[Focus] ST 2009r. //DawPi

DawPi, 17.05.2012, 09:23 « poprzedni - następny »

DawPi

No ma BO. Foty: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,2617.msg22629.html#msg22629

O jakich innych problemach piszesz?
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

Cytat: DawPi w 11.09.2012, 23:50O jakich innych problemach piszesz?
może nie do końca problemy a następne inwestycje. Żeby moment rzędu 400-440 nm przenieść skutecznie na glebę to w przyszłości nie obędzie się bez szpery, ingerencji w zawias ...a najprędzej w sprzęgło. U mnie np są czasem (nieregularnie) uślizgi sprzęgła (tak to przynajmniej zdiagnozował fachowiec...)na wysokich biegach i w okolicach maxymalnego momentu ok 2500 obrotów. Objawia się to chwilowym b. szybkim wzrostem obrotów które po chwili spadają do normalnego poziomu i auto dalej ciągnie. Co ciekawe im więcej wilgoci  tym częściej to występuje wiec na nowy sezon czeka mnie wymiana sprzęgła, które ma raptem 62 tys z czego jakieś 6-7 po czipsie.

Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Wiesz, zawsze jest wtedy pretekst by coś nowego zamodzić. ;)
OK, na razie porobię to co planowałem, a potem się zobaczy.
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

Tak czy siak jak Ci po czipsie wyjdzie jakiś masakrujący - niespodziewanie wysoki  wynik to go nie zduszaj do dołu (chyba że już się będzie sprzęgło ślizgało na hamowni...:), polatasz chwile - tak jak ja - i uznasz że są chwile że mocy mogłoby być więcej :) apetyt zawsze będzie rósł w miarę jedzenia
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Cytat: carlosc w 11.09.2012, 22:45
kiedy on to zalozyl? jak w czwartek latalismy na Wrocek to nic nie slyszalem;p


Bo w czwartek ze mną się ścigałes a nie z molem :D

Cytat: DawPi w 11.09.2012, 23:51IC i wydech jest. Teraz wystroimy i zobaczymy.

Coraz więcej mocnych foczek na południu.

Cytat: Kris1976 w 12.09.2012, 01:09Co ciekawe im więcej wilgoci  tym częściej to występuje wiec na nowy sezon czeka mnie wymiana sprzęgła, które ma raptem 62 tys z czego jakieś 6-7 po czipsie.

Masz już pomysł na co wymienić lub co w nim podłubać?



carlosc

U mnie wynik nwet ladny 281km i 465nm :-) no tak Wilhelm slask rzadzi:-D wie ze z toba latalem:-D a za ile moza wzmocnic lub kupic wzmocnione sprzeglo?i gdzie?:-)
Kiedyś focus st 2.5t 287km,teraz focus rs 2.5t 410.7km  :-D
Fb : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/carlosrs410/

Kris1976

Cytat: wilhelm w 12.09.2012, 12:53Masz już pomysł na co wymienić lub co w nim podłubać?
no nie bardzo, trochę się w sprzęgłach zagubiony czuje... dociski, spieki, tarcza....muszę poczytać na spokojnie w długie zimowe wieczory zanim znowu jakiegoś niewypała tuningowego zmajstruje :(
Tak na szybko komplet od RS wydaje się najprostszym ale nie najtańszym rozwiązaniem, ale ponoć to też nie jest najmocniejsze sprzęgło. Zdania na forach są podzielono co to Radzikowskiego
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.sprzegla.com/cennik/cennik-regeneracja-i-tuning-sprzegiel-samochodowych.html
ale kwotowo byłoby pewnie 40% ceny sprzęgła RSowego.
Cytat: carlosc w 12.09.2012, 22:47U mnie wynik nwet ladny 281km i 465nm
ale Ci momentu dopierdzielił - sprzęgło klęknie szybko! Ja w pierwszym strzale u promotora miałem nawet 312km i 470nm ale już na hamowni sprzęgło się  ślizgało, po czasie okazuje się że seria nawet 430 nm nie bardzo przenosi :(

Była pomarańcza ST...czas na RSa !

DawPi

Oceni ktoś?

#1

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



#2

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

wilhelm

Czym one się różnią?

DawPi

No delikatnie rantem - przynajmniej trzeba się przypatrzeć. Ale mi się pomerdały fotki. ;)
Ok, to inaczej - podobają się? Pasują? :)
The on­ly way to get rid of a tem­pta­tion is to yield to it..

Kris1976

a co to ? bbs czy OZ jakiś ultralekki ? na lato na zime ?
ja tam jestem zwolennikiem 5 ramiennych felg bo wg mnie wyglądają bardziej rasowo/sportowo
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Cytat: Kris1976 w 12.09.2012, 23:46Tak na szybko komplet od RS wydaje się najprostszym ale nie najtańszym rozwiązaniem, ale ponoć to też nie jest najmocniejsze sprzęgło. Zdania na forach są podzielono co to Radzikowskiego
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.sprzegla.com/cennik/cennik-regeneracja-i-tuning-sprzegiel-samochodowych.html
ale kwotowo byłoby pewnie 40% ceny sprzęgła RSowego.
Ten jego cennik to był aktualny może 10 lat temu. W tej chwili standardowa przeróbka, czyli założenie mocniejszych okładzin organicznych + wzmocnienie docisku kosztuje 1200 zł. Oprócz tego musisz mu dostarczyć komplet nadający się do przeróbki. Osobiście odradzam, bo gość jest niesłowny, nie trzyma terminów i sprawia wrażenie, jakby robił łaskę. Moje sprzęgło miało być gotowe w 3-4 tygodnie (aż!). W tym czasie nie zostało nawet ruszone. Kolejny termin — za 1-2 tygodnie, już niby na 100%. Efekt ten sam, czyli żaden i głupie tłumaczenia, ze "mają dużo pracy" (a cóż mnie to obchodzi — trzeba było wziąć tyle zamówień ile jest się w stanie zrealizować). Mało tego, tym razem, gość nie był nawet w stanie podać terminu, w którym sprzęgło zostanie wykonane (to było już grubo ponad miesiąc od pierwszej wizyty) więc zabrałem moje graty i moja noga więcej tam nie postanie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Podobne opinie czytałem w necie... wiec tamu panu raczej dziękujemy. Przy okazji, El-Teca odwiedziłeś ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Nawet fajnie te felgi wyglądają, ale przydały by się jakieś fotki poglądowe pod innym kątem :)

« Dodane: 13.09.2012, 12:26 »

To są OZ superturismo?

MAG

A mnie te fele sie nie podobają - po porostu nie lubię takich cie Nmkich szprychówek ...

Jak dla mnie ori od ST są duuuuuużo ładniejsze ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0