[Mondeo] Kopciuch by Tomek

tomek_mhtn, 04.11.2012, 13:10 « poprzedni - następny »

tomek_mhtn

Witam, zarejestrowałem się na tym forum już prawie rok temu szukając inspiracji dla swojego auta. Z upływem czasu zacząłem się udzielać na innych forach, przyszła kolej na te  :)  Tak więc...

Wiosną ubiegłego roku zakupiłem pierwszego w życiu Forda (zastanawiając się czy nie strzeliłem sobie w kolano  :P)
I tu trochę suchych danych:

Data produkcji:              29.03.2001
Model pojazdu:              Mondeo 2001-2007
Typ nadwozia:               4-Drzwiowy Sedan
Wersja:                         Seria 40
Silnik:                           2.0L Duratorq DI (115PS)
Przekładnia:                  5-biegowa ręczna - MTX75
Lakier:                          Niebieski Medium Steel
Materiał we wnętrzu:      Mars
Klimatyzacja:                Układ Klimatyz. Ze Sterow. Ręcznym

Z wypasu: centralny zamek z pilotem w kluczyku, 4 szyby w prądzie, lustra grzane w prądzie, grzana przednia szyba.

Foto zaraz po zakupie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przeglądając fora internetowe doszedłem do wniosku że nie będę jeździł "zwykłem" Fordem zacząłem modzić. Najpierw przemalowałem lampy na czarne oraz środek grilla, zmieniłem kierunki boczne z pomarańczowych na białe, wewnętrzne klamki z matowych na chrom oraz lekka "ściema" bocznych szyb (żeby dziecku słońce nie przeszkadzało). Później już bardziej na bogato poszła zabawa:
- felga 17'
- tempomat
- komputer pokładowy
- konsola poliftowa (climatronic)
- zmiana podświetlenia zegarów (skrobanie tarcz i białe diody)
- przedni zderzak RS
- tylny zderzak ST

A w planach do świąt:
- wymiana tylnych lamp
- przeróbka przednich lamp na soczewkę (jak tylko znajdę jakieś materiały pomocnicze ;))
- progi RS oraz grill
- spojler na klapę
- nowy wydech (powinienem zrobić na dniach)
- zaślepienie EGR (jeszcze się waham)

Są też wstępne plany na przyszły rok:
- renowacja felg 17 i nowe opony na lato
- większy IC
- może jakieś czipsy  8)
- "gajgerki" na słupek
- skórka do środka

Oto efekt końcowy pierwszego modzenia  :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



I jak?
Latamy: Ford Mondeo 2001 TDDI 115HP i Mercedes-Benz Actros 2012 V6 440HP

linkgrabber

plany dobre, o niektorych mialem pisać że warto zrobić :D

Jeszcze do zmiany ta ramka z przodu, po zimie pewnie i tak zacznie sie robić zielona

tomek_mhtn

Ramka z przodu też była FCP ale uległa zniszczeniu :(

Skutek
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przyczyna

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Latamy: Ford Mondeo 2001 TDDI 115HP i Mercedes-Benz Actros 2012 V6 440HP

T

Fajnie wnętrze zrobione, chociaż ja bym dał tą całą konsolę w czarny połysk. Niezłe black eyes -- może do kompletu dymione boczne kierunki i lekko przyciemnione tylne lampy? ;) Co do grilla -- przemyśl chromowany z lat 2003-05. Idealnie pasuje do zderzaka RS. Ten nowszy pasuje już gorzej, a ori grill RS wygląda już trochę staro. Zdecydowanie do wywalenia chromowana ramka tablicy i emblemat "ST". ;)

« Dodane: 04.11.2012, 13:49 »

Cytat: tomek_mhtn w 04.11.2012, 13:10progi RS
Nie zapomnij przy okazji zdjąć bocznych listew. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

tomek_mhtn

Właśnie co do grilla nie byłem pewien czy pasuje po pierwszym lifcie do tego zderzaka bo też mi się chromowany podoba bardziej od tego RS-owego, nad tylnymi lampami myślałem i waham się czy nie zakupić na alledrogo tej wersji z ledami, boczne kierunki widziałem na ebayu ledowe, emblematy z klapy raczej znikną wszystkie, konsola środkowa to jak widać połączenie przed i po lifta zastanawiam się nad czymś na wzór "black piano" lub szczotkowane aluminium ale czarne (satynowe aluminium akurat miałem i tak zostało) powinno bardziej pasować do ewentualnej skórki.

Cytat: Tomasz w 04.11.2012, 13:33Nie zapomnij przy okazji zdjąć bocznych listew. Wink

A co po nich zostanie? Tylko dziury?
Latamy: Ford Mondeo 2001 TDDI 115HP i Mercedes-Benz Actros 2012 V6 440HP

Essio

Fajne mody. :)

Cytat: tomek_mhtn w 04.11.2012, 13:53
A co po nich zostanie? Tylko dziury?
Listwy pewnie są tylko klejone. Także dziur nie będzie. Choć ja nic złego nie widzę, że są listwy. :)
Oberslejzen!

