Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo TDDi 115

Ry2y, 13.11.2011, 20:14 « poprzedni - następny »

Kris1976

Cytat: Tomasz w 27.10.2012, 17:08Fajne felgi, choć wyglądają trochę na 16,5", a nie na 17". No, ale taki wzór. Smiley
nie krytykować , felunek jak się patrzy 8) Paździerzu bym sprzedawał  ;)
Ry2y jak tam te zimówki ? tasz radę przelatać chociaż 1 sezon ? nie ma bicia ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Essio

Cytat: Ry2y w 28.10.2012, 20:21
No i wykrakaliście... nie malowałem zderzaka... a dziś na autostradzie postanowił mnie opuścić. Przy 140 km/h usłyszałem kilka uderzeń i zderzak zobaczyłem w tylnym lusterku... ehhh zawsze coś..
Chyba sobie żartujesz, miałeś niezłego pecha.  ;(

Cytat: Ry2y w 28.10.2012, 20:21
A co do bixenonów... odezwał sie do mnie kolega z mkp. Darek który napisał że mi z nimi pomoże... a jest on utalentowany w przeróbkach. Ma koleś ogromną wiedzę i wsparcie z ASO. Widziałem jego mondka z założonym webasto działającym na komórkę. Więc może coś ruszy w temacie.
To będziesz zadowolony, widziałem u NeroN'a jak wygląda i daje to radę. Też bym sobie zrobił ale jakoś na siłach się nie czuję.
Oberslejzen!

Ry2y

Kris.. felgi są zajebiste... aż żałuje ze to nie są 18" Wzór mi się zajebiście podoba. Jest lekkie bicie przy 110 km/h ale spoko przelatam ten sezon. Albo zmienię oponki jak kaski trochę wpadnie. Ale z zakupu jestem mega zadowolony.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

wilhelm

Cytat: Ry2y w 28.10.2012, 21:21Przy 140 km/h usłyszałem kilka uderzeń i zderzak zobaczyłem w tylnym lusterku... ehhh zawsze coś...

Masakra, cinkciarz miał to samo. Pewnie zderzak do wywalenia :/

auchim

Cytat: Ry2y w 28.10.2012, 20:21No i wykrakaliście... nie malowałem zderzaka... a dziś na autostradzie postanowił mnie opuścić. Przy 140 km/h usłyszałem kilka uderzeń i zderzak zobaczyłem w tylnym lusterku... ehhh zawsze coś...


jakieś pechowe te nasze autostrady mi ostatnio poszła przednia lampa, wbił się kamień spod koła z przeciwnego pasa  :mad: a co do zderzaka to z rok temu jak wracaliśmy z Krakowa mówiłem Ci że się macha

linkgrabber

szkoda zderzaka, miales nadkola i wszystko dobrze przymocowane?

Nikt z tyłu nie dostał tym zderzakiem?

Ry2y

Ale założyłem wtedy tą dolną osłonę... ale ją też wyrwalo... Z nią był najwiekszy problem. Nie wyrwało ją przy zderzaku, tylko od drugiej strony. Musiałem ją odkrecić na autostradzie żeby nie szorowala pod prąd.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

Kris1976

Cytat: Ry2y w 28.10.2012, 20:44Ale z zakupu jestem mega zadowolony.
To się cieszę , u Ciebie ten wzór wygląda znacznie lepiej jak w Foce ST
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Ry2y

Od 2 dni coś zaczęło strasznie wyć podczas jazdy. Dziś po diagnozie wymienione zostało przednie lewe łożysko, oraz tylne prawe z piastą. I nastała błoga cisza. Obie części wymienione na SKF.

« Dodane: 06.11.2012, 21:16 »

Ale dziś mechanik przy wymianie niestety zauważył że tylne sprężyny są trochę zbyt luźne na amorku, można je ręką obrócić... Podejrzewa że seryjne bilsteiny są troszkę przy długie. Jak to możliwe?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

auchim

jeszcze nie wyrobione amorki masz :) nie przejmuj się, jak jest na podnośniku to rzeczywiście można obrócić ale jak stoi na kołach jest ok.

darecki1

Cytat: Ry2y w 28.10.2012, 20:21

A co do bixenonów... odezwał sie do mnie kolega z mkp. Darek który napisał że mi z nimi pomoże...  Więc może coś ruszy w temacie.

Heh pewnie że się odezwał , tylko jakos odzewu ni ma... ;)

Ry2y

Cytat: auchim w 06.11.2012, 21:53
jeszcze nie wyrobione amorki masz :) nie przejmuj się, jak jest na podnośniku to rzeczywiście można obrócić ale jak stoi na kołach jest ok.
No to mnie pocieszyłeś :) Bo mechanicy mnie mocno nastraszyli

Cytat: darecki1 w 06.11.2012, 21:53
Heh pewnie że się odezwał, tylko jakos odzewu ni ma... ;)

No proszę i tu Darku cię przywiało :) . W weekend zrobię fotki tego co jest i napiszę do ciebie. Chodzi mi głownie o kolory kabelków i ich przeznaczenie. Plus ewentualne porady co do konstrukcji.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

darecki1

Myślę, że ogarniemy to szybciej niż myślisz.  :D

wilhelm

No, od czasu jak mi pokazywałeś prawie gotową lampę na zlocie trochę już minęło :D

Ry2y

Dzisiaj po prawie roku od założenia, postanowiłem nagrać wydech jak brzmi z tyłu auta. W środku prawie go nie słychać. Szczerze to trochę się zdziwiłem :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=LlDPMBin6LE
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko