[Focus] ST 2009r. //DawPi

DawPi, 17.05.2012, 09:23 « poprzedni - następny »

Kris1976

To ja mam też pytanko, czy dźwięk na wkładce KN-a zmienia się jakoś czy nie słychać różnicy ?
...a jakie graty jadą :) ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Absolutnie żadnej różnicy - choć nigdy w trakcie jazdy nie przykładałem ucha do maski. :D
Kupiłem go głównie ze względu na trwałość oraz na to, że jakoś chciałem zacząć. ;)

A graty na razie to chyba podstawowe:
Przewody hamulcowe - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.teamtorquesteer.co.uk/brakes/goodridge-hose-kit-for-ford-focus-st-2005.html (niestety, ale obecne dość często mi puchną),
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.teamtorquesteer.co.uk/engine/focus-strs-lower-rear-engine-torque-link.html - ;)
I intercooler: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.teamtorquesteer.co.uk/engine/gen-3-airtec-60mm-core-focus-st-intercooler-upgrade.html

Do tego dobrałem sobie zestaw do czyszczenia tego filtra za 15 baksów.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

...fajny ten cooler , ja przyoszczędziłem i męczę się na chinolu :(
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Co sądzicie o czymś takim: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/7389/2622/mongoose_full_system_with_sports_cat__ford_focus_st ?

I pytanie o nazwę końcówek oznaczonych na grafice:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



P.s. głupie pytanie: ile by mogło kosztować założenie tego do auta? Nigdy takich rzeczy nie robiłem i się nie znam na cenach.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

wilhelm

Fajny, trochę drogo wychodzi...

Co do końcówek to

1. 4.5" slash cut - vtec takie ma
2. 4" rolled in - ja takie mam
3. 3" rolled in slash cut - jak seria

Do poliftowego dyfuzora brałbym nr 1

Co do montażu to pewnie wezmą stówkę, kwestia dostępu do auta od spodu i odkręcenia paru śrubek :D

« Dodane: 10.08.2012, 00:23 »

A jak byś chciał nr 2, to weź nr 1 i się zamienimy

Kris1976

Rzecz gustu, ale "najgroźniejsze" są nr 1, podobne do RS-owych
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

vtec

ja za swój na ebayu dałem 3600 z przesyłką, oczywiście za kata rureczka sobie idzie :)

T

Trzeba tylko pamiętać, że końcówki potrafią mieć spory wpływ na dźwięk (im większa średnica, tym głośniej).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

DawPi

Będę pamiętać. Dzięki za radę. :)
vtec - przeglądałem teraz na szybciocha i nic nie znalazłem. Widocznie dorwałeś jakąś okazję (ze sportowym katem?).
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

wilhelm


DawPi

Jedna graciarnia dojechała i dziś udało się ją założyć.

Nowy stuff:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Bezzębna foka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Jakieś odpady:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




I nowe życie tchnięte:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Dojedzie reszta to działamy dalej.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

A jak dźwięk ? Nie buczy w środku koło 2500-3000 ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Trochę buczy jednak. Ale zaraz po założeniu meches się zdziwił, że taki cichy.
Generalnie, jak nie będzie się dało wytrzymać - ja lub Kobieta to jest opcja wspawania małego tłumika za katem zamiast tej plecionki.

Jeszcze owiniemy DP taśmą przy następnej okazji, by lepiej ciepło oddawała.

Dziś po założeniu przejechałem trasę 50km i albo to przez ten tłumik albo przez pogodę, ale dyńka mnie trochę napierdzielała. Jutro 80km, pojutrze 100km (z Kobietą), więc wszystko zweryfikuję. Dziś za bardzo się wczuwałem.

A i jakby mocy przybyło. :o
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

Przerabiałem już max głośny wydech, fun jest tylko na pierwszych 20km (lub np między ekranami - urywa jaja) potem to mordęga. Ale na pocieszenie im dłużej będziesz śmigał tym ciszej będzie. Ułoży się ...! Mocy powinno być więcej o jakieś 10%... może trochę więcej.
U mnie zaraz po założeniu pierwszego (włącznie z ori mam już trzeci  :stupid:),  tego max głośnego wydechu po ok 200km jednym ciągiem wymiękłem, łeb miałem kwadratowy. A jazda z żoną była w zasadzie podwójnie męcząca od marudzenia. Nie dość że wydech męczył to jeszcze kobita zrzędziła "po coś ty to zakładał, jechać się nie da" , "policja nas zatrzyma..." itd. itd itd....... :stupid:

« Dodane: 30.08.2012, 23:48 »

Cytat: DawPi w 30.08.2012, 23:25Jeszcze owiniemy DP taśmą przy następnej okazji, by lepiej ciepło oddawała.
a z ciekawości co to za taśma ? tam potrafi być aż 400 st C ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

No widzisz, u mnie może być podobnie, na szczęście jeszcze nie żona. ;) Hehe.

Odnośnie wydechu - mam nadzieję, że jakoś to będzie i nie będę kombinować i zmieniać. Jak coś to jak pisałem - ten tłumik mam nadzieję, że robotę zrobi.

Odnośnie taśmy - zabij mnie, ale Ci nie powiem, bo nie wiem - meches mi tylko pokazał kawałek i mówił, że się nada. Pewnie to coś z tej serii: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/listing.php/search?sg=0&category=3&string=ta%C5%9Bma+termoizolacyjna&description=1
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..