[Mondeo] FORD MONDEO ST220 3.0 V6 226KM ST 220

SAGAL, 26.10.2014, 22:24 « poprzedni - następny »

SAGAL

Jako że wracam za 2 tygodnie do pl  z wygnania i jeśli  wszystko wypali po mojej  myśli  będę chciał przeznaczyć około 5tyś na forda ostatecznie z czegoś będę musiał zrezygnować

1.Światła bixenon dobry pomysł  czy nie ? ?

2.KPL układ wydechowy
- czy warto zmieniać Kolektor wylotowy plus reszta wydechu ?
-czy zostawić Kolektor wylotowy i tylko zmienić resztę wydechu czyli seria czy 3 cale  ?

3.System audio  czyli  Radio ma byc duże dobre i jakie ?

4.Zawieszenie KPL
- mam na myśli takie coś ale może coś jest lepszego i czy warto ?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://vogtland-polska.pl/?ford-mondeo-typ-b4y-b5y-lim-sedan-6-cyl-diesel-

5.Dystanse czy warto i czy to nie przeszkadza na oponach zimowych 16

6.Tarcze oraz klocki przód tylko jakie ?

7. Olej Hamulcowy jaki olej Skrzyni biegów jaki ?
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

sseebbaa1

Cytat: SAGAL w 22.09.2015, 00:144.Zawieszenie KPL- mam na myśli takie coś ale może coś jest lepszego i czy warto?Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://vogtland-polska.pl/?ford-mondeo-typ-b4y-b5y-lim-sedan-6-cyl-diesel-
Absolutnie odpada :)
Ty masz kombi, czyli jest to buda o symbolu BWY.
A już w linku masz podane symbole B4Y oraz B5Y, które oznaczają odpowiednio sedana oraz hatchbacka (zwanego też liftbackiem).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

olo

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://vogtland-polska.pl/?ford-mondeo-typ-bwy-turnier-6-cyl-diesel-

SAGAL

ok czyli  do kombi też mają  pytania czy dobry ten producent warto kupić czy  ford bedzie nisko siedział
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

WojtasS

Cytat: SAGAL w 21.09.2015, 23:141.Światła bixenon dobry pomysł  czy nie??

Waaatro!


Cytat: SAGAL w 21.09.2015, 23:143.System audio  czyli  Radio ma byc duże dobre i jakie?

budżet? ;)

Cytat: SAGAL w 21.09.2015, 23:145.Dystanse czy warto i czy to nie przeszkadza na oponach zimowych 16


większość twierdzi że warto ;) ja kupiłem fele z odpowiednim ET ;)

Cytat: SAGAL w 21.09.2015, 23:146.Tarcze oraz klocki przód tylko jakie?


jak już zmieniasz tarcze i klocki to zmień zaciski na te od foki st ;)

Niech Gra Muzyka i GAAAZ Do Dechy! ]:->
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z433/4337609/big/1.jpg

SAGAL

07.10.2015, 12:57 #125 Ostatnia edycja: 07.10.2015, 13:16 by SAGAL
No i czas zacząć co nie co wymieniać w mondku
1 poszło nowe car-audio  radio  2din PEYING 9908
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


2 Ciekawostka trzeba wycinać górny oraz dolny  kawałek plastyku bo inaczej  radio nie wejdzie 2 dinowe i nie ma szans tego ominąć przynajmniej w mim mondku
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


3Wzmacniacz BLAUPUNKT EMA 225 330W
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


4 Nowe zawieszenie VOGTLAND Ford Mondeo, Typ BWY -40/-30
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

T

Tylko nie zapominaj o porządnym zestawie odseparowanym na przód i wygłuszeniu drzwi, bo to tak naprawdę najważniejsze. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

Fajne radio :) ile zapłaciłeś  jak nie jest to tajemnicą  ?
I fajnie  że  gleba wpada :)

SAGAL

za radio u nas dałem 1070zł plus wzmacniacz 230zł montaż 50zł
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

Maly

Napisz jak założysz to zawieszenie jak się spisuje bo też o nim myślę ;]

SAGAL

tylko ja dzis je zamowiłem i nie wiem kiedy przyjdzie a w poniedziałek juz lece na niemcy :)
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

weksla

W przedlifcie jest ciulowa wnęka na radio, też to przerabiałem, musisz dać jakąś ramke czy cos żeby to estetycznie wyglądało.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

zajc

Jeśli chodzi o radio 2 din to mam u siebie JVC, mondeo przedliftowe. Radio się nie mieści, trzeba wykręcić cały panel środkowy, wyciąć całą wnękę (oprócz dwóch bocznych wewnętrznych kawałków z miejscem na śruby podtrzymujące panel). Górna i dolna krawędź to mały pikuś bo wystarczy dobrze wypiłować płaskim pilnikiem, gorzej wygląda temat boków wnęki bo tam są duże braki w materiale, po prostu zostają dziury. Żeby zlikwidować te dziury wpadłem na następujący pomysł: nakładałem warstwy poxipolu aż w nadmiarze, szybko schnie, kilka warstw w odstępie ok 10 minut każda. Następnie spiłowałem nadmiar materiału do zadowalającego mnie kształtu wnęki, cały czas mierząc ramkę radia do wnęki. Trzeba pamiętać, żeby zostawić sobie ok. 1mm luzu dookoła, ponieważ przy moim rozwiązaniu należy całość okleić folią ( w moim przypadku 3M czarny mat) aby to wyglądało jak należy. Jak na moje amatorskie umiejętności wyszło mi na piątkę z plusem, dałbym sobie szóstkę gdybym lepiej spiłował powierzchnię, gdzie nakładałem poxipol. Po prostu po oklejeniu folią delikatnie widać nierówności. Druga sprawa to solidne zamontowanie kieszeni radia, aby nie było zbytnio schowane wewnątrz lub nie wystawało na zewnątrz, a także żeby solidnie trzymało się we wnęce. U mnie udało się to zrobić perfekt. Kieszeń ma wypustki, które są płaskie, i które po włożeniu zagina się dla stabilności. Przed montażem patrzyłem, w którym miejscu będę zaginał te wypustki/trójkąciki. Tam, gdzie miałem luz pomiędzy kieszenią a panelem, przyklejałem do panelu od wewnątrz kawałki drewna (można użyć oczywiście czegoś innego). Efekt końcowy - robiłem to rok temu, do dziś wszystko super się trzyma, działa jak należy, i co najważniejsze mogę wyciągnąć i włożyć radio kiedy chcę.  Mam nadzieję, że opisałem to w miarę dobrze, gdzieś miałem zdjęcia postępu prac, jeśli komuś będzie to potrzebne to mogę udostępnić lub przy wolnej chwili założyć temat i opisać ;)

SAGAL

5. jako że mnie nie stac na super kable zapłonowe postawiłem kupic NGK zobaczymy jak będą się sprawować
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


6. Świecie koledzy mi polecili DENSO także zobaczymy jak się będą sprawować
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

yayko

mam takie kable u siebie i na razie spoko są :)