Saren'olot - Low Turbo Wagon :)

Saren, 18.12.2011, 13:11 « poprzedni - następny »

Saren

Witam

Poniżej moje toczydło, jest to MK3 TDDI 115 km wersja Ambiente

z rzeczy które już zrobiłem :

- 18" felunek 225/45
- zawias Eibach & Sachs -40/-30
- audio Alpine CDE-111R + Helix Blue B62C + Helix Blue B6X
- CB w zabudowie, głośnik ukryty w podłokietniku
- chip

plany :

- hybryda
- większy IC i dolot K&N
- hamulce od foki st
- podwójny Ulter
- pakiet rs

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




cdn.

T

Fajne felgi + gleba + ciekawy kolor i auto od razu wygląda o niebo lepiej niż pozostałe Mondki. :) Co do wnętrza to radziłbym polakierować konsolę środkową na czarno z połyskiem i wymienić tarczę zegarka na czarną (z polifta, ramkę i wskazówki zostawiasz swoje) -- efekt gwarantowany. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Saren

Dzięki za radę :)

faktycznie z tym czarnym może być lepiej :)


eng

Plany ambitne podobnie jak model auta ;) Zadbane, ładne mk3. Powodzenia.

auchim

ile mondek wypluł po wirusie?

Saren

Problem w tym że jak go robiłem to się okazało że mi geometria się przyblokowała.

Na zawieszonej turbinie wyszło 125@286

lipa straszna

po zrobieniu geometrii od razu odczuwalna poprawa - jednak jeszcze nie mierzyłem

Saren

no i zamontowałem hybrydę :) wystrojone przez Heka wypluło 162KM i 409 NM :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



pierwszy pomiar to ubiegły rok seria na zawieszonej geometrii, drugi pomiar chips na zawieszonej geometrii , trzeci to czips z ubiegłego roku z hybrydą , ostatniego nie muszę chyba tłumaczyć :)

weksla

różnica kolosalna, a Ic chyba jeszcze standard?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Saren

tak IC standard, na dniach będzie montowany nowy 550x180x65 , zastanawiam się czy dać do IC takie coś Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.fmic.pl/product.php?id_product=460

weksla

imho nie jest potrzebny, tz u mnie (bo mój IC się nie grzeje prawie wcale). Nie wiem jak będzie u Ciebie.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Saren

z czujnika wynikało że nawet mam temperaturę w dolocie sięgającą do 110 stopni, i tak kombinuje że jak dam większy IC plus wymuszę szybszy przepływ powietrza to jest szansa na utrzymanie 40-50 stopni w dolocie

Ry2y

Hmmm ja chyba w ramach testów zafunduje sobie jakiś tani termometr i podepne go gdzies za ic...
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

Saren

przyznam że ja myślę nad tym samym - jednak na stałe, muszę poszukać czegoś co współpracuje z silnikiem TDDI , bo wpinanie zwykłego termometru nic nie da jak tam jest 110 stopni :)

wilhelm

Według mnie na większym IC nie powinieneś przekroczyć 40-50 stopni w lecie więc chyba nie ma sensu bawić się w takie coś, podczas jazdy wentylator nie ma najmniejszego sensu. A na postoju wystarczy że lekko dodasz gazu (żeby powietrze przez niego przelatywało) i temp. w dolocie idzie dół. :)

Saren

dawno nic nie pisałem to dodam co się ostatnio wydarzyło :)

dołożyłem Intercooler firmy Turbo Works 550x190x65

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



zrobiłem  Hamulce ; tarcze przód i tył Mikoda GT (nacinane i nawiercane) klocki Zimmermann , zregenerowane zaciski , pomalowane na niebiesko

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




w środku wywaliłem srebrny panel  środkowy , zamieniłem na czarny wraz zegarkiem , oraz wymontowałem CB radio

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





udało mi się też zakupić przedni zderzak od RS oraz progi , brakuje mi jeszcze tylnego zderzaka i zastanawiam się czy szukać wtedy ST (konieczność montowania wydechu z dwoma końcówkami) czy kupić RS (i mieć wydech schowany tak jak w oryginale) ?