Mondeo Mk3 2.0 TDDi by spinacz ; )

spinacz212, 12.06.2010, 11:15 « poprzedni - następny »

spinacz212

Ja nie zakładałem tego trójnika, bo wydawało mi się, że ta redukcja przy zegarze starczy, ale jednak trochę na wolnych obrotach drga. Czasami przy pedale w podłodze na wyższych obrotach też sobie trochę dyga wskazówka (może wina turbiny, a może wykonania zegarów Autogauge). Na moje potrzeby spokojnie starcza ;)
Mondeo MK3 2.0 TDDi

Ry2y

Miałem to samo :) Wpiąłem ten trójnik w rurkę idącą do wskaźnika i zaślepiłem trzeci otwór w trójniku (oczywiście któryś bez zwężki) przestało drgać. U mnie dodatkowo jak drgało to wskaźnik grzechotał co było wnerwiające.

spinacz212

Ostatnio ze względu na studio mam coraz mniej czasu na dłubanie przy aucie. Mimo to zrobiłem małe przygotowanie do zimy:
- wymiana płynu chłodniczego
- wymiana linek hamulca ręcznego
- klocki hamulcowe + tarcze
- oponki zimowe Michelin Alpin
- konserwacja spodu

Niestety ostatnie nocy komuś bardzo spodobał się mój znaczek w atrapie przedniej, więc go wyrwał ; /
Ceny znaczka w serwisie są powalające. Na szrotach wołają 140 zł za atrapę ze znaczkiem [przedlift / polift].
Jeżeli mam kupować atrapę to może warto się pokusić o zmianę na atrapę poliftową. Robił może już to ktoś i wie czy dużo roboty z tym? [czy zaczepy pasują, czy grill nie odstaje dużo od zderzaka poliftowego]. Słyszałem że w miarę to pasuje, ale trzeba wyciąć większą dziurę na zamek od maski, ale nie widziałem fotek jak to wygląda. Jeśli by ktoś coś takiego robił to chętnie zobaczyłbym fotki ; )
Mondeo MK3 2.0 TDDi

T

Można to zrobić, trzeba tylko poszerzyć otwór na kluczyk no i od dołu będzie delikatnie odstawał (ale nie widać tego raczej jak ktoś nie wie na co patrzeć). Gdybyś chciał przedliftowy grill to chyba weksla ma taki do sprzedania, może się dogadacie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

No niestety już nieaktualne grill sprzedany:)
A jesli jesteś na etapie kupna to polecam polift, zdecydowanie lepiej wygląda chromowany. I tak ja Tomasz pisze, poszerzysz otwór na kluczyk i będzie ok.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

spinacz212

Chwilowo załatwiłem sam znaczek, więc atrapa zostanie taka jaka jest. Możliwe że bliżej wiosny coś pokombinuje z atrapą ; )
W zimie autko jest tylko użytkowane i ew. czasami "polatam bokiem" na jakimś parkingu ; ] Jak się zrobi cieplej to coś będę tworzył / modził.
Mondeo MK3 2.0 TDDi

spinacz212

Dzisiaj niestety padł mi akumulator (jakiś 'noł nejm' markietowy 75Ah ).Samochód chwile pokręcił, ale nie odpalil (-18 stopni na dworze). Odczekałem chwile i spróbowałem ponownie. Chwilę pokręcił i kicha. Teraz po przekręceniu kluczyka kręci może pół obrotu i dalej nie ma siły. Słychać jakby odbijający przekaźnik (zegary mrugają i wychylają się na maxa). Miał ktoś może taki przypadek? Bo nie wiem czy to tylko akumulator czy coś więcej (odpukać w niemalowane).

W razie jakbym musiał wymienić akumulator to jaki polecacie?


Dobra już doczytałem że to objawy padniętego akumulatora. Co polecacie za akumulator? Kumpel namawiał mnie na żelowy, ale to jednak sporo kasy i nie wiem czy się w to pchać.
Mondeo MK3 2.0 TDDi

wilhelm

W zeszłym tygodniu kupiłem Bosch silver s5, wsadziłem go wieczorem - następnego dnia rano był rozładowany. Okazało się że alarm zaczął mi wariować i przez noc wyładował go do zera. Naładowałem go do pełna i śmiga aż miło, wreszcie auto odpala od strzała w największe mrozy :)

wojoo

Cytat: wilhelm w 16.12.2010, 23:24
W zeszłym tygodniu kupiłem Bosch silver s5, wsadziłem go wieczorem - następnego dnia rano był rozładowany. Okazało się że alarm zaczął mi wariować i przez noc wyładował go do zera. Naładowałem go do pełna i śmiga aż miło, wreszcie auto odpala od strzała w największe mrozy :)

wiesz o tym ze juz masz zepsuty akumulator :D ? trzeba bylo go wymienic ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Całego Forda ma zepsutego. I powinien wymienić. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

spinacz212

Ford się nie psuje. Co najwyżej miewa swoje humory ; ]

Chwilowo próbuje zreanimować akumulator (dolałem elektrolitu) + zakupiłem prostownik żeby go trochę podładować i jakoś zjechać na święta do domu. Przed nowym rokiem wlecą nowe świece i ew. akumulator (jak tego się nie reanimuje).
Wie ktoś może jak sprawdzić stan świec bez ich wyjmowania z auta? Próbowałem ELM`em, ale jest jakiś problem z komunikacją. Wywala mi błąd że Mondeo diesel obsługuje tylko od 2004 w górę.
Mondeo MK3 2.0 TDDi

auchim

nie podepniesz tddi pod elma strasznie uparta bestia i nie chce mówić co go boli :P

spinacz212

Autko pod choinkę dostało komplet świec NGK ; ] [Z poprzednich świec BERU na 4 sprawna była tylko jedna, więc nie dziwne że podczas mrozów był problem z odpalaniem]. Akumulator naładowany, całkiem nieźle trzyma [sprawdzany pod obciążeniem w sklepie z akumulatorami. Obciążenie 400A przez 30 sekund. Wskazanie na przyrządzie cały czas na zielonym polu.
Mondeo MK3 2.0 TDDi

spinacz212

Mały update:

Autko śmiga sobie przez zimę ; )
Po wymianie świec odpala bez problemu.
Kilka dni temu coś dziwnie zaczęło stukać z przodu z lewej strony. Początkowo myślałem że to coś z zaciskami, które nie do końca odbijają. Po głębszych oględzinach okazało się że to pęknięta sprężyna ; / [niestety takie uroki polski dróg].
Padła decyzja o wymianie sprężyn na KYB K-Flex [które są sporo twardsze od wycioranych oryginałów fordowskich]. Mając rozebrany zawias z przodu przy okazji wymieniłem kilka łączników gumowych przy stabilizatorach, drążki.
Autko dostało także nowe tarcze Brembo i klocki ATE + nowy płyn hamulcowy Motul.
NA RAZIE hamulce w fazie dotarcia - hamują, ale wydaje mi się że pedał wpada głębiej niż przed wymianą. [układ odpowietrzany, więc powinno być wszystko ok].
Przejadę trochę kilometrów i mam nadzieje że hamulce ułożą się i będą żyleta ; p

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Mondeo MK3 2.0 TDDi

sebek19922

Dodaj trocche nowych zdjec, bym sobie go pooglądal:):). A myslales nad tym zeby wszystkie elementy przedniego zderzaka pomalowac z czarnego pod kolor samochodu???  Grill sobie mozesz tez dolozyc z polifta:):)
Nie czytalem poprzednich stron tego tematu, co przy nim przerabiales??

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.