[Focus] St 06 W-wa

steveno, 07.02.2014, 11:17 « poprzedni - następny »

wilhelm

Cytat: PyRsHaL w 14.11.2014, 11:45
Parę miesięcy temu rozmawiałem z gościem, który przesiadł się z STi tej w hatchbacku na EVO X... Prawie jak z deszczu pod rynnę, bo przy upalaniu te auta długo nie wytrzymywały - nie wiem tylko jak ten gościu upalał, ale mówił, że 4 razy silnik w STi wymieniał (po modach i po zakuciu - auta robił w 4Turbo), przy EVO też ma jakieś problemy, ale już nie dopytywałem, bo czułem, że wstępuję na grząski grunt... Wiem, że może to być czcze gadanie, ale zawsze to jakaś opinia

Mówisz o Piotrku :)

Jego STI lanos miał 360 koni, silnik sypał się nonstop mimo mnóstwa pieniędzy które wsadził (2.5 ma jakiś słaby punkt którego nie umieli ogarnąć), auto częściej stało w 4turbo niż nim jeździł. Ale jak jeździł, to naprawdę fajnie (szczególnie w deszczu i na śniegu). Często śmigał z foka RS zrobiona na 370 koni i o tyle ile do setki subaru miało przewagę, to przy wyższych prędkościach focus go miażdzył. Jeśli chodzi o awaryjność to przez te 2 lata focus się nie psuł, oprócz jednej awarii turbo przy 270, a subaru więcej kosztowało jak stało w serwisie niż podczas jazdy :)

Na szczęście je sprzedał :P


skoti79

14.11.2014, 21:51 #76 Ostatnia edycja: 14.11.2014, 21:55 by skoti79
Co do wyglądu to kwestia gustu, ja osobiście evo X i nowe STI  wolałbym od foki

« Dodane: 14.11.2014, 21:55 »

A co do spalania, mimo że jeżdżę codziennie,  to i tak mam ochotę wciskać gaz  :D

wilhelm

Ja też, mimo, że pali mi 20 litrów...





...gazu :P

Kris1976

Cytat: skoti79 w 14.11.2014, 21:51Co do wyglądu to kwestia gustu, ja osobiście evo X i nowe STI  wolałbym od foki
Skoti no co Ty..za Pomarańczą ST i Limonką RS obejrzy się 6/10 osób. A co stylistycznie fajnego jest w Evo X (no może przód) czy Subarynie (która jest zwyczajnie brzydka ).
Co się zaś tyczy brzmienia to jednak B4 w Subaru chyba jednak wygrywa na wrażenia słuchowe z R5 z Foki. Przynajmniej na mnie zawsze ten bulgot wrażenie robi!
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

szaman696

Foka foka ale Subaryna mi się śni :)  Evo duże, krowiaste, spoko ale jakoś mnie nie rusza ale subaryna, mmm.... :)

skoti79

Cytat: Kris1976 w 21.11.2014, 18:19
Skoti no co Ty..za Pomarańczą ST i Limonką RS obejrzy się 6/10 osób. A co stylistycznie fajnego jest w Evo X (no może przód) czy Subarynie (która jest zwyczajnie brzydka ).
Co się zaś tyczy brzmienia to jednak B4 w Subaru chyba jednak wygrywa na wrażenia słuchowe z R5 z Foki. Przynajmniej na mnie zawsze ten bulgot wrażenie robi!


Napęd na 4 kapcie  :evil:
Ale teraz wychodzi golf R kombi... kto wie :)

TAM

Evo fajne? Może do driftingu i bączków... ale osłabiła mnie w tym aucie trakcja. Widziałem, jak Focus RS MK1 robił Evo na torze w Poznaniu jak chciał. I nie był to przypadek, bo jeździły z nim 2 Evo, oba bardzo mocne - 380 i ponad 400 KM. Focus był trochę ponad seryjny, około 250 KM. Co z tego, że Evo doganiały go na prostej, jak wystarczyły 2 mocniejsze zakręty, żeby Focus znowu był na prowadzeniu. Evo były tak tym faktem wk..., że co i rusz wypadały na zakrętach, próbując dogonić Focusa. Na mokrej nawierzchi wyglądałoby to już pewnie inaczej, ale to mnie jakoś nie przekonuje.

skoti79

Tomek, ale mówimy o samochodzie na drogę,  a nie na tor.

TAM

Hm, no ale jeśli na drogę, to po co 4x4 i spalanie ponad 15 l?

skoti79

Pisałeś o torze Poznań :).  Jeździłem evo X po normalnych drogach i jak dla mnie, to dużo lepiej trzymał się drogi, nie wspomnę już o marnej pogodzie, bo wtedy to już nie ma co porównywać. Tak naprawdę to chciałbym nowe RS6. Idealny samochód rodzinny, ale tylko pomarzyć zostaje :)

szaman696

Focus a RS6 :)  Daleko uciekłeś marzeniami ;)

skoti79

Co człowiekowi pozstaje. Tylko marzyć...

Kris1976

Ale przeskoczyłeś o dwie ligi do góry...mnie by nawet RS3 zadowolił - tym bardziej że mądrzy ludzie dali mu 5 garowy motor  8)
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

szaman696

Mi tam pomarańczowy NA RAZIE starcza :-)

skoti79

Cytat: szaman696 w 23.11.2014, 15:40
Mi tam pomarańczowy NA RAZIE starcza :)
Mi też focus na razie starcza. Chodzi mi o to, że jakbym miał kupę kasy...  :)