Focus ST 08' / pomarańcza Krisa

Kris1976, 28.05.2012, 00:10 « poprzedni - następny »

MAG

Cytat: vtec w 07.06.2012, 11:32
2 klocki....
Strojenie czy graty w El-Tecu ???
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0


vtec

Cytat: MAG w 08.06.2012, 23:22
Strojenie czy graty w El-Tecu?
graty? mag nie rob sobie jaj?
za te graty, jak jeszcze kiedys zastanawialem sie nad robota w eltcu, wychodzilo ok 8 klockow (dolot,pelny IC z orurowaniem i caly wydech)

Kris1976

Dokładnie. Strojenie 2 koła, wydech 3" bez -cata u mnie z 3 tłumikami, dolot, stożek, przegroda,IC, orurowanie, montaż ...całość 6 koła + 2 strojenie. Pewnie dałoby się całość zmieścić w 6kołach, ale... musiałbym po całej Polsce jeździć za każdym jednym gównem (więc z paliwem wyszłoby to samo). Podstawa to robić wszystko na miejscu, w razie poprawek nie trzeba ganiać na drugi koniec PL !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

6 tys. za to wszystko to nie jest zła cena. Robienie całości w jednym miejscu ma jeszcze tą zaletę, że jak coś jest nie tak, to od razu wiadomo, gdzie reklamować. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Co za orurowanie robili Ci do IC, przecież te chinole podchodzą praktycznie plug&play - jedynie 2 silikonowe kolanka sa potrzebne. to wychodzi jakies 600 max, więc wydech i dolot 5400? Spoooro :)

vtec

pokaz Kris jak wyglada znaczek w realu ;)

MAG

Cytat: vtec w 09.06.2012, 07:34
graty? mag nie rob sobie jaj?
za te graty, jak jeszcze kiedys zastanawialem sie nad robota w eltcu, wychodzilo ok 8 klockow (dolot,pelny IC z orurowaniem i caly wydech)
No dobra, mało precyzyjnie się zapytałem.
Chodziło mi o rurę dolotu (bez samego stożka), downpipe, decat i wydech.

Najchetniej z podziałem osobno na te graty, bo niestety jesli już, to raczej będę robił to "na raty".

Mam dwie osoby mocno zainteresowane moim autem, więc za dwa tygodnie będę już wiedział czy zmieniam swojego diesel'a na tego 2,5T już teraz, czy dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości ...


Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: wilhelm w 09.06.2012, 21:23
Co za orurowanie robili Ci do IC, przecież te chinole podchodzą praktycznie plug&play - jedynie 2 silikonowe kolanka sa potrzebne. to wychodzi jakies 600 max, więc wydech i dolot 5400? Spoooro :)
Ja zrozumiałem, że robili mu całe orurowanie w dolocie od nowa. Bo jeśli nie, to cena faktycznie dość wysoka.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Cytat: Tomasz w 10.06.2012, 14:36
Ja zrozumiałem, że robili mu całe orurowanie w dolocie od nowa. Bo jeśli nie, to cena faktycznie dość wysoka.
... i dobrze rozumiałeś. 6000 za
1)montaż IC (fmic który nie jest plug&play), do niego nowe orurowanie z nierdzewki, złączki, obejmy 1800pln
2)układ dolotowy 3" + stożek K&N,przegroda 1100pln
3) wydech 3" nierdzewka, na 3 tłumikach (końcowy poprzeczny) 3100
na całość 4 lata gwarancji !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

wilhelm

Cytat: Kris1976 w 11.06.2012, 01:231)montaż IC (fmic który nie jest plug&play), do niego nowe orurowanie z nierdzewki, złączki, obejmy 1800pln

Wiesz może jakiej średnicy zrobili Ci to orurowanie? Jak masz jakieś fotki to się podziel :)

Kris1976

Cytat: vtec w 10.06.2012, 11:16
pokaz Kris jak wyglada znaczek w realu ;)
... tak morda wyglądała w sobotę
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


a tak w niedzielę :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




« Dodane: 11.06.2012, 01:04 »

Cytat: wilhelm w 11.06.2012, 00:38
Wiesz może jakiej średnicy zrobili Ci to orurowanie? Jak masz jakieś fotki to się podziel :)
akurat tych fotek nie mam, ale średnica nie jest jednakowa po całości
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

Kris1976

Panowie, mam problem z heblami. Kilka hamowań ze 160/180km i heble puchną... Mała, nieznacząca  wibracja jaką miałem przy zwyczajnym hamowaniem zmienia się w mega-wibrację (co za pewne wynika z rozgrzania materiału).  Prośba o podpowiedź. Na co to zamienić ? same klocki Ferodo DS perfomance czy inne tarcze +  lepsze kloce ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

T

Ale dzieje się coś oprócz tych wibracji? Bo wibracje po rozgrzaniu same w sobie oznaczają zwykle defekt odlewu tarczy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kris1976

Była niewielka wibracja w sumie już od dłuższego czasu ale przy niezbyt intensywnym hamowaniu nie było to uciążliwe. Natomiast przy agresywniejszym traktowaniu hamulców a tym bardziej na dohamowaniu z większych prędkości robi się mała rzeźnia. Gdyby okazało się że tarcze są do bani to jak modyfikować heble ? Wszyscy gonią za NM i KM a co z heblami ? Jakieś sugestie ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !