Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Focus ST `06

molo, 11.11.2011, 22:11 « poprzedni - następny »

wilhelm

Pewnie chodzi mu o to że opisał ci jak zamontował IC (spawanie mocowania itp.) A ty go założyłeś inaczej, przez co masz go 5cm wyżej. ;)

A o dolocie też już było trochę napisane :D

ares

wilhelm dokladnie o to mi chodzi :)

Molo - ile Ci dmucha turbo teraz? moze po wydechu zlapales jakies overboosty? nie wariuje wskaznik?
zrob test jak beda warunki na drodze jedz stala predkoscia na zapietej 4 lub 5 tak zebys mial obroty ok 2000 na rozgrzanym silniku - wdepnij full gaz i zobacz czy wskaznik nie wskakuje na czerwone pole

prawidlowo w serii powinien wychylic sie poczatkowo troszeczke za polowe (tak na oko na 0,7), a potem delikatnie spasc i ustabilizowac sie juz do konca na polowie skali (0,6)

mozesz nagrac filmik ze wskaznikami jak sie zachowuja jak przyspieszasz od samego dolu 1500-2000 obrotow na wysokim biegu (4,5,6) i wrzucic na yt to zobaczymy co i jak
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

carlosc

no ok:-) mowilem im jak maja zrobic...myslalem ze ogarna...ale bedzie neizej w tym tyg napewno wrzuce foty:-D i takze wymiana oleju na motul  8100 eco nergy 5w30 :-) jezeli chodzi o mola to cos mi tu nie gra ;-/
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

molo

24.01.2012, 00:46 #138 Ostatnia edycja: 24.01.2012, 14:39 by molo
hej sorry że nie wkleiłem zdjecia IC ale dopiero w tym momencie wróciłem z pracy. Jutro jak będę miał okazje to pstrykne fotke i wrzuce.
Cytat: ares w 23.01.2012, 22:20Molo - ile Ci dmucha turbo teraz? moze po wydechu zlapales jakies overboosty? nie wariuje wskaznik?
zrob test jak beda warunki na drodze jedz stala predkoscia na zapietej 4 lub 5 tak zebys mial obroty ok 2000 na rozgrzanym silniku - wdepnij full gaz i zobacz czy wskaznik nie wskakuje na czerwone pole
zrobie tak jutro i napisze co i jak. Ale przy jeździe miejskiej nie zauważyłem różnicy we wskazaniu chyba ze coś przeoczyłem , jutrp dokładnie przyjże się wskazówce od turba.
Ale do tej pory tak miałem jak piszesz Ares max ponad połowe skali a potem podtrzymanie cały czas w połowie czyli 0.6 bara
Cytat: carlosc w 23.01.2012, 23:38jezeli chodzi o mola to cos mi tu nie gra ;/
ale w jakim sensie? wydechu? czy jak? ;)


« Dodane: 24.01.2012, 00:50 »

Cytat: ares w 23.01.2012, 10:15jak dla mnie jest idealnie, strzela z wydechu jak szalony i zieje ogniem Cheesy
a dzwiek jest super, przy stalej predkosci na autostradzie nie jest glosniejszy od priusa jak idziesz ogniem to jest tak jak ma byc glosno i wyraznie Cheesy
ja z dźwięku wydechu  jestem mega zadowolony (albo połaczenie wydechu i dolotu) jak się utrzymuje stałą prędkość jest jak seryjny , jak się doda gazu daje o sobie znać :) , jedynie wewnątrz auta przy odpuszczeniu gazu powyżej 2 tysi jest troche głośno , tak jakby blacha w bagarzniku przenosiła rezonans (coś w tym stylu)

« Dodane: 24.01.2012, 00:59 »

aaa jeszcze sobie przypomniałem że zauważyłem coś takiego że jak mam auto na wyższych obrotach i dociśne gaz to na sekunde go zdławi,przymuli i dopiero odjeżdża może to ma jakiś wpływ.


« Dodane: 24.01.2012, 14:39 »

prosze zdjecie IC
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us

ares

IC zamontowany perfekt.
To ze na chwile muli moze byc spowodowane praca turbo, moze gdzies jest nieszczelnisc?
nagraj filmik moze cos sie zalapie akurat chociaz z tego co mowisz to turbo ppmpuje rowno
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

molo

Cytat: ares w 24.01.2012, 16:09IC zamontowany perfekt.
no mówiłe że wg. Twojej instrukcji :) jedyne co "zmieniłem" to mam dorobione 2  dodatkowe uchwyty od dołu.
Może dzisiaj mi się uda coś nakręcić.
To mulenie to jest dosłownie takie zdławienie na sekunde. A może sobie świece wymienić bo nie wiem kiedy były robione czy to raczej odpada?

