Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo TDDi 115

Ry2y, 13.11.2011, 20:14 « poprzedni - następny »

linkgrabber

jak masz soczewki i maskownice od tourana to je zakladaj bo jest łatwiej, sam robilem tak jak Ry2y i drugi raz jakbym mial robic to wlasnie na tourana ;)

no tylko, że ja nie przerabialem dokladnie tak maskownic tylko kupil lampy z mercedesa żeby miec maskownice i dodatkowo tyl zakrylem ucieta oryginalna, obie sa sklejone razem

T

Cytat: linkgrabber w 13.09.2012, 19:06jak masz soczewki i maskownice od tourana to je zakladaj bo jest łatwiej, sam robilem tak jak Ry2y i drugi raz jakbym mial robic to wlasnie na tourana
Ale te Ry2ego wyglądają fajnie, a lampy z maskownicami z Tourana sprawiają wrażenie "wyłupiastych"... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Tomasz, powiem ci że to dużo roboty. Moje maskownice składają się z dwóch maskownic na lampę. Jakbyś mi podał maila na pw do ci doślę zdjęcia, bo starałem się robić ich jak najwięcej. Mnie bardziej odrzuca elektryka, jako bo mam zwykłe lampy. Teraz jestem w miejscu gdzie znowu trzeba poprawić lampy, bo maskownice z przodu haczą o szkło reflektora, a z tyłu wtyczka żarnika/palnika dotyka TYLNEJ scianki pokrywy reflektora. Reflektor wygląda na żywo super, szkoda że tyle jest roboty z tym. Może ty znajdziesz jakiś łatwiejszy sposób...

« Dodane: 13.09.2012, 19:53 »

PLus może znajdziesz sposób na pomalowanie maskownicy na kolor niebieski... ja też poległem w tym miejscu

« Dodane: 13.09.2012, 19:53 »

Mówię oczywiście o szkiełku
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

linkgrabber

Cytat: Ry2y w 13.09.2012, 19:50maskownice z przodu haczą o szkło reflektora

też tak miałem, musialem powiekszyc otwór maskownicy i osadzilem ją troche głebiej, teraz jest ok

Cytat: Tomasz w 13.09.2012, 19:10Ale te Ry2ego wyglądają fajnie, a lampy z maskownicami z Tourana sprawiają wrażenie "wyłupiastych"...
a widziales moje na mkp? Chociaz w tamtej wersji też haczyło jak mówi Ry2y. W razie czego może rzucic zdjecia jak wygladaly te lampy od mercedesa, czasem idzie coś ciekawego kupic

Zaleta tych tourana byloby to że bedzie sie trzymac bezproblemowo soczewki i nei bedziesz docinal, przycinal szlifowal itd a mi zeszlo z tym kilka dni łącznie..

Nie wiem czy tourana to ta sama soczewka co z A6 ale tą jest też łatwiej przymocowac w środku lampy

T

Cytat: Ry2y w 13.09.2012, 19:50Tomasz, powiem ci że to dużo roboty.
To mnie zmartwiłeś, myślałem, że to stosunkowo prosta metoda...

Cytat: Ry2y w 13.09.2012, 19:50PLus może znajdziesz sposób na pomalowanie maskownicy na kolor niebieski... ja też poległem w tym miejscu
Rozważając temat czysto teoretycznie -- starałbym się uzyskać, na ile się da, zeszlifować to "karbowanie", zmatowić powierzchnię i wtedy pomalować lakierem do lamp.

Cytat: linkgrabber w 13.09.2012, 21:15a widziales moje na mkp? Chociaz w tamtej wersji też haczyło jak mówi Ry2y.
Wyglądają super.

Cytat: linkgrabber w 13.09.2012, 21:15Zaleta tych tourana byloby to że bedzie sie trzymac bezproblemowo soczewki i nei bedziesz docinal, przycinal szlifowal itd a mi zeszlo z tym kilka dni łącznie..
Z Tourana mam maskownice, soczewki to nr 1 z tego opisu: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,827.0.html.

Powiem szczerze, że jakość świecenia seryjnych xenonów mnie satysfakcjonuje, przy czym zaznaczam, że moje soczewki i palniki mają ok. 30 tys. km, więc są niemal jak nowe. Denerwuje mnie natomiast lekko żółtawa barwa "ringów", które powodują, że z niewielkiej odległości w dzień światła nie wyglądają jak xenony.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

linkgrabber

to te same, jezdzilem jakis czas a6 z seryjnymi taki soczewkami i wrażenia bardzo pozytywne

Ry2y

Dawno się nic nie działo w temacie...
To może wrzucę fotę na nowych zimówkach. Sorki za jakość, fota robiona kalkulatorem

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

caqerr

Fajne alu :)
Kiedy zderzak malujesz :D ?

Ry2y

A ty swój pomalowałeś? :D
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

caqerr

:D :D :D
Wiem jak to jest... :D

T

Zderzak, zderzak... :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Felgi fajne, to są 17? A zderzak chociaż szprejem machnij żeby tak nie raził, do czasu aż skompletujesz resztę gratów.

Ry2y

26.10.2012, 10:36 #162 Ostatnia edycja: 26.10.2012, 17:27 by Ry2y
Tak to 17tki. Zderzak mam nadzieję jakoś wkrótce ogarnąć.

Z nowości to wymieniłem jeszcze elektryczną pompę paliwa. Ostatnio mało mnie do zawału nie doprowadziła... zdechła w chyba najgorszym, możliwym momencie.

« Dodane: 26.10.2012, 17:27 »

No i 2 dodatkowe fotki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Fajne felgi, choć wyglądają trochę na 16,5", a nie na 17". No, ale taki wzór. :)

A jak tam bi-xenony?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

No i wykrakaliście... nie malowałem zderzaka... a dziś na autostradzie postanowił mnie opuścić. Przy 140 km/h usłyszałem kilka uderzeń i zderzak zobaczyłem w tylnym lusterku... ehhh zawsze coś...

« Dodane: 28.10.2012, 20:24 »

A co do bixenonów... odezwał sie do mnie kolega z mkp. Darek który napisał że mi z nimi pomoże... a jest on utalentowany w przeróbkach. Ma koleś ogromną wiedzę i wsparcie z ASO. Widziałem jego mondka z założonym webasto działającym na komórkę. Więc może coś ruszy w temacie.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko