Mondeo Mk3 2.0 TDDi by spinacz ; )

spinacz212, 12.06.2010, 11:15 « poprzedni - następny »

spinacz212

Każdy się chwali swoim bolidem to i ja coś skrobnę na temat swojego ; ]
Jest to Mondeo MK3 z 2002 roku.
Silnik to 2.0 TDDi 115km.

Przebieg na chwilę obecną to 114 000 km.

Zmiany:
-czarne lampy (robione według opisu GaBB'a – thx dla niego za profesjonalny opis modyfikacji)
-grill czarny + czarne ramki halogenów
-własnej roboty short shifter + gałka

Plany:
-wymiana IC
-chip
-dolot + stożek
-malowanie/ wymiana zderzaków (ze względu na rysy i popękany lakier)
-nakładka(spojler) tylnej klapy
-alufelgi
-opcjonalnie twardszy i niższy zawias

Plany car-audio:
-wymiana głośników na JBL / Hertz + dołożenie syków w przednie słupki


Więcej zmian/planów wyjdzie 'w praniu'.

Na razie za dużo nie grzebię przy aucie, ze względu na sesję, która w tym roku znowu zaskoczyła studentów ; ) W wakacje pewnie będzie więcej czasu na wszelkie modyfikacje.

Na początek wyczyściłem egr`a, kolektor, rury. Polecam wszystkim taki zabieg, u mnie kolektor był masakrycznie brudny. Poprzedni właściciel jeździł chyba tylko po mieście.
Po wyczyszczeniu całego układu samochód odzyskał swoją dawną siłę i moc ; p

Następnym krokiem będzie budowa układu dolotowego ze stożkiem, wymiana IC na trochę większy no i jakiś fajny wirus do tego.

Ogólnie staram się przy aucie jak najwięcej robić sam. Zderzaki też może uda się samemu pomalować (w razie czego zakupie drugie i je pomaluje, zostawiając stare, żeby w razie problemów przełożyć). Nie jest sztuką zapłacić 350zł za malowanie zderzaka u lakiernika. Jaki fun z tego? Trzeba samemu próbować ; )

Wszelkie komentarze i uwagi mile widziane.

Fotki:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Mondeo MK3 2.0 TDDi

GaBB

No pieknie Ci lampy wyszły :)
Autko niczego sobie - plany tez masz konkretne.
W sprawie dolotu do mk3 zapraszam :P Jest mojego autorstwa gotowy dolot wyliczony do mk3.
CO o IC - Jak pewnie czytałeś walczymy z Wekslą z tym tematem.

Bardzo miło jak ktoś korzysta z opisów - vide czarne lampy - cieszę się, że pomogłem :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

spinacz212

Z lampami czarnymi wg mnie wygląda fajniej, dlatego je pomalowałem (czarna baza + lakier bezbarwny). Teraz czeka mnie jeszcze polerka kloszy, bo niestety swój czas świetności mają juz za sobą. O IC sporo ostatnio czytam. Ciekawy pomysł z mocowaniem pod kątem, muszę u siebie też coś takiego zrobić. Ceny robionych na zamówienie IC sa dość spore. Ja myślałem wrzucić do siebie jakiś gotowy ic, ale z orurowaniem troche trzeba będzie się pobawić. Dodatkowo myślałem u siebie wyciąć poprzeczke w zderzaku (tą miedzy kratkami od wlotu na IC) i wstawić tam siatke z drobnym oczkiem, aby IC miał większy dopływ powietrza, ale boję się że wyjdzie siatex i wiejski tjuning. Muszę to przemyśleć. Nad dolotem też pomyślę ; )
Mondeo MK3 2.0 TDDi

weksla

Ładny, tylko dlaczego pisze Ci na klapie tdci??:) Skoro to tddi
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

spinacz212

Znaczek nie wiem czemu tam jest. NA RAZIE go nie ruszałem, ale wkrótce zostanie zdjęty.
Mondeo MK3 2.0 TDDi

T

Cytat: weksla w 12.06.2010, 18:54
Ładny, tylko dlaczego pisze Ci na klapie tdci??:) Skoro to tddi
Ze znaczkami w tym aucie w ogóle jest dziwna sprawa. Brakuje emblematów ghia, a emblematy na klapie są nierówno naklejone. Może ktoś coś rzeźbił? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cobretti

a były w ogóle 115KM TDDi ??
i ten przebieg w dieslu... 8-letnim dieslu ;)

ja tam sie nie czepiam ale :D
[color=blue]Ford Fan ;) [/color]
Ford Connect 1.8TDCi 90KM@109KM i 230NM@260NM by chip V-tech - Frozen White
Ford Fiesta MKV 1.3i 60KM - black panther

T

Cytat: Blade w 12.06.2010, 18:59
i ten przebieg w dieslu... 8-letnim dieslu ;)
O ile fotel kierowcy nie był wymieniany (a przynajmniej siedzisko) to ten przebieg jest całkiem możliwy...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

spinacz212

Możliwe że coś było robione. Nie jest to nowe auto, musi mieć jakąś przeszłość. Jeździć jeździ prosto, nawet przy wiekszych prędkościach ; ) Co do przebiegu to raczej jest on oryginalny. Kierownica i fotele nie są poprzecierane. Posiadam do niego książkę serwisową, ze wszystkimi wpisami. Poprzedni właściciel dokonywał wszelkich napraw na bieżąco w serwisie. Mam wszystkie faktury (tak przy okazji: zastanawia mnie czemu 3 razy naprawiany był rozrusznik). Co do znaczków to nie wiem czemu ich nie ma.
Mondeo MK3 2.0 TDDi

T

A tak w ogóle to:

- Świetny kolor
- Dobra wersja wyposażenia
- Fajnie zrobione blackeyes i short shifter
- Plany też bardzo sensowne

...ale...

Najbardziej urzekły mnie te kołpaki. :D Na pewno kupno alu będzie dobrym pomysłem, jednak to co masz w tej chwili z 2-3 metrów wygląda pewnie lepiej niż niejedne alu. ;) Niezły efekt. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

spinacz212

Kołpaki to takie low-budget aluski ; p 12 zł za sztukę + profesjonalne mocowanie anty kradzieżowe na 3 czarne opaski tk. Alusy rozważam, ale jest to jednak sporawy wydatek, szczególnie za takie, które przypadły mi do gustu. Wolę na chwile obecna zainwestowac trochę pieniędzy w poprawę osiągów i malowanie/wymianę zderzaków, ze względy na rysy i popękany lakier, który z bliska nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Kołpaki NA RAZIE mnie zadowalają. Z czasem na pewno do autka zawędrują jakieś sensowne felgi aluminiowe, ale to dopiero jak fundusze pozwolą.
Mondeo MK3 2.0 TDDi

wojoo

napisal bys jak zrobiles short shiftera ?!
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

auchim

chyba coś tam z tyłu było i to dużego  :[  znaczka ghia nie ma nawet na boku, zderzak jakoś kiepsko spasowany, naklepka na szybie z adersem strony z uk,spinacz obejrzyj dokładnie bagażnik tak dla świętego spokoju
niby ghia szkoda że gdzieś alusy wcięło
przebieg hymm biorąc pod uwagę tył to w niego nie wierzę, a co do foteli i kierownicy to u mnie przy 220k też były w świetnym stanie
jak dla mnie to przesadziłeś trochę z czarnym z przodu
ale najważniejsze żebyś był zadowolony, nie ważne jaki jest teraz ważne jaki będzie jak skończysz ze wszystkimi planowanymi modami :)

T

Cytat: auchim w 13.06.2010, 09:02
chyba coś tam z tyłu było i to dużego  :[  znaczka ghia nie ma nawet na boku, zderzak jakoś kiepsko spasowany, naklepka na szybie z adersem strony z uk
To warto chyba sprawdzić, czy to po prostu nie był kiedyś anglik. Tam emblematy są inaczej. ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Dekoder VIN (w polu "napęd" anglik będzie miał RHD - right hand drive)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Witam.

Mondek jak większość jeżdżących. Wrzuć alu jakieś ciemne przyciemnij szybki i będziesz mieć w miarę wyróżniające się mk3 ;)