ares

Moze byc z tymi swiecami, nie wiem ile masz przebiegu ale przy 80 warto by zmienic
Przydalaby sie diagnostyka komputerowa

Ja tez jak wroce do domu to sciagne zderzak i zobacze jak sie trzyma IC po 2 miesiacach i moze zamotuje plaskownik od dolu do listwy co trzyma chlodnica. Dobry pomysl :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

molo

teraz mam przebiegu 110 tysi a czy po 80 tys je naprawde ktos wymienil... to tego nie wiem
mi jak montowal to mowilem o mocowaniach z gory natomiast powiedzial mechanik ze po czasie zacznie sie to delikatnie kiwac dlatego dorobil jescze z dolu

ares

Od dolu to w sumie taki wlasnie stabilizator lekki jest potrzebny, wazne zeby porzadny montaz byl od gory.
Pomysl nad zdjeciem ramki pod tablice to 2cm odslonisz IC dodatkowo :)
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

molo

Cytat: ares w 24.01.2012, 17:52Pomysl nad zdjeciem ramki pod tablice to 2cm odslonisz IC dodatkowo
jasne 2 centy zawszę się przydadzą :)
Robiłem test wskazówki od turba , niestety nie nagrałem ale nie ma szans aby wskazówka wychodziła na czerwone pole, jest książkowo tak jak ma byc.
Jak wymiana świec nie pomoże to przynajmniej dla własnego spokoju je wymienie.

ares

myslales juz nad strojeniem go?
Ja chyba wybiore sie do TTC jakos pod koniec lutego
była Impreza jest Focus mam nadzieje, ze wspolpraca miedzynami bedzie rownie Imprezowa :)
Kamerki GoPro Hero HD 1080 Helmet lub Motorsports 949zl info PW

carlosc

ares czekamy czekamy na wykresik:-DDDDD 300musi byc:-DDDDD
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

molo

ja mówiłem o TTC jak nie to może zrobię u kompotów , wolałbym w TTC bo na miejscu mam, ale jak kumpel montował mi wydech, ic itd. był tam bardzo dobry znajomy chłopaków z TTC i podobno w ttc powiedzieli że nie chcą widzieć żadnych fordów :) ale nie wiedział czy to poważnie powiedzieli czy se jaja robili. Ale Ty coś tam już u nich robiłeś może się zgodzą , jakbyśmy robili w 2 to na pewno taniej by skasowali. Ja bym chciał tak z 270 na początek


« Dodane: 25.01.2012, 00:12 »

dzisiaj jeszcze byłem u mechanika sprawdzić bicie tarcz, i lewa tarcza ma 0,10 prawa 0,6. Jak chamuje to szarpie mi kierownicą , WYnika więc z tego że po przejechaniu jakiś 12 tyś tarcza ebc turbo grove jest skrzywiona. A naprawde obchodziłem się z nią na początku bardzo delikatnie.

T

Cytat: ares w 22.01.2012, 19:22Masz racje, dlatego osatni tłumik powinien byc przed rozdwojeniem.
Moim zdaniem w układzie z dwoma tłumikami końcowymi nie ma nic złego. Za to zbyt duża średnica po rozejściu na dwie rury może być problemem, bo im większa średnica tym wolniejsza prędkość przepływu (oczywiście jeśli średnica jest z kolei za mała to z kolei przepływ robi się turbulentny, a to jeszcze gorzej). Niemniej zwykle zasada jest taka, że po rozejściu daje się taką średnicę, żeby zsumowane pole powierzchni przekroju obu rur było nieco większe niż pojedynczej rury przed rozejściem. Nieco, a nie prawie dwa razy. ;)

« Dodane: 26.01.2012, 16:29 »

Cytat: ares w 22.01.2012, 23:30Z dolotu powiedzmy, ze moglbys wyciagnac np. 10km wiecej przerabiajac go na taki na wzor dsci
Bardzo wątpię, żeby usunięcie jednego zakrętu i skrócenie rury o 10 cm dawało przyrost 10 KM i to jeszcze w turbo. Prędzej dojdzie 1 KM niż 10. ;)

« Dodane: 26.01.2012, 16:33 »

PS. Ale powyższego nie ma co traktować jak dogmat, widziałem np. wydech w Mustangu V8 i to wolnossącym, który mocno rozluźniał się ku końcowi i działał bardzo dobrze. Ale to raczej wyjątek od reguły. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

molo

Mam do Was takie pytanie czy opony seryjne 225 40 r18 będą pasowały na felge o szer. 7.5 czy powinna być szersza?
I jeszcze w sprawie opon, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z poniższymi oponami:
-yokohama parada spec-2
-toyo t1r
-toyo t1 sport