[Focus] ST 2009r. //DawPi

DawPi, 17.05.2012, 09:23 « poprzedni - następny »

DawPi

Cytat: wilhelm w 13.09.2012, 13:25To są OZ superturismo?
Dokładnie tak. :)
Myślałem o nowym sezonie, ale chyba na razie skończy się na oddaniu obecnych ori alusów na jesień/zimę na regenerację.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

Cytat: MAG w 13.09.2012, 12:27A mnie te fele sie nie podobają - po porostu nie lubię takich cie Nmkich szprychówek....

Jak dla mnie ori od ST są duuuuuużo ładniejsze....
dokładnie tak ,  popieram w 100%, co jak co ale wzór ori ST to się Fordowi udał !


« Dodane: 13.09.2012, 13:48 »

Cytat: wilhelm w 13.09.2012, 12:25OZ superturismo?
czyli pewnie worek sianka kosztuja...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Dokładnie koledzy - z tym, że taki wzór bardzo mi się podoba, a na aucie już średnio wygląda. Chciałem poznać Wasze opinie i jednak pokrywają się z moją. Tę kasę można wrzucić w coś innego. ;)

Ok, to pytanie: załóżmy, że chciałbym kupić gotowe sprzęgło, a to z RSa ponoć takie rewelacyjne nie jest. W jakie dokładnie celować? Jakiej firmy?
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

wilhelm

Tomasz przerabiał tarczę na spiek w mickey garage, ponoć jest bardzo zadolony z efektu końcowego. Ale to chyba taki półśrodek?

T

Cytat: Kris1976 w 13.09.2012, 12:20Przy okazji, El-Teca odwiedziłeś?
Jeszcze nie, w przyszłym tygodniu się prawdopodobnie wybiorę. :)

« Dodane: 13.09.2012, 16:04 »

Cytat: wilhelm w 13.09.2012, 15:41Tomasz przerabiał tarczę na spiek w mickey garage, ponoć jest bardzo zadolony z efektu końcowego. Ale to chyba taki półśrodek?
Ja zmieniłem też docisk na mocniejszy i koło zamachowe na lżejsze (6 kg zamiast 10 kg). Całość działa bardzo fajnie, ale trzeba pamiętać, że na takim sprzęgle jeździ się zupełnie inaczej niż na zwykłym i nie każdemu musi się to podobać.

« Dodane: 13.09.2012, 16:07 »

Cytat: DawPi w 13.09.2012, 15:39Dokładnie koledzy - z tym, że taki wzór bardzo mi się podoba, a na aucie już średnio wygląda.
Bardzo średnio, wydają się o nr mniejsze. Zresztą wzory "szprychowe" powoli już wychodzą z mody. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Cytat: DawPi w 13.09.2012, 15:39Dokładnie koledzy - z tym, że taki wzór bardzo mi się podoba, a na aucie już średnio wygląda. Chciałem poznać Wasze opinie i jednak pokrywają się z moją. Tę kasę można wrzucić w coś innego. Wink
Jak już bym musiał zmienić to na takie :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.abbco.pl/felga_aluminiowa_C2372,OZ_Adrenalina_Black_8.0x18_
albo lepiej kasę zachować na sprzęgło, szperę albo inne miłe rzeczy ;)
Cytat: Tomasz w 13.09.2012, 16:01Ja zmieniłem też docisk na mocniejszy i koło zamachowe na lżejsze (6 kg zamiast 10 kg). Całość działa bardzo fajnie, ale trzeba pamiętać, że na takim sprzęgle jeździ się zupełnie inaczej niż na zwykłym i nie każdemu musi się to podobać.
Rozwiń myśl, co znaczy inaczej ? pedał chodzi ciężej, działa zero/jedynkowo ? masz jednomas ?
Cytat: Tomasz w 13.09.2012, 16:01Bardzo średnio, wydają się o nr mniejsze. Zresztą wzory "szprychowe" powoli już wychodzą z mody. Smiley
Dobrze prawi - dać mu wódki ;)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: Kris1976 w 14.09.2012, 00:04Rozwiń myśl, co znaczy inaczej? pedał chodzi ciężej, działa zero/jedynkowo? masz jednomas?
Tak, mam jednomas i to odelżony. 6 kg to bardzo mało jak na 3,0 V6. Co prawda Fidanza robiła 4 kg, ale to już w ogóle gruba przesada. Przy takim zestawie ruch pedału sprzęgła pomiędzy momentem gdy zaczyna łapać, a momentem, gdy już złapało jest zdecydowanie krótszy niż w jakimkolwiek seryjnym, oprócz tego przy obrotach poniżej 1000 potrafi lekko poszarpywać w końcowej fazie zasprzęglania (ale tutaj winny jest też moment, którego w 2,5T w tych akurat okolicach specjalnie nie ma i oczywiście lekkie koło zamachowe). Ogólnie gdy jeżdżę sam, to jest ok, powiedziałbym, że nawet lepiej niż się spodziewałem, natomiast ciężko jest zmieniać biegi absolutnie bez żadnego szarpnięcia, a w szczególności delikatnie ruszyć, co denerwuje niektórych pasażerów. Za to podczas dynamicznej jazdy wszystkie te wady stają się zaletami -- można zmieniać biegi zdecydowanie szybciej i pewniej niż przy seryjnym sprzęgle.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

holo

OZ Superturismo to bajka. Kurde, dlaczego są takie drogie...
Holo

wilhelm

Albo takie :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/7934/0/18__team_dynamics_pro_race_1_2___ford_focus_st

DawPi

Wow! Jak to leży na aucie? Macie jakieś foty? Bo ja z grafiki noga jestem i nie potrafię tego podłożyć.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

T

Cytat: wilhelm w 14.09.2012, 12:18
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/7934/0/18__team_dynamics_pro_race_1_2___ford_focus_st
Z kilkunastu metrów auto by wyglądało jak na stalówkach. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

holo


T

Świetne światła, felgi takie sobie (na zdjęciu fajne, ale z większej odległości -- j.w.). :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

holo

Ja widziałem na żywo takie w civicu, ale 16". Moim zdaniem ładna sportowa felga. Jeno skłaniałbym się do białej tudzież srebrnej, ew antracyt. Ktoś sprzedaje je w PL?

Sam sobie znalazłem...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.jdl-performance.com/felga-team-dynamics-pro-race-1-2-8x18-ford-focus-st-2004-2008.html
Holo

Kris1976

Cytat: Tomasz w 14.09.2012, 12:41Z kilkunastu metrów auto by wyglądało jak na stalówkach. Wink
eee tam z bliska wygląda 10 X lepiej jak sreberko !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !