Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

MAG

27.07.2010, 13:23 #90 Ostatnia edycja: 27.07.2010, 13:33 by badger
Cytat: Tomasz w 19.07.2010, 08:09
No i autko dostanie nowe amortyzatory.
Ile zabuliłeś za przednie B6???
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

27.07.2010, 13:33 #91 Ostatnia edycja: 27.07.2010, 14:14 by badger
Cytat: MAG w 27.07.2010, 13:23
Ile zabuliłeś za przednie B6???
525 zł/szt.

Ogólnie całość (czyli B6 Sport + Eibach) wyjdzie, myślę, w okolicach 2400-2500. To chyba niezła cena. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Bauma

kiedy montaż kolektorów?? 8)...wyglądają na niezłe gratulacje...chyba MSDS przy nich wymiękają...

T

Cytat: Bauma w 27.07.2010, 18:07
kiedy montaż kolektorów?? 8)...
Pewnie przy okazji remontu silnika. ;)

A dzisiaj przyszła kolejna paczuszka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 27.07.2010, 18:47 »

Cytat: GrekuPL w 26.07.2010, 23:51
czyli wtedy kiedy go najbardziej potrzeba :) ja kurde padłem jak usłyszałem cenę za wymianę kolektorów :( więc na razie niech sobie leżą i czekają na grubszą robotę :P
Moje też pewnie trochę poleżą... wraz z resztą wydechu, wałkami, sprzęgłem i zamachem. Nie ma raczej ekonomicznego sensu montować tego, a potem znów wszystko rozbierać przy okazji zapewne nieuniknionego remontu silnika.

A po remoncie... może wreszcie będzie MOC. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Dzisiaj autko dostało nowy short shifter (to już chyba trzecia wersja) i nową engałkę pasującą do "dziadkowego" stylu wnętrza. ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

No ta mi się podoba muszę przyznać, a okleiłeś już konsolę ta okleiną ala karbon?? jaki efekt końcowy?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

Fakt, engałka zajebista szczególnie z tym dziurkowanym mieszkiem  :). Piszesz że to już 3 short shifter, jakie zmiany względem wcześniejszych oprócz wizualnych?

T

Cytat: weksla w 17.08.2010, 18:53
No ta mi się podoba muszę przyznać, a okleiłeś już konsolę ta okleiną ala karbon?? jaki efekt końcowy?
Konsola na razie została taka jak była. No, może niezupełnie, bo ją "zregenerowałem" i usunąłem logo kubka z "szufladki" (widać ją w miejscu gdzie zwykle są przyciski ogrzewania foteli lub dziura). Natomiast małe car audio jest już gotowe. Wrzucę niedługo fotki, ale muszę jeszcze wcześniej znaleźć nowe miejsce na regulację lusterek.

« Dodane: 17.08.2010, 22:08 »

Cytat: wilhelm w 17.08.2010, 22:01
Fakt, engałka zaj...ista szczególnie z tym dziurkowanym mieszkiem  :). Piszesz że to już 3 short shifter, jakie zmiany względem wcześniejszych oprócz wizualnych?
Pierwszy to był ten z ebaya dedykowany Focusowi, drugi był o jakiś 1 cm krótszy od trzeciego. Trzeci to ten. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Przyszła dziś do mnie przesyłka od p. Otoczaka, oto efekt prac:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wygląda to bardzo dobrze, zobaczymy, jak będzie działać.

Na wszelki wypadek koło zostało odchudzone trochę mniej niż można, czyli o jakieś 25% licząc już od koła SVT. W stosunku do seryjnego zamachu z 2.5 V6 170 KM jest ono lżejsze o niemal 40%.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Teraz jak Ci weźmie "zamach" to uważaj żeby Ci wału nie urwało ;) wygląda całkiem dobrze jak jest idealnie wyważony to powinno fajnie hulać  8)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

On nie jest jakoś ekstremalnie odelżony. Ma 6,3 kg, a np. Fidanza produkowała koło o masie ok. 4 kg (ale z nim już bywały problemy). Seryjne koło zamachowe w 2,5 V6 170 KM ma bodaj 10 kg, a w ST200 trochę ponad 8 kg. ;)

Co do kosztów to w sumie jest to ok. 400 zł (200 zł za używane koło ST200, 160 zł za prace przy nim, reszta dla poczty).


« Dodane: 26.08.2010, 00:06 »

I kolejna paczuszka:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Tomasz poskładaj to w końcu do kupy:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 26.08.2010, 07:06
Tomasz poskładaj to w końcu do kupy:)
Sprzęgła jeszcze brakuje. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Będzie pogromca ST'ków  :D

Cinkciarz

Tomasz o ile obniży Ci się zawieszenie?
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600