Letnie opony

yoseph, 11.03.2011, 17:15 « poprzedni - następny »

szaman696

Tomasz i jak te sportcontacy? zadowolony?

T

Bardzo dobre gumy, polecam.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

szaman696

Napisz coś więcej. Na deszczu trzymają?

sseebbaa1

Jeżeli pytasz konkretnie o warunki deszczowe, to najlepsze są Goodyeary Eagle F1 Asymmetric 2.
Jadąc po mokrym wszystkich objeżdżam i opona nie zaskakuje nagłą utratą przyczepności (nie mówię tu o aquaplaningu).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

szaman696

Nie, potrzebuję po prostu opon do jazdy codziennej po mieście. Nie konkretnie na deszcz. Tylko żeby w deszczu też się dało bo te co mam teraz jakieś śmieci to się nie nadają na deszcz. Na suchym spoko ale jak popada jak po lodzie jadę.

Akurat trafiłem zestaw Conti SportContact 2 z 2013roku i się waham

steveno

Cytat: szaman696 w 29.10.2014, 15:15
Nie, potrzebuję po prostu opon do jazdy codziennej po mieście. Nie konkretnie na deszcz. Tylko żeby w deszczu też się dało bo te co mam teraz jakieś śmieci to się nie nadają na deszcz. Na suchym spoko ale jak popada jak po lodzie jadę.

Akurat trafiłem zestaw Conti SportContact 2 z 2013roku i się waham
Ja mam te opony i nie narzekam są naprawde dobre.
Do przodu!!!

szaman696

No to może się skuszę jest zestaw w dobrej cenie

T

30.10.2014, 12:27 #82 Ostatnia edycja: 30.10.2014, 14:38 by badger
Cytat: szaman696 w 29.10.2014, 15:15Nie, potrzebuję po prostu opon do jazdy codziennej po mieście. Nie konkretnie na deszcz. Tylko żeby w deszczu też się dało bo te co mam teraz jakieś śmieci to się nie nadają na deszcz. Na suchym spoko ale jak popada jak po lodzie jadę.

Akurat trafiłem zestaw Conti SportContact 2 z 2013roku i się waham
Teraz mam CSC5, wcześniej miałem CSC2 więc mam pewne porównanie. CSC5 są bardziej miękkie, a przez to bardziej komfortowe. Chyba na CSC2 fajniej się czuło auto na suchym, chociaż te nowe mają na suchym oczywiście dużo lepszą przyczepność, bo są nowe. Niewątpliwie CSC5 są też lepsze na mokrym, jednak trudno w tym przypadku porównywać oponę starej, do nowej, a jeździłem na nich tak długo, że trudno robić porównania "CSC5 teraz" i "CSC2 kilka lat temu", bo przez ten czas zmienił mi się punkt odniesienia. Generalnie, CSC2 to dobre opony, na mokrym na pewno da się jeździć, ale nie są to deszczówki. Wszystko zależy od tego, za ile możesz je kupić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

steveno

Ja mam z 2012 roku były nowe ,ale już się kończą:)
Do przodu!!!

szaman696

2013 rok za 1400zl

wild_weasel

Cytat: szaman696 w 30.10.2014, 16:32
2013 rok za 1400zl
W jakim rozmiarze i z jakim bieżnikiem? Cena wydaje się atrakcyjna. Jeśli nie weźmiesz, to daj znać, może ja bym je przygarnął :D

Alek

Misiaczki, pomóżcie coś wybrać do ST220 na lato na przód. Rozmiar 225/40/18, w budżecie do 700pln za sztukę. Mogą wytrzymać jeden sezon, nie przeszkadza mi, byle kleiło na sucho. Miałem Falkena FK453 i opona przyjemna, ciepło lubi, i po jednym sezonie przód nadaje się tylko na zapas :) . Zastanawiam się nad :
- Falken FK453 (wiem że to jest 400 a nie 700, ale nie mogę się przyczepić)
- Dobrerok Assymetric Eagle cośtam cośtam... te co Sebastian zaleca
- P Zero
- Mostowy-kamień Potenza S001
Jest coś jeszcze na co powinienem popatrzeć ? Pomijam "ładne bieżniki" itp wynalazki

P.S. Czy da się żyć na codzień z R888 jeżeli jesteś kawalerem bez dzieci i godzisz się wlec na mokrym ?

T

A co masz z tyłu? Najlepiej mieć to samo na obu osiach.

Co do Twojej listy, to Falken i Goodridge to raczej niższa klasa niż Pirelli i Bridgestone. Osobiście jeżdżę na CSC5 i polecam te opony.

Co do R888 to nie ma to najmniejszego sensu. ST220 nie ma tyle mocy, żeby normalne, dobre opony nie mogły zapewnić odpowiedniej trakcji przy ruszaniu na suchym.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Alek

Czyli że to: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contisportcontact-5-225-40-r18-92-y-xl-fr-mo#80921775  ?
CSC5, 225/40/18 92 Y, si?

snafu

Też będę na lato brał CSC5
Brat włożył do mojego ex golfa CSC5  i bardzo zachwala. A tam też jest ok 320KM przy ośce.