[Mondeo] ST220 '03 FL HB b/g

caqerr, 21.09.2013, 09:02 « poprzedni - następny »

T

Cytat: caqerr w 02.12.2014, 20:35A jakby tak polerke spsikać bezbarwnym? Albo położyć jakąś powłokę?
Zwykły lakier nie będzie raczej trzymał się gładkiej powierzchni. Są środki, którymi ponoć można zabezpieczyć powierzchnie polerowanych felg na kilka miesięcy. Czy działają, nie wiem. Ponoć tak. Są też firmy, które potrafią zrobić trwałą powierzchnię z połyskiem, czytałem nawet kiedyś o takim procesie, ale nie pamiętam już szczegółów. Nie było to chyba tanie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Cytat: caqerr w 02.12.2014, 15:56Co myślicie żeby letnie w taki kolorek zrobić? Nie wygląda to źle, koła nie znikają mimo ciemnego koloru...

Zrób tak jak ja miałem ;)

caqerr

Tylko czy będę miał tyle szczęścia jak Ty i będzie się to trzymało tak dobrze i tak długo jak u Ciebie... :D

WojtasS

Cytat: caqerr w 02.12.2014, 20:35A jakby tak polerke spsikać bezbarwnym? Albo położyć jakąś powłokę?


jak psikniesz bezbarwnym zmniejszysz efekt polerowania, a powłoka chyba kosztuje 200zł na komplet za sam preparat
Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

caqerr

Eh, już wiem co dostanę pod choinke :F
Trzeba kupić tarcze i klocki do mdo...
Tarcze raczej będą to zimmermany gładkie z powłoką coatz...
A klocki... No właśnie. Jakie proponujecie ?

bishop

Ceramicy już nie chcesz?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

T

Cytat: caqerr w 11.12.2014, 20:07Trzeba kupić tarcze i klocki do mdo...
Ale na przód, na tył, do jakich zacisków? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Cytat: bishop w 11.12.2014, 20:19
Ceramicy już nie chcesz?

Właśnie sie zastanawiam dalej nad nimi...
Tylko nie wiem co było przyczyną szybkiego skrzywienia tarcz...
Wadliwe tarcze ate czy właśnie owe ceramici...
Nie pierwszy przypadek ,że przy tych klockach padają szyyyyybko tarcze... :(

Cytat: Tomasz w 11.12.2014, 20:24
Ale na przód, na tył, do jakich zacisków? ;)

Zapomniałem dodać, że na przód ;)
Oczywiście od focusa :)

T

Ja, jak pewnie wiesz, mam DS-y (chyba Performance, bo wtedy innych nie było) i nie mogę o nich złego słowa powiedzieć. Ew. rozważyłbym jeszcze DS 2500, ale nie wiem, czy to ma sens, bo mogą być gorsze na zimno, a na ciepło Performance i tak nie sprawiają problemu.

Co do tarcz, to Zimmermann jest oczywiście dobrym wyborem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Boje sie jednego...
Będę chciał polerować fele...
Czy DS-y nie będą za bardzo pyliły...
A jednocześnie zaś boje się o gięcie tarcz przez ATE Ceramic...

T

DS-y pylą dość mocno.

Co do ATE Ceramic to trudno je raczej porównywać ze sportowymi klockami, bo to nie są sportowe klocki. Ich osiągi są w najlepszym razie podobne do seryjnych, a ich zaletą ma być, według producenta, wyższa trwałość i niższe pylenie -- za to się płaci w przypadku tych klocków.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.ate-hamulce.pl/www/ate_pl_pl/themen/10_produkte/10_verschleissteile/productinfo_ceramic_bremsbelaege_pl.html

Nawet producent nie pisze nic o lepszych parametrach tych klocków.

No i trzeba pamiętać, że one maja tyle wspólnego z ceramiką, co zwykłe żarówki "wypełnione ksenonem" z palnikami ksenonowymi. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

caqerr

Jasne, zgadza się. One z ceramiką jedynie mają wspólną nazwe.
Sprawdzałem to przed zakupem. Jeszcze podobno mają większą wytrzymałość cieplną...
Kurcze... Czuje małą zagwózdkę...

« Dodane: 11.12.2014, 21:30 »

Jeszcze rozważam Hawki Performance HPS... Neron był zadowolony z nich...

sseebbaa1

caqerr - nie tylko NeroN!
Ja też mam do zacisków z Focusa ST klocki hamulcowe HAWK Performance HPS [515f.760].

Pylenie w nich jest dosyć znaczne, bo widzę ten pył wyraźnie na przednich felgach. Ale też łatwego życia u mnie nie mają, więc nie potrafię porównać tak rzetelnie do klocków innych kolegów.

Jedno co mi się w nich podoba, to taka namiastka sportu - na zimno przy pierwszym hamowaniu czuć trochę słabsze branie niż w standardowych klockach, ale już drugie, trzecie hamowania i oczywiście następne (gdy chwycą temperaturkę :) ), to zdecydowanie wyższa skuteczność. Czuć, że klocek zaczyna wręcz kleić do tarczy, dużo lepiej niż jakieś standardy.
Mi to się podoba!

ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

caqerr

Jakie tarcze do tego masz ?

sseebbaa1

Tarcze Zimmermann [610.3709.20] - czyli takie same jak Ty planujesz.


reszta mojego zestawu:
#128 - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,3507.msg33834.html#msg33834
#132 - tyle mnie to kosztowało

W najbliższych dniach będę robił generalny przegląd auta i sprawdzę jak dokładnie wyglądają teraz tarcze.
Zobaczymy czy jeszcze żyją :)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy