Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo TDDi 115

Ry2y, 13.11.2011, 20:14 « poprzedni - następny »

wilhelm

Na jaki styk... większość ludzi co swapowało te zaciski ma felgi 16 na zimę i 3mm luzu między felgą a zaciskiem :D

Ry2y

Mi chodzi nie miejsce w obwodzie felgi. Chodzi mi o ET Felgi. Przy rancie felgi jest sporo miejsca, ale miedzy "czołem" felgi a zaciskiem jest właśnie jakieś 2-3mm
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

wilhelm

W foce ST z seryjnymi felgami jest tyle samo luzu, 2-3mm :)

Ry2y

Bałem się właśnie, że foka może mieć delikatnie inne standardowe ET i będzie kłopot.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

Ry2y

To i tu napiszę. Moje przednie zaciski od mk3 są do oddania za browara. Podobno pasują do mk2 p&p i trzeba dokupić tarcze 300mm od fokusa st170. Powoże te zaciski tydzień w bagażniku i pójdą na śmietnik.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Cytat: Ry2y w 29.06.2013, 15:48Podobno pasują do mk2 p&p
To swoją drogą ciekawe, bo koledzy od Cougarów używają jeszcze jakichś podkładek, a w przypadku mk2 nikt tego nie robi. Czyżby inne hamulce? Ponoć Cougar ma całe przednie zawieszenie jak ST200...

A jak wrażenia z jazdy na nowych hamulcach? Już dotarłeś?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Ja się na tym nie znam, kaker pisał o tym i znalazłem kilka opisów tej modyfikacji na anglojęzycznych stronkach. Ale jak mówię trzeba zweryfikować. Już mam jednego chętnego.

Co do nowych hamulców, działają super, ale na razie porównywalnie do nowych standardowych. Nie miałem jeszcze opcji hamowania awaryjnego. W każdym razie są cichutkie, nic nie piszczy, w porównaniu do moich starych hamulców. Pojadę w trasę to się więcej dowiem :)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

MAG

Na MKP ktoś już wsadzał zaciski od Mk3 do Mk2, ale niue pamiętam, czy musiał cos tam grzebać czy było p&p.

np w Escorcie typowym modem hamulców są zaciski od Mondeo Mk1 V6 na tarczę 276mm (standardowa tarcza ma 240mm, a w XR3 i RS2000 260mm) i żeby to weszło, potrzebny jest tylko dystans 3mm
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0