ;) W zwykłych 2.5 też to się czasami zdarza. Wystarczy regeneracja.

NeroN

No charczy, rzęźi, chrobota jakby smaru nie było...

Wszyscy mają ze stali tutaj toteż taki przykład najbardziej obrazujący podałem ;)

OK, to trzeba będzie do mechanika się przelecieć.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

yoseph

Fakt, powinienem to przyjąć za oczywistą oczywistość:)

KLUSEK

Spróbujcie najpierw wyczyścić go porządnie.
To jest tak, że wszystkie syfy w nim siedzą i jak jest zimno to się skleja i nie odbija po odpaleniu, jak ciepły to odbija :)

eng

Starter nie odbija. Czyszczenie pomaga na chwilkę. Niestety sprzęgło w naszych V-kach jest blisko startera i syf z niego leci właśnie na niego co sprawia, że po jakimś czasie stare i wyeksploatowane startery lub jak kto woli bendixy nie odbijają i wydają taki właśnie dźwięk rozpędzonego silniczka. Niby nic się złego nie dzieje, ale jest to denerwujące. Co pomoże? Nie mam pojęcia. Zawsze mi się wydawało, że u mnie to sprawa długiego postoju auta w garażu. Widocznie nawet używane V-ki na to cierpią.

T

Teoretycznie powinno dać się to regenerować (ale raczej zanim zupełnie się rozsypie). U mnie ten problem na szczęście jeszcze się nie pojawił.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Ale to nie dźwięk nieodbiającego startera (jakby za długo przytrzmać rozrusznik).

Tylko w czasie rpacy rozrusznik (albo bendix czy co tam jeszcze jest) wydaje takie przeraźliwe dźwięki.

Może faktycznie syf lecący na bendix go trochę zarzyna i takie dźwięki wydaje.

Bendixów Ci pod dostatkiem, więc pewnie się da to wymienić :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/listing.php/search?string=bendix&category=50773
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

eng

Akurat do V 6 nie ma.

KLUSEK

Na 99% to starter ;) Już to przechodziłem. Jak kupiłem auto to myślałem, że to nawet rozrząd, ale kupiłem za 50 zł inny rozrusznik (po regeneracji niedawnej) i jest cisza. Teraz czasami znowu sie pojawia, ale jak jest poniżej 0 :)

NeroN

No nie ma na allegro do V6, ale jak są inne to pewnie i do V6 będzie ;)

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]