Tuning hamulców w mondeo mk3

wojoo, 14.05.2010, 14:23 « poprzedni - następny »

NeroN

Się zielonymi klockami chwali a nie heblami :P
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

wojoo

Nie wiem czym tu się chwalić ;) miałem takie w swoim mdo i hamowało gorzej od kompletu ATE
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Polarny

Ja mam i bardzo sobie chwalę. Miałem już okazję kilka razy hamować ostro z prędkości 50-60 km/h a także raz ze 160 i w obu przypadkach byłem zachwycony.
Niemniej jak to bywa w Mondeo, by zahamować trzeba mocno cisnąć pedał.

YouAreNext

Panowie a poradzicie cos na piszczące hamulce? Kupilem cały komplet ATE na przód(PowerDisc) i tył. Samochód wreszcie zaczął hamować ale przy niskich prędkościach hamulce straasznie piszczą. Teraz po ok 10 tys klocki mi sie juz zuzyły i zamówiłem TRW. Co można zrobić żeby nie piszczało? czy stosuje się jakies pasty/płyny?

T

Zazwyczaj nic poza wymianą klocków na takie, które w połączeniu z danymi tarczami nie będą piszczały. Jedyną w zasadzie przyczyną piszczenia, którą można usunąć jest mocno zabrudzony/zniszczony zacisk, ale też nie jest powiedziane, że w takim wypadku hamulce będą piszczeć, ani że po czyszczeniu czy regeneracji zacisku przestaną.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

jedros1

Jak na razie ja nie narzekam na swoje ATE PD , nic nie piszczy i nie bije , a i lepiej hamuje.... Póki co jest OK

Jendrekmak

Cytat: YouAreNext w 05.02.2012, 17:18Co można zrobić żeby nie piszczało? czy stosuje się jakies pasty/płyny?
kupować z pewnych źródeł bo na rynku są podróbki różnych marek, np. ate albo luk (dwumasy). żadnych past lub płynów się nie stosuje co najwyżej przy montażu zmywacz bo tarcze zazwyczaj są zabezpieczone smarem konserwującym żeby nie było korozji
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

tomiwfs


Witojcie !!!
Jutro odbieram aluski 18" z ASO i przy okazji jak już zrzucę koła to zrobił bym coś z hamulcami.
Z tego co Pisaliście zaciski na przód są bardzo dobre i pasowne od Focusa ST225
ale co z tymi tarczami bo nie mogłem się połapać z wypowiedzi  ,
-Zimermann czy jakieś inne ?  320mm ?
-przewiercone i nacinane ( chyba nazywa się to wentylowane ) , tylko nawiercane czy gładkie ?
- i jakie klocki żeby nie piszczały ?
- robić coś z przewodami czy zostawić fabryczne ?
i co z tyłem , zostawić fabryczne zaciski i zmienić tylko klocki ?

Jendrekmak

Cytat: tomiwfs w 21.02.2012, 21:04przewiercone i nacinane (chyba nazywa się to wentylowane
wentylowane są praktycznie w 99% nowych aut

Cytat: tomiwfs w 21.02.2012, 21:04zaciski na przód są bardzo dobre i pasowne od Focusa ST225
zaciski i tarcze 320 mm są z focusa bo fabrycznie w mondeo mk3 są 300 mm
Mondeo mk3 2004 2,0 TDCI 152KM 350Nm kombi ST look, ham. FF2 ST225, Eibach Pro -30

YouAreNext

komplet ATE daje rade naprawde

auchim

z przodu w mdo wszystkie są wentylowane, możesz się zdecydować na jakieś lepsze nacinane i ewentualnie nawiercane. Przewiercane na wylot odradzam. Tylne zaciski seryjne są wystarczające, dobra tarcza i klocek w zupełności wystarczą a posłużą 2x dłużej niż przód. Przy zmianie przodu na asbo trzeba pamiętać że nie wszystkie seryjne alu 16" wejdą

NeroN

A nawet jak wejda, to ciezarek przy wywazaniu juz niekoniecznie ;)

Jak masz juz tarcze i klocki do zmiany to poszukaj ASBO.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

tomiwfs


O 16" nie ma mowy , co prawda na takich teraz śmigam ale mam jeszcze standard hamulce , już zamówione 18 " ( + oponki conti5 225/40 r18 ) , a w między czasie wpadły mi jeszcze felcie 17'" nówka sztuki od mondeo mkIV jak przypasują to będę je miał na zmianę na zimę z oponami 205/50 .
A znacie może klep w necie czy gdzieś gdzie mogę dostać te zaciski od foki ST225 i klocki +tarcze ASBO ( rozumiem że polecacie te klocki i tarcze i że nie wysiądą mi uszy od ich piszczenia ?)

T

Cytat: tomiwfs w 26.02.2012, 12:18A znacie może klep w necie czy gdzieś gdzie mogę dostać te zaciski od foki ST225
Allegro.

Cytat: tomiwfs w 26.02.2012, 12:18i klocki +tarcze ASBO (rozumiem że polecacie te klocki i tarcze i że nie wysiądą mi uszy od ich piszczenia?)
ASBO to potoczne określenie ST225. Co do tarcz i klocków to przeczytałeś ten wątek? Była tu o tym mowa już nie raz. Osobiście polecam gładkie tarcze Zimmermann i do tego klocki Ferodo DS (jeśli ma być lepiej) lub Ferodo Premier (jeśli ma być taniej). Na tył gładki Zimmermann + Ferodo Premier (DS-ów nie ma).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

tak jak Tomasz napisał przewałkuj dokładnie temat znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Zacisków ewentualnie szukaj z volvo bo jeśli chodzi o allegro to wszystko z dopiskiem "ST" potrafi kosztować więcej.