tomek_mhtn

Szczerze mi też nie przeszkadzają tylko mało pasują do zderzaków. Btw czy ktoś na forum przerabiał ori lampy na ksenon lub coś w tym stylu z zastosowaniem innych soczewek niż ori?
Latamy: Ford Mondeo 2001 TDDI 115HP i Mercedes-Benz Actros 2012 V6 440HP

walus90

Śliczny mondeo fajne mody :) Jesli chodzi o przerobienie lamp tu coś znajdziesz :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,827.0.html
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

tomek_mhtn

Cytat: walus90 w 04.11.2012, 14:28Jesli chodzi o przerobienie lamp tu coś znajdziesz
Wielkie dzięki ale trzeba się nad tym będzie mocno zastanowić bo pewnie bieda będzie wsadzić soczewkę do lampy odbłyśnik owej a kupować ksenony ori i przerabiać to znów koszta rosną, temat do przemyślenia poszukam soczewek halogenowych na razie bo do ksenonów trza jeszcze spryski i układ samo poziomowania a budżet na ten rok się kończy. ;)
Latamy: Ford Mondeo 2001 TDDI 115HP i Mercedes-Benz Actros 2012 V6 440HP

T

Cytat: tomek_mhtn w 04.11.2012, 13:53Właśnie co do grilla nie byłem pewien czy pasuje po pierwszym lifcie do tego zderzaka bo też mi się chromowany podoba bardziej od tego RS-owego
Łatwiej go nawet spasować niż RS-owy. :) Jedyne co musisz zrobić, to powiększyć otwór na kluczyk (pod znaczkiem).

Cytat: tomek_mhtn w 04.11.2012, 13:53nad tylnymi lampami myślałem i waham się czy nie zakupić na alledrogo tej wersji z ledami
Gdybym miał sedana/liftbacka to na pewno kupiłbym te LED-y w wersji black-red.

Cytat: tomek_mhtn w 04.11.2012, 13:53konsola środkowa to jak widać połączenie przed i po lifta zastanawiam się nad czymś na wzór "black piano"
Wilhelm miał właśnie czarny połysk i bardzo dobrze to wyglądało. A co do ramki zmiany biegów, to można stosunkowo łatwo wykonać taką wyglądającą praktycznie jak polift, nawet kiedyś coś takiego zrobiłem, ale ostatecznie zostawiłem starą konsolę, więc pewnie będzie na sprzedaż.

Cytat: tomek_mhtn w 04.11.2012, 13:53A co po nich zostanie? Tylko dziury?
O ile do Twojego auta nie dobrał się kiedyś jakiś rzeźnik, który polakierował całe drzwi bez zdejmowania listew, to sczyścisz klej, lekko wypolerujesz (ręcznie wystarczy) i nie będzie śladu. One są klejone, nie przykręcane.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

tomek_mhtn

Właśnie o tej wersji lamp rozmyślam black-red, taksówka nie była rzeźbiona poza zderzakami i przednim prawym błotnikiem (przynajmniej tak wynika z grubości powłoki lakierniczej) więc spróbuję, jeśli miałbyś jakieś foto przeróbki ramki koło lewarka będę wdzięczny a przy okazji tematu z przednimi lampami namierzyłem to:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-mondeo-01-07r-bixenon-xenon-i2706579168.html
Chyba najlepsza alternatywa cenowa co do rzeźby samemu.

A kolor konsoli zostanie wybrany po zamontowaniu jakiegoś audio (nie chciałbym dwa razy oklejać)
Latamy: Ford Mondeo 2001 TDDI 115HP i Mercedes-Benz Actros 2012 V6 440HP

fredi

Ja mam grill przedliftowy ST220 i pasuje idealnie, nawet otworu na klucz nie trzeba rozwiercać.

olo

Cytat: tomek_mhtn w 04.11.2012, 15:01Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-mondeo-01-07r-bixenon-xenon-i2706579168.html
Chyba najlepsza alternatywa cenowa co do rzeźby samemu.

Posiadam identyczne ,to jest dopiero światło.Tyle że za pół ceny trafiłem ,ale za to na Hid-ach . Duży kłopot miałeś z przerobieniem konsoli ?Miałeś wcześniej klimatronic czy zwykłą klimę?

weksla

Fajne auto i fajne mody, jednak ja bym przerobił juz całościowo konsolę na polift:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

tomek_mhtn

Cytat: olo w 04.11.2012, 17:41za pół ceny trafiłem,ale za to na Hid-ach
Też chyba widziałem za 500 złociszy na allegro wcześniej gdyby dało się do moich lamp wsadzić soczewkę to bym rzeźbił, ale jeśli mam kupić ksenon nawet od angola i soczewki ze wszystkimi gratami to lepiej mi kupić gotowe.
Cytat: olo w 04.11.2012, 17:41Miałeś wcześniej klimatronic czy zwykłą klimę?
Co do przeróbki to klime miałem manualną, kupiłem wtyczki z kawałkiem instalacji (można było piny przekładać w starych ale nie warto, wtyczki z kawałkiem instalacji kosztowały chyba 20zł) plus dwa czujniki do wymiany został wentylator (na chwile obecną jest schowany potencjometr pod osłoną lewarka) wszystko robiłem według schematów zamieszczonych chyba na FCP zagrało za pierwszym razem :)

Cytat: weksla w 04.11.2012, 19:29całościowo konsolę na polift:

Taki jest zamiar, modzę powoli wiadomo dom, rodzina, praca, ciężkie czasy ;) Systematycznie coś przybywa, najpierw chciałbym doprowadzić wygląd do mojego kaprysu a potem będziemy coś mechanicznie modzić.

Cytat: fredi w 04.11.2012, 15:22Ja mam grill przedliftowy ST220 i pasuje idealnie

Dokładnie tydzień temu odebrałem auto od lakiernika i się okazało że grill nie pasuje.
Latamy: Ford Mondeo 2001 TDDI 115HP i Mercedes-Benz Actros 2012 V6 440HP