Focus II ST 2.5T 06' by Barti87

barti87, 18.03.2011, 22:59 « poprzedni - następny »

vtec

Cytat: Kris1976 w 29.10.2012, 23:07
może wpadnijcie do arkadii 04,11 koło 19.30-20.00, hę?
istnieje duże prawdopodobienstwo ze wpadne...
barti raczej nie  :stupid:

barti87

30.10.2012, 22:37 #256 Ostatnia edycja: 31.10.2012, 10:48 by barti87
Cytat: vtec w 30.10.2012, 21:46
istnieje duże prawdopodobienstwo ze wpadne...
barti raczej nie  :stupid:

Co szukasz już dodatkowych koni? Za wolno się zrobiło :P

A wiesz może wpadne, bo jakieś 3 tyg temu kupiłem drugie wozidło (demon prędkości ;) ) więc zawsze mogę się pojawić :) Może też coś w nim pomodze, przy masie 700kg jakiś małolitrażowy turbodołdowany silnik i eSTeki zostaną w tyle :P

« Dodane: 31.10.2012, 10:48 »

No to kto się porywa na to Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/silnik-motor-focus-rs-mk2-306km-18-tys-km-i2750620246.html
Cena atrakcyjna :)
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

Kris1976

No Tobie to chyba nie potrzebny... masz mocniejszy  :D
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm


barti87

Pomimo wielu starań auto nie jest skończone. Póki co mamy ok 370Ps i 500Nm, ale nie o tym. Bardzo ważne pytanie czy sam docisk z RS'a podejdzie pod reszte sprzęgła z ST? Pomimo wzmocnienia każde się poddaje i nie ma jazdy, a nie chce wydawać worka $$ na sachs'a (zrobie to później) potrzebuje czegoś doraźnego. Niestety zarówno moje wzmocnione sprzęgło jak i sprzęgło zrobione przez inną firme nie daje rady (i tak zmniejszyliśmy moment obrotowy żeby w ogóle auto mogło pokazać coś na rolkach. Pilnie poszukiwane dobre tanie doraźne sprzęgło, a i najważniejsze MOCNE ;)

« Dodane: 28.11.2012, 23:19 »

Czy to w ogóle jakiś pomysł?

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/zestaw-sprzeglo-ford-focus-2-5-st-rs-od-2005-i2812215513.html
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

Kris1976

to valeo to będzie podmianka pod ori sprzęgło, to dobre do ori mocy ... włożysz i sie wysypie zaraz
Poszalałeś z kucami to teraz Cie czeka takie coś
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://j-w-racing.co.uk/product.php/7461/2712/spec_stage_2_clutch_kit___ford_focus_rs_mk2

na FKP jest ludek od ST 350km i bodaj 570 momentu, podpytaj na czym lata...
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

barti87

Juz sprawdziłem to valeo nawet nie jest do RS'a a jest to standard STkowy po numerach doszedłem. Jakby ktoś chciał wiedzieć to sam docisk z tarczą z RS'a podchodzą pod koło zamachowe z ST.
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

Essio

barti87 takie pytanko...  :}
Nie na temat... ale przy tej mocy co masz, próbowałeś się z RS?
Oberslejzen!

barti87

Cytat: Essio w 29.11.2012, 17:33
barti87 takie pytanko...  :}
Nie na temat... ale przy tej mocy co masz, próbowałeś się z RS?

Przy tej mocy jeszcze nie bo autem ruszyć nie można (brak sprzęgła padło na rolkach)
Przy wcześniejszym setupie 280Ps seryjny RS dostawał baty, przy kolejnym setupie 330Ps RSy były coraz dalej w lusterku wstecznym.
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

Essio

To pięknie!
Wierzyc się nie chce.
Powodzenia w modach.
Wiem kto wygrał w totka w W-wie.  :D
Oberslejzen!

T

Cytat: barti87 w 28.11.2012, 22:16Pilnie poszukiwane dobre tanie doraźne sprzęgło
Przemyślałeś to dobrze? Bo pewnie i tak szybko będziesz musiał zamontować docelowe sprzęgło, bo nie ma nic bardziej denerwującego niż jazda autem ze sprzęgłem, które nie trzyma. Wydasz tylko dodatkowo trochę pieniędzy na tymczasowe rozwiązanie + montaż i nic z tego nie wyniknie. Ale jeśli się przy tym upierasz, to najtańszą metodą wzmocnienia sprzęgła jest łopatkowa tarcza spiekowa, przeróbka to jakieś 400 zł, daje to jakieś +20%, ale takie sprzęgło działa dużo ostrzej no i nie wiem jak się ma taka tarcza do dwumasy, którą chyba tam masz...

Ja bym doradzał odżałować jednak wydatek na właściwe sprzegło i przy okazji pozbyć się dwumasy, która do auta o mocy prawie 400 KM niespecjalnie pasuje i też pewnie prędzej czy później powie "papa". No i oczywiście zamontować szperę. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Masz wtryski z RS'a, 550 czy 650?

barti87

Cytat: Tomasz w 29.11.2012, 18:44
Przemyślałeś to dobrze? Bo pewnie i tak szybko będziesz musiał zamontować docelowe sprzęgło, bo nie ma nic bardziej denerwującego niż jazda autem ze sprzęgłem, które nie trzyma. Wydasz tylko dodatkowo trochę pieniędzy na tymczasowe rozwiązanie + montaż i nic z tego nie wyniknie. Ale jeśli się przy tym upierasz, to najtańszą metodą wzmocnienia sprzęgła jest łopatkowa tarcza spiekowa, przeróbka to jakieś 400 zł, daje to jakieś +20%, ale takie sprzęgło działa dużo ostrzej no i nie wiem jak się ma taka tarcza do dwumasy, którą chyba tam masz...

Ja bym doradzał odżałować jednak wydatek na właściwe sprzegło i przy okazji pozbyć się dwumasy, która do auta o mocy prawie 400 KM niespecjalnie pasuje i też pewnie prędzej czy później powie "papa". No i oczywiście zamontować szperę. :)
Decyzja podjęta w aucie wyląduje docisk Sachs, który powinien to przenieśc.
Co do dwumasy to dawno temu się jej pozbyłem ;)
Specyfikacja sprzęgła jaką wybrałem to docisk Sachs(zamówione) +koło jednomasowe(na pokładzie)+tarcza z okładziną spiekową(na pokładzie).
Szpera hmmm kiedyś na pewno ;)

« Dodane: 05.12.2012, 00:38 »

Cytat: wilhelm w 04.12.2012, 23:51
Masz wtryski z RS'a, 550 czy 650?
RSowe wtryski to 440cc ja brałem 550cc
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)

wilhelm

Kupowałeś na allegro Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-rs-st-wtryski-wtryskiwacze-bosch-550-cc-i2813238537.html czy w uk?

barti87

Cytat: wilhelm w 05.12.2012, 01:20
Kupowałeś na allegro Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/ford-focus-rs-st-wtryski-wtryskiwacze-bosch-550-cc-i2813238537.html czy w uk?

Jak masz worek $$ to bierz z UK albo allegro jeżeli chcesz ten sam towar w atrakcyjnej cenie od bezpośredniego przedstawiciela uderz do kolegi z racingforum SID (komplet wtrysków 550cc wyszedł 900zł )
Performance Blue
FMIC Airtec 3, Downpipe 3'', De-cat 3'', Cat Back 3'' Milltek Sport
Turbo RS, Injector 550cc, RS airbox, remap by PromotoR/CompSport, Hp 360+ Nm 500+ (will be better)