Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo TDDi 115

Ry2y, 13.11.2011, 20:14 « poprzedni - następny »

Ry2y

Inny. Zanabylem czeski Fordiag. Dobra wiadomość. Mozna na żywo podgladac ciśnienie paliwa. Wtryski tez mi gdzieś mignely. Muszę to bardziej protestować.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

hirotaro

a jaki jest koszt tej zabawki

Ry2y

No tu mniej fajnie... niecałe 100 EUR
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

Jendrekmak

Cytat: Ry2y w 13.04.2012, 11:33Wtryski tez mi gdzieś mignely
ciekawe co ci mignęło odnośnie wtryskiwaczy skoro masz tddi i nie ma żadnego czujnika zajmującego się nimi a same wtryskiwacze nie mają części elektrycznej jak w tdci
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

Ry2y

14.04.2012, 07:54 #109 Ostatnia edycja: 14.04.2012, 19:36 by Ry2y
Jak byłem kiedyś u znajomego w warsztacie to podłączył moje mondeo do KTS'a (chyba to jest Bosha) i bez problemu odczytywal korekty wtrysków. Czujniki są chyba w pompie. To ona steruje wtryskiem w tddi. W tdci robią to wtryskiwacze.

« Dodane: 14.04.2012, 19:36 »

Sprawdziłem... są dane o korektach (offsets) wtryskiwaczy. Swoją drogą ciekawy jestem co znaczą. Ogólnie trzymają się wartości zero, ale czasem wychylają się o wartość 0,1 delikatnie na + i - na wolnych obrotach. Skąd się to bierze?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

Ry2y

Kupiłem dziś lakier MOTIP niebieski do przyciemniania lamp.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/lakier-do-przyciemniania-lamp-samoch-motip-150ml-i2279322096.html
Jutro potestuję na zapasowej maskownicy jak to będzie wyglądać. Teraz zastanawiam się czy malować od spodu, czy może od zewnątrz ten ring.
Mam nadzieję, że w tym tygodniu wszystko ukończę.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

Jendrekmak

Cytat: Ry2y w 29.03.2012, 23:17Ale przeróbka bez odpowiednich narzędzi to koszmar...
Cytat: Tomasz w 29.03.2012, 23:31Chyba, że większość wyciąć dremelem, a potem już wykańczać ręcznie...
a wystarczy zrobić szablon, zaznaczyć na maskownicy właściwą średnicę i zwykłą lutownicą "wypalić" z marginesem 1-2 mm okrąg bliski właściwemu i końcówkę doszlifować papierem ściernym nawiniętym np. na rurkę pcv o średnicy ok 50mm

Cytat: Tomasz w 06.04.2012, 23:49Zrobiłeś coś z tymi ringami, żeby po zapaleniu nie były żółtawe tylko niebieskawe?
jeśli przezroczysta część maskownic (ring) jest w dobrym stanie to powinna świecić takim samym kolorem światła jaki "przechodzi" przez soczewki więc nie widzę sensu "malowania"

żeby nie było, że się wymądrzam to dodam, że sam przerabiałem światła z małych soczewek na większe i przeszedłem przez ten cały proces ze szlifowaniem ale pomogłem sobie właśnie lutownicą
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

Ry2y

Cytat: Jendrekmak w 18.04.2012, 23:41
żeby nie było, że się wymądrzam to dodam, że sam przerabiałem światła z małych soczewek na większe i przeszedłem przez ten cały proces ze szlifowaniem ale pomogłem sobie właśnie lutownicą
Słuchaj, ja i tak mam małą wprawę w ZPT. Pierwsza maskownica z początku była obrabiana tylko pilnikiem :D Człowiek się uczy całe życie. Masz jakąś fotkę z bliska swojej lampy?
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Cytat: Jendrekmak w 18.04.2012, 23:41jeśli przezroczysta część maskownic (ring) jest w dobrym stanie to powinna świecić takim samym kolorem światła jaki "przechodzi" przez soczewki więc nie widzę sensu "malowania"
No, ale właśnie chodzi o to, żeby świeciła innym. :) W wielu nowych autach stosowane jest rozwiązanie polegające na umieszczenie niebieskiego ringu wokół soczewki. Efekt daje to taki, że możesz zastosować najlepiej świecące palniki 4300k, a patrząc z pewnej odległości ma się wrażenie, że są zamontowane 6000k.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Wstępna przymiarka całości, na razie z oryginalną soczewką i jeszcze nie w czarnym macie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

A tych pomarańczowych kierunków nie chcesz podmienić na białe? Jakiś czas temu trafiłem na Allegro na niemal idealnie pasujące szkiełka (trzeba tylko zrobić pilnikiem trzy małe wyżłobienia po bokach podstawy).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

A z czego te szkiełka? Pomysł nie jest zły :)
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

wilhelm

Gdzieś czytałem że obrysówki które montują w ciężarówkach mogły by się nadać :)

T

Cytat: Ry2y w 19.04.2012, 14:06
A z czego te szkiełka? Pomysł nie jest zły :)
Nie wiem, dobierałem na wymiar, ale mogę fotkę zrobić i poszukać od jakiego sprzedawcy, może jeszcze je ma.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Zrobiłem wczoraj test i próbowałem polakierować te ringi. No i na razie odpuszczam. Jako że ringi mają dużo nacięć lakier spływa do rowków i wygląda okropnie. Trzeba by znaleźć coś gęściejszego i równie przeźroczystego. Także na razie będą przeźroczyste. Jak znajdę coś odpowiedniego do pomalowania to się pomaluje. I tak będę chciał w przyszłości dorwać komplet z lepszymi kloszami, to się zrobi jak się je znowu rozklei. Teraz priorytet to złożyć do kupy i podłączyć :D
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko