[Focus] Focus II ST 5d black edition

weksla, 03.11.2014, 08:31 « poprzedni - następny »

TAM

Szkoda że wcześniej nie napisałeś - mam luzem sprawną przepływkę, mogłem wypożyczyć do testów.

weksla

22.01.2015, 20:55 #196 Ostatnia edycja: 22.01.2015, 21:23 by weksla
He widzisz człowiek mądry po szkodzie.

Tak czy inaczej, kupiłem oryginalną przepływkę Bosha, o dziwo u mnie w sklepie motoryzacyjnym (nowootwartym) kupiłem ją za 440zł  (W intercarsie dla porównania 587zł)
Wymieniłem przepływomierz, wymieniłem filtr powietrza.

Odpaliłem auto, przejechałem się i niestety kontrolki błędów nie znikneły , świeciły dalej. Pojeździłem kilka miniu myśląc że komp musi się dostroić i kontrolki znikną, ale nic z tego.

Ale przypomniałem, sobie że mam złącze OBD 2 (na BT), sciągnąłem Torque na Androida, połączyłem się o dziwo bez problemów.
I na mojej komórce program wychwycił 2 błędy.

P0101 - Mass a Volume Air Flow Circut

P2188 - Tego program nie znał - nie opisał co to jest

Udało się błędy skasować za pomocą Torque, no i już nic nie świeci.

Teraz się zastanawiam czy kontrolki po wymianie przepływki powinny zniknąć same (od razu lub po jakimś (dłuższym)?? czasie.
Czy poprostu trzeba było skasować błędy programem.

Tak czy siak póki co żadnych błędów nie  ma.

« Dodane: 22.01.2015, 21:00 »

Znalazłem ten błąd P2188 - zbyt bogata mieszanka biegu jałowego.
Wychodzi na to że sprawca jednak tak jak mówił Thomas była przepływka.
Teraz powinno być ok

« Dodane: 22.01.2015, 21:23 »

Dziwi mnie tylko to czym jest spowodowane to uszkodzenie przepływomierza w tak krótkim czasie skoro był wymieniany w czerwcu zeszłego roku na nowy też Bosha
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

TAM

Czy poprzednia wymiana przepływki zbiegła się w czasie z wymianą filtra powietrza?

skoti79

Cytat: TAM w 22.01.2015, 23:48
Czy poprzednia wymiana przepływki zbiegła się w czasie z wymianą filtra powietrza?
CO sugerujesz?

weksla

Tego to ja już niestety nie wiem. Trzebaby poprzedniego właściciela pytać.
Z rana jechałem do Katowic ok 60km. Auto spaliło mi w trasie przy moim stylu jazdy minimum 3 litry paliwa mniej. No i nic się nie zaświeciło:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

thomas198

No i git diagnoza postawiona prawidłowo.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://m.facebook.com/FSV.Performance/

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/

TAM

23.01.2015, 11:17 #201 Ostatnia edycja: 23.01.2015, 11:30 by TAM
Cytat: skoti79 w 23.01.2015, 00:50CO sugerujesz?
Przepływka najczęściej psuje się z powodu mechanicznego uszkodzenia lub zabrudzenia któregoś fragmentu czujnika, a to zdarza się z reguły, gdy przy wymianie filtra powietrza pomiędzy niego a przepływkę dostaną się brudy, piasek itp. Ewentualnie winny może być nawet wkład filtra, jeśli jest kiepskiej jakości.

skoti79

Cytat: TAM w 23.01.2015, 11:17
Przepływka najczęściej psuje się z powodu mechanicznego uszkodzenia lub zabrudzenia któregoś fragmentu czujnika, a to zdarza się z reguły, gdy przy wymianie filtra powietrza pomiędzy niego a przepływkę dostaną się brudy, piasek itp. Ewentualnie winny może być nawt wkład filtra, jeśli jest kiepskiej jakości.

Dobrze wiedzieć, przy następnej wymianie (dzisiaj) będę uważał, żeby jakiś syf do puszki nie wpadł :)

weksla

No auto w koncu ogatnięte. Dziś został zlikwidowany wyciek oleju. Ciekło ze składania miski olejowej. Przy okazji wymieniony olej i filtr oleju. Auto zostało zalane Millersem 0W/40. Dodatkowo zostały wymienione paski osprzętu na nowe. Okazało się że wszystkie rolki i napinacze są w porządku. Wykorzystując sytuacje że auto było na podnośniku został zamontowany nowy Boost Selenoid zakupiony u kolegi z  forum TAM-a.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

Po montażu selenoida auto jedzie ok więc chyba udało się go założyć dobrze.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

weksla

25.01.2015, 11:49 #205 Ostatnia edycja: 25.01.2015, 11:52 by weksla
Wczoraj foka dostała zestaw wtrysków od RS-a Bosch 440cc

kilka fotek z montażu:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


zdemontowany kolektor dolotowy i Airbox - wyciągam go już w 2 minuty 8)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Wyciągnięta listwa wtryskowa

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


komplet starych wtrysków na listwie

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


demontujemy stare wtryskiwacze i czyścimy szynę - wylało się z niej z 300ml benzyny

Niestety źle widać ale tu jest porównanie dysz starego i nowego wtryskiwacza, stary po lewej ma tylko 4 otworki, nowy po prawej dwa rzędy po 4 otworki o dużo mniejszej średnicy

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Nowe wtryski siedza juz na szynie

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Operacja na spokojnie zajęła mi około 4 godzin.
Po zmontowaniu wszystkiego do kupy, odpowietrzyłem szyne paliwową i bezproblemowo odpaliłem samochód. Zostawilem go na wolnych obrotach około 20 minut az do pełnego rozgrzania. Silnik pracował ładnie i rowno.

Dziś trochę delikatnie pojeżdzę nie krecąc powyżej 4k obr. Z tego co wiem Ecu powinien po jakimś czasie zestroic się do nowych wtryskiwaczy.

planowalem jeszcze zalożyć dystanse, ale nie wiem czy nie wstrzymać się z tym do wiosny i letnich kół.


Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Maly


weksla

NA RAZIE jeździłem bardzo delikatnie. Zrobiłem ok 10km. Ciężko coś powiedzieć.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

skoti79

Odczucia raczej się nie zmienią :)

weksla

Skoti tez tak sadzę, dopiero po strojeniu mozna coś powiedzieć.
Ja czekam jeszcze na zawór DV no i wydech. reszta już ogarnięte.
Potem wizyta u Heko.
Oby 300 wypluła:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps