Niejasne wyniki z hamowni

Polarny, 05.07.2010, 10:11 « poprzedni - następny »

Polarny

Zakładam nowy temat, by nie robić offtopiców z innych. Liczę szczególnie na wypowiedzi Heka.

Otóż w zeszły weekend hamowałem swoje autko i wyniki które uzyskałem zupełnie zbijają mnie z tropu. Oto wykres i wyniki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Legenda:
Test3 - wynik uzyskany miesiąc temu - pełna seria
Test2 - wynik uzyskany w ten weekend - decat
Test1 - wynik uzyskany w ten weekend - decat + stożek GaBBa

Różnice między wynikami są niewielkie, więc być może są raczej elementem błędy pomiarowego niż realną różnicą.

Najistotniejsza różnica, to temperatura pomiędzy Test1 a Test2 i Test3.

weksla

Heko wypowiedz się odnośnie braku Normy
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

bd77

tu znalazłem ciekawe tabelki
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.icelord.net/vw/upgrades/Power_Corrections.html
co prawda to staroć i nie odnosi się do normy DIN tylko SAE, ale daje pewne pojęcie o różnicy

zakładając identyczną wilgotność przy obu pomiarach różnica między test1 i test3 jest jakieś 4% na korzyść test1

po uwzględnieniu wilgotności może wyjść jeszcze coś innego

T

Cytat: bd77 w 05.07.2010, 12:16
zakładając identyczną wilgotność przy obu pomiarach różnica między test1 i test3 jest jakieś 4% na korzyść test1
Ale pomiędzy test1 i test2 nie ma praktycznie żadnych różnic, zarówno wyniku jak i w warunkach pomiarowych. Oznacza to, ze u Ciebie dolot GaBBa nic nie dał. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

Cytat: Tomasz w 05.07.2010, 15:47
Ale pomiędzy test1 i test2 nie ma praktycznie żadnych różnic, zarówno wyniku jak i w warunkach pomiarowych. Oznacza to, ze u Ciebie dolot GaBBa nic nie dał. ;)

Co z kolei oznacza, że coś jest nie tak. Już wcześniej mi pisałeś, że masz aż dziwnie głośny silnik po zmianie dolotu.
Więc gdzieś albo z montażem albo "nie wiem gdzie" jest kiszka.

I faktycznie coś nie tak skoro auto Ci osłabło tak znacznie po decacie. A co do norm...to tutaj humor Ci sie poprawi nieco.
-----
Pozdrawiam,
Marcin

weksla

Z normami to tez mi się wydaje, tak jak ci zresztą pisałem na gg że coś jest nie tak, ale z drugiej strony, to te wykresy są niemal identyczne, w granicy błędu. Nawet jakby było coś nie tak to po wymianie w/w części powinno się coś zmienić w kształcie wykresu.
Polarny sprawdź jeszcze szczelność połączeń, może ci gdzieś wycisło powietrze np uszczelkę, ja tak miałem ze 2 dni po założeniu dolotu, i powietrze zamiast cisnąc w turbo to cisnęło cholera wie gdzie, po uszczelnieniu wszystko zaczęło hulac az miło
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Nie chce opiniować na podstawie tego wykresu dolotu GaBBa, bo to byłaby to spore nadużycie. Powodów tego jest kilka.
1. Ze stożkiem autko w ogóle nie dymi podczas hamowania a ze stożek bardoz delikatnie w dwóch momentach.
2. Po zamontowaniu stożka spadło mi zużycie paliwa o około 0.3 litra (sprawdzona na tej samej trasie - 900 km).
3. Nawet osoba hamująca autko powiedziała, że dziwne, bo na wykresie tego nie widać ale podczas hamowania czuje się, że autko lepiej zbiera się ze stożkiem.


Co do montażu stożka, to dopóki GaBB nie zerknie sam na to, to przyjmuje, że stożek da się lepiej zamontować niż ja to zrobiłem. Sprawdzałem kwestię szczelności kilka razy i wydaje się, że powinno być OK. GaBB, a może jakoś będziesz w okolicach Wrocka w niedalekiej przyszłości?

Dziwna też sprawa z decatem. Po prostu nie ma szans, by on nic nie dawał. Chyba, że spróbuję hamować się na jakiejś innej hamownii - w sumie chyba najlepiej do Heka, tylko dlaczego ten Kraków jest tak daleko od Wrocka?

weksla

eeeeee tam daleko, skocz w jakieś sobotnie popołudnie i obrócisz spokojnie:) my chyba będziemy u niego w sobotę także przy okazji zaliczy się mały spocik:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

GaBB

No właśnie bedziemy u niego weekendowo na pewno bo dwa stożki w PB będziemy kończyć.
w okolicach 19 lipca 2 diesle też będą robione przeze mnie.
Ja w dolny śląsk nie uderzam na razie :( ale do krakowa zapraszamy. Sie zrobi tak, żeby było dobrze i drogę powrotną będziesz jechał z bananem na twarzy :):)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

heko

...te pomiary są całkowicie niemiarodajne...T3 na oryginale jest robiony przy 17stC i najwyższym ciśnieniu atm (więc autko wyszło najmocniejsze)....T2 przy 31st...a T1i też gorąco...ale przełożenie zamiast jak na pozostałych 95...jest 96...i brak normowania DIN...więc ktoś tu ma problemy z obsługą hamowni...albo nie posiada stacji pogodowej...a przełożenie musi być takie same...jeśli chodzi o dokładność pomiaru momentu, bo moc pozostaje taka sama

« Dodane: 05.07.2010, 16:55 »

...a tu tabelka różnic...które norma DIN niweluje
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Wypożycz FF RS 3 :D Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://gcscars.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.gcstuning.pl/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/GCSTuning

Polarny

Ta, nie daleko. Zaledwie 600 km w dwie strony. Ładne mi niedaleko (-:
Toż to 250 zł za samą wyprawę (220 zł za samo paliwo + 30 zł za wiecznie remontowaną A4). To już pewnie połowa albo coś koło tego nowego IC (-: Poza tym - Wy tam macie rzut beretem, ja to bym musiał cały dzień rzucać ...

wojoo

Cytat: GaBB w 05.07.2010, 16:47
drogę powrotną będziesz jechał z bananem na twarzy :):)

a co banany rozdajecie ?  :dance:


Polarny tak chcesz wygladac ?  :angry:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

weksla

eee tam 2,5h i jesteś, a wieczorkiem sobie wrócisz przy małym ruchu i będzie jeszcze krócej:)
mówiłem że coś z normami nie tak
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Polarny

Ale tutaj nie chodzi mi o czas jazdy czy pokonywany dystans, bo to dla mnie akuratnie jest pestką. Chodzi o koszt dojazdu, jak dla mnie jest duży. A szkoda, bo z ogromną przyjemnością pojawiłbym się u Was w weekend. Może macie kogoś, kogo trzeba zawieźć do Krakowa i pokryje koszt podróży - chociażby w jedną stronę?  ;)

weksla

wiem, wiem o co ci chodzi, niestety koszt jest spory takiej wycieczki. ja nie znam takiego pasażera:